Rychle a zběsile 7 (2015)

You are always my brother.....Sedmý díl série je kvalitativně někde mezi čtyřkou a pětkou.James Wan jasně přinesl do filmu oživení a svěží vítr, který už F&F po strašné šestce akutně potřebovalo.Co si budem nalhávat, scénář je naprosto primitivní a táhne rovnou na branku, vůbec se nám nesnaží ukázat něco ze soukromí záporáků.Statham je jen brutální mašina co se najednou někde objeví aby udělal bordel a dal někomu z party do držky a zase zmizí.Tony Jaa občas řavne špatnou angličtinou ''jetě micku lejže posím'' dostane do držky a zase zmizí.Děj se soustředí na Paula Walkera a kamera když může, je u něj.Kdo ví, jak by to všechno dopadlo, kdyby se nestala ta osudná nehoda a Paul tu ještě byl.Asi by to nemělo takový výdělky a určitě by se víc kladl důraz např. na to, že akce je občas úplně hloupě snímaná příliš zblízka roztěkanou kamerou a vidíte jen mohutný mžitky aut, kund, svalovců a digitálního obličeje na Codym a Calebovi.Brian poslední hodinu ve filmu vlastně už není, při finální honičce vidíte jen hubeného bratra běžícího zády ke kameře a finálni souboj s Tonym Jaa udělal kaskadér.Na druhou stránku o proti šetce je místy akce neskutečně zábavná a co víc, uvěřitelná.Jasně, zase se dočkáte supermanských výkonů, kdy normální lidé přeživají i to, s čím by měl problém i Superman a auta vlastně nic neváží a perfektně lítají, ale většina akce je solidní a testosteronem nabité bitky Stathama s Rockem a Dieselem jsou naprosto strhující a tak dobrá bitka tu byla naposled jen v F&F5 mezi Hobbsem a Domem.Sedmý díl není nic jiného, než povedenější díl série, který toho moc nového nenabídne, ale hodně napravuje reputaci obludné šestce.Wan není línej jako Lin a ty neskutečný scénáristický pičačiny s Letty tu dávají aspoň trošku sysla.Byl jsem objektivně na 3* někde v půlce filmu, kdy mě vadila natažená stopáž a hromada zbytečných dialogů, potom se to rozjede a už se to nezastaví.Objektivně 80% ale ta pátá * je pro Walkera.Na konci jsem řval jako malý děcko a vůbec se za to nestydim.Konec byl vkusný, dojemný a Wan i ostatní vzdali s respektem a pokorou čest památce svého kolegy a bratra.Seděl sem v křesle až do posledního titulku, brečel a potom odešel z prázdného sálu se skolepnou hlavou.Už nikdy neuvidíme lišáckého Briana O'connora s nezničitelným úsměvem po kterém tekly všechny naše přítelkyně napříč sérií přes základku, střední a dospělý život.Odešel dobrý herec a skvělý člověk.R.I.P.

Svatyně zla (2013)

Když čtu ty komentáře tak se musim zase jen ironicky smát.Jednoznačně nejlepší film Ti Westa a to není ale vůbec poklona, tenhle přeceňovaný fušér totiž zatim natočil opravdu samé nudné a nesnesitelné sračky a ty jeho rádoby horory by nevyděsily ani idiota.Takže sem docela rád, že konečně zahodil horor do hajzlu jemuž akorát prznil jméno a natočil čistokrevný atmosferický thriller, i když absolutně neoriginální, jelikož je to pouze okleštěný a lehce upravený příběh podle skutečné události maniakálního duchovního Jima Jonese.Jinak k filmu můžu říct, že místy mi bylo vážně blbě a Westovi se konečně trochu povedlo z plátna převést něco, co diváka zasáhne, ale neuspí.Vypadá to, že si sám West dobře uvědomil, že ve světě hororu nemá bok po boku takových jmen jako James Wan nebo Leight Whannel co nabídnout a vrhnul se na klasickou filmařinu a sem zvědavý na jeho nový western.Kdyby v The Sacrament trochu lépe pracoval s herci a přidal víc napínavých scén a lesních naháneček a krvavé akce, mohl natočit poprvé v životě opravdu výtečný film.Ještě asi potřebuje čas.60%.

The Leviathan (2015)

Pokud by se tenhle nápad dobře zafinancoval a Leviathan nebude vypadat jako plyšová zrůdička z koše podivných hraček u Vietnamců, mohlo by z toho bejt i solidní sci-béčko.Režisér má určitě potenciál, protože všechno kolem vypadalo hodně kvalitně a opravdu to navnadilo, palec hore.70%.https://www.youtube.com/watch?v=s-45NTlgp-o

Temné vody (2005)

Originál jsem neviděl a ani nechci.Americká verze je hodně depresivní a ponurý psychologický thriller, který bohužel kolonku horor používá zoufale málo a je to zatracená škoda.Děsivej barák, skvělá Jennifer Connelly, malý děcko co něco vidí a mohlo bejt zaděláno na pěknej nášup.Bohužel se tak nestalo.Ale překvapuje mě opět 52%, to je uboze málo, jelikož vše je perfektní a kdyby pointa nebyla předvídatelná jako prase a konec úplně dementní, byl by to vlastně hodně, hodně dobrý film.Zase bohužel plno chyb a nedostatků a nemáte nic víc, než mírně nadprůměrnou zábavu na jeden večer.Tim Roth boží.59%.

Pyramida (2014)

Už u Pádu do tmy jsem psal, že když někam někdo leze do díry je debil a zemřít si prostě zaslouží.The Pyramid překvapil hlavně tím, že 46% si prostě nezaslouží a hodnotitelé hororů už mě tady začínaj vyloženě srát.Od filmu co má 46% čekám hroznou kameru, příšerný herce a celkově céčkově podaný brak a to The Pyramid není ani náhodou.Teda do chvíle, než Anubis vystrčí xicht ze stínu a já pod návaly digitálního trapasu nedostával záchvaty smíchu, ale to už je úděl dnešní CGI doby.Minimálně hodinu je to film nahuštěný skvělou atmosférou, herci ujdou, jen ten kameraman byl otravnej jako smrad z kočky na rozpálený plechový střeše.Dokud Anubis jen trhá drápama a láme vojáky vejpůl, je to nadprůměrný vykosovák co krade od Mumie jak jen může, škoda, že potom hlavní zrůdu nehraje Derek Mears v latexovym obleku, bylo by to přesvědčivé a poctivé a já bych ze sebe vytlačil klidně 4*.Bohužel efekty jsou ke konci komedie a celý je to předvídatelný jak houmlesák na Hlaváku a mě prostě irituje řikat si vždycky, hele teď poleze za nima a za deset vteřin leze za nima, hele teď jí ztáhne zpátky a za deset vteřin jí fakt tahá zpátky.Když je tvůrce lenoch a nechá diváka samotného vyprávět příběh, je to o ničem.V každym případě 46% je trapně málo a zdejší smetánku zoufalých hororových onanistů, jejichš největší hororový orgasmus vyvolává sto let zastaralé Psycho od HitchCocka bych mlátil Ptáky.Pohodový průměr, který dojel na lenost a průměrnost svého tvůrce.55%.

Vzkříšení démona (2015)

Hororové demo s neskutečně šukatelnou Olivií Wilde.David Gelb se celej život koukal na Hráče se smrtí, když našetřil pár dolarů nějakým záhadným způsobem sehnal poměrně solidní hereckou partu a šli natočit Hráče se smrtí dvě, s polovičním rozpočtem i režisérským nadáním.60 minut to má skvělou atmosféru, potom vám řeknou, co celou stopáž víte a skončí to.Žádný vysvětlení ani podstata zla.Předpokládám, že Duplass žádné hříchy neměl takže až se ve dvojce probere, bude mít svatozář a bude svojí sex ex nahánět po baráku s bičem božím.Jenže to já už u toho nebudu, rozhodně ne v kině.60%.

Ptačí úlet (2013)

Kdybych tušil, že to má na svědomí Jimmy Hayward, dost možná bych u toho raději usnul, protože Horton je náboženská agitka pro scientology a Jonah Hex je prostě mrdka, ještě že jsem to nevěděl, protože Ptačí úlet je fakt dost hustej úlet.Tuny šílených scének a úderných hlášek, z toho magora jak ho daboval Karel Heřmánek jsem sral smíchem atomový hřiby a dokonce i ten Dejdar byl zase zpátky tak, jak já ho rád.Příběh je sice zase trošku agitka ochránců zvířat, ale já se tlemil celej film.58% je rozhodně málo.Tak nápaditých a nahláškových animáků je málo.85%.

Welp (2014)

Obrovský překvapení!!!Výtečný lesní horor, který má dusivou atmosféru a největším šokem je fakt, že ho natočili Belgičani.V USA nevzniknul takhle dobrej horor už roky a Welp strčí většinu toho, co vyprodukovali amíci na tohle téma do kapsy se zavřenejma vočima a rozřízlou prdelí.Co na tom, že se nám toho moc nevysvětlí, tak prostě nějakej magor v lese v bejvalý továrně na výrobu autobusů chytá turisty do úžasných pastí a porcuje je do paštiky a k tomu mu pomáha zdivočelé děcko.Já se bavil každou minutu a kdyby režisér přidal na intenzitě vražd a stopáži, možná bych bouchnul klidně 5*.Navíc hudba, to je neskutečný nářez, Steve Moore vyšvihnul úžasný soundtrack.Američani by se měli od Govaertse učit, jak se dělá lesní horor.Já chci teda co nejdřív dvojku a že tady není aspoň 75% jen dokazuje uživatelskou zabedněnost.80%.

Velká šestka (2014)

Nejlepší animák od dob Raubíře Ralfa.Nadupaný vizuál, dobrý příběh, zábavná parta a dokonalý ústřední robot Baumax, teda Baymax.Hlavně to všechno ještě umocňuje výtečný dabing a pokaždý, když jsem slyšel Kamila Halbicha, hned se mi vybavil Rimmer :D.Poslední dobou jsou sice animáky narvaný výbuchama a akcí, ale Velká šestka není vlezlá a otravná (jako např. Úžasňákovi) ale výtečně baví a jede si na vlně Avengers.Animák roku.95%.