Sword of Vengeance (2015)

Debilní píčovina s nulovým dějem, zato s tunou ''efektivních'' zpomalovaček.Kdy už konečně ti režisérští dementi pochopí, že zpomalovačky okořeněné ichtylní muzikou nejsou ani efektivní, ani cool, jsou jen trapné, smešné a k hovnu.Andersonovi to trvalo dva zničené Residenty, tak kurva by snad mohli ti další dementi kolem už vědět, že je to k ničemu.Film má 87 minut a já měl pocit, že na něj koukám minimálně tři hodiny a to sem 50% stopáže čuměl do svojí Xperie a pouštěl si naučná videa jako vymaluj a vytapetuj si sám.Nebýt fajn Rodena (který je opět jediným světlým bodem v totální filmové žumpě, proč on tyhle štěky bere???) a krvavá akce.Nabubřelá pitchovina, hodná opovržení a zapomenutí.30%.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Ultron: ''kdyby to bylo fyzicky možné, zvracel bych'', ano Whedone, já taky.Monumentální digitální bordel v první scéně mi hned zvedl kufr, potom ta milostná zápletka mě už nutila zvracet.Nechápu, co se to s tím scénářem stalo, první díl byl nabušenej, Loki je prostě démon a mimozemská invaze v New Yorku byla monumentální, kdežto tady běhá banda robůtků která mi komicky přípomínala klony ze Star Wars, Ultron je sice skvěle nadabovanej a občas výtečně zahláškuje, ale prostě po jedničce nestačí, ve finále to je jenom psychopat.Celá dramaturgie mezi týmem prostě nějak nefunguje, Iron Mana je zoufale, ale zoufale málo.Občas potěší výtečná akce (Hulk vs. Iron Man) nebo vtipný moment (Thorovo kladivo), ale jako celek to nefunguje a konec někde ve fiktivní socialistický zemi je příšernej hnus o proti vymazlenému finiši jedničky.Poslední Kapitán Amerika je mnohem lepším filmem a jsem rád, že jeho režiséři převezmou i Avengers, kterým brutálně došel dech a zůstali za jedničkou o dvě třídy a to ve všem, v humoru, vizuálu, dramaturgii, záporákoj, finiši...konec konců i tržbách.Zatímco první díl si pustím klidně desetkrát do roka, dvojku už vidět nikdy nemusim.Průměrná zábava, ale vzhledem k očekávání, jednoznačné zklamání.65%

The Drownsman (2014)

Retardovanej vodník v akci, Dan Bárta ať se třese, je tu Sebastian Doner.Řemeslně v pohodě, jinak ploché jak ruská skokanka o tyči.Herecké výkony prachbídné a atmosféru nenajdete.Ani nevim proč ze sebe u těhle žanrovejch kokotinek sypu 3*, snad za ty tři lekačky, velice ucházejícího záporáka a dobrý námět.Teď zase vyšlo pár maličkostí a jen čekám až vyjdou titulky k Demonic a Backmask, což budou slabotiny jako Drownsman a pak už jen kino nátěry Poltergeist, Sinister 2, Insidious 3, Vatican Tapes a další.Tou největší otázkou zůstává, kolik z nich bude aspoň průměr a jak moc se budeme těšit na Conjuring 2.Kdybych tenhle žánr nemiloval nejvíc na světě, sledoval bych už jen Wana.V každym případě po tomhle vodníkoj jdu v jednu ráno spát v klidu a jestli nevyleze ten mokrej metalák z lahváče tak sem v pohodě, vodu stejně nepiju.50%.

Spring (2014)

Jelikož miluju novýho Lesního ducha, strašně jsem se tešil až se někde konečně objeví jeho nejlepší část a to Lou Taylor Pucci, výtečný herec se zvláštním charismatem, který má před sebou velkou budoucnost a já doufám, že si takovýhle malý horory bude vybírat dál.Spring je velice zajímavá indie romantika řízla totálně zhovadilou hororovou stránkou, kdy se tam prostě mladá kundička mění snad ve všechno, co kdy žánr nabídl, ale divák z toho uvidí celkem hovno.Bylo to zábavný a příjemně zahraný bohužel totálně na hlavu padlý a nic ve zlým, já vidět svoji pichnu na zemi jako podivnou chobotnici tak jí poleju benzínem a udělám z ní smažený kalamáry pro celou vesnici.Hlavnímu hrdinovi prostě nešlo uvěřit, že ho to ani moc nesere a ten konec, kdy už mu ukazovala ty Pompeje, to už sem bral spíš jako unylej konec nějakýho inovativního nápadu.Zvláštní námět, který by s větším rozpočtem a větší porcí hororu na úkor romantiky byl asi skvělej.Jenže tady někdo natočil indie Twilight, bohužel.55%.

Maggie (2015)

Jenom retard může označit Arnoldův výkon za herectví, či dokonce první herecký výkon.Ty měl Arnold asi čtyři a to např. ve filmech Pravdivé lži či Konec světa, tady ten depresivní kukuč, občasnou kapku slzy a zadumčivý pohled do kamery by zvládl každý vysloužilý akční hrdina s pupíkem, plnovousem a flanelce, to ale neznamená, že si to Arnold celé neodchodil a neodprodukoval se ctí, naopak.Totálně depresivní beznaděj s podmanivým soundtrackem, šedivým filtrem na kameře a třemi hororovými scénami, které zamrazily, plus malá postapokaliptická třešnička na dortu hned na začátku filmu.Na to, jak je to pomalé a pro někoho nudné to umí nějakým způsobem chytnou za srdce a jediný důvod ke shlédnutí pro 90% diváků je Arnie.Pokud se Arnold objeví ještě v nějakém dramatu budiž, ale tenkrát prosím v roli otce/lamače kostí, protože tuhle neakční taškařici už nikdy znovu nepřežije.Hawk, dofotroval jsem.60%.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Už z traileru jsem neočekvál, že to bude kdo ví jaká šupa a i přes mraky výtek, dám stejně 3*.Koepp není dobrý režisér, což už několikrát dokázal, ale je slušný scénárista, bohužel Mortdecai není podle jeho scénáře a to je kámen úrazu.Aronson je nikdo a tak jeho situační scénář plný křečovitého humoru a Koeppovu nijakou režii vytahuje nahoru výtečný Johny Depp.Scénář ač se snaží být zamotaný, je fádní, humor je takový mix totálního retardovaného šovinismu a zbabělosti Charlieho Mortdecaie s britskou suchou elegenancí a situačním fekálem.Místy jsem se řechtal, místy se ušklébl a místy byl genitálně zcela v klidu.S takovým obsazením by se daly jistě vykouzlit jiné čáry, ale to by musel mít celý ten ansábl v rukou osobitější režisér s jiným scénářem.Pořád je to ale slušná a svižná zábava, která rychle uteče a od Johnyho Deppa už takový jeho standart, který můžeme vidět ve filmech Temné stíny, Transcendence, Rumový deník atd. Sakra Johny, dělej se sebou něco.65%.

Robot Overlords (2014)

Když nemáte velký rozpočet, tak pouštět se do sci-fi plné robotů je téměř sebevražda a přesně jak někdo psal, pokud jsou v hlavní roli děti, je to spíše kontraproduktivní, na druhou stránku Jon Wright je slušný režisér a né žádný Anthony C. Ferrante, Leigh Scott a jim podobní zoufalci, takže dokáže natočit i za menší rozpočet vizualně ucházející dobrodružnou podívanou, která nevypadá jako Transmorphers nebo tyhle mrdky od Asylum a upřímně, 31% je totálně ubohé hodnocení a každému případnému divákovi bych chtěl vzkázat, že pokud od toho nečeká další Avengers bude se úplně v klidu a průměrně bavit.Akce moc není a finále je i docela naivní, hloupoučké a místy komické, na druhou stránku je to pořád jen film hlavně pro mládež, navíc má Wright k ruce dobré dětské herce a esa jako Kingsley, Mackintosh či nepochopitelně čím dál víc sexy Gillian Anderson.Nečekejte od Robot Overloads nabušené sci-fi plné monumentální akce, ale příjemný dobrodružný film s nádechem parodie a to chtěné.31% je komedie a zase bych mohl uživatelskou žumpu jedině naposílat tam, kam patří a to do prdele, kde je nezaslouženě kvůli nim už tuna slušných filmů.59%.

V tom domě straší! (2006)

Naprosto bezvýznamný animák, který se absolutně nehodí pro děti.Vtipy co mají být asi vtipné, tak nejsou vtipné ani pro dospělýho a když se se sedmiletou dcerou koukáte na film, ve kterym padají hlášky jako čípek, debil atd., jste občas spíš i znechucení.Nápad pěknej, místy se něco zajímavýho našlo, jinak hrozná sračka, která se nehodí pro děti a dospělého otráví.30%.67% je mentální IQ uživatelů?

These Final Hours (2013)

K úžasnému katastrofickému filmu nepotřebujete ani partu vidláckých naftařů, ani miliardové rozpočty, stačí parta skvělých herců, výtečné scenérie pekelné Austrálie a jeden velice nadějný režisér.U protinožců teď vzniká jeden námrdovější film než druhej.Hlavní hrdina je řízek, malá holka talentovaná a za pár roků i těžce berná.Jasně, že scénář je předvídatelný jako hrom, každý krok hlavního hrdiny si řeknete dááleko dopředu, včetně finále, každá scénka která příjde čekáte a přesto všechno dám 5*, protože to nalajnované klišé je neskutečně odehrané, výtečně dramaticky vypiplané a takhle blbě, smutno, úzko a přesto krásně jsem se po fimu necítil už roky.Emociální námrd plný toho nejlepšího herectví, jakého můžete svým talentem jen dosáhnout.I když to na tý párty nabere zbytečně hollywoodský směr, konec mě opět utvrdil v tom, že pokud chcete vidět opravdu dobrý a dramatický film, musíte šáhnout ke každému kromě amíků, kde už snad jen občas vyleze nějaká nezávislárna.These Final Hours je depresivní verze skvělého filmu Seeking a Friend for the End of the World a já jsem se opět jenom utvrdil v tom, že před/po apokaliptický žánr je mému srdci nejblíž....a těch filmů se o nich točí tak málo :/ 90%.

Stopař (2007)

Rutger Hauer pro mě bude prostě navždycky Etienne Navarro a všechno co udělal jiného kolem, mě buď mírně oslovilo, nebo neoslovilo vůbec a Stopaře jsem tenkrát prozíval a naproklínal u toho do prdelí uživatelské nadhodnocovače, pač je to prostě mrtka ( ano, s T ).Remake je nekonečně krvavý nářez, který díky výtečný stopáži sviští jako kulka mozkem, Sean Bean je skvělej záporák vždycky a ti dva puberťáci mě sice srali neskutečně, ale díky bohu ten druhej si na konci filmu nemusí už nikdy kupovat boty, ani kalhoty....atd.Krvavá vybíjená, která si na nic nehraje a to večný shazování remaků už mě sere.65%.