Blood Night (2009)

To bylo tak neprokouknutelný, asi jako postarší pán v kabátě u dětskýho hřiště.To hodnocení tady se dá pochopit snad jen z toho důvodu, že ne všechno je úplně špatný.Musim bez námitek ocenit kvalitu, nasnímání a střih gore efektů.Na rozpočet smekám klobůk, mělo to švih, razanci, skvělý i zvukový efekty a vizuál.Další plus jsou herečky, herce sere pes ale takovej ansábl sexy kočiček na metr čtvereční nenajdete ani ve filmech, které jako rozpočtem tak i ambicema šahají úplně do jinejch výšin, než tahle poloamatérská fušeřina.Takže to máme 1* za gore a druhou za holky...to byla bomba.No a druhá věc je co...herecké výkony larvy, scénář jeden velký zvratek toho nejklišovitějšího bordelu z poza slasherových vnitřností.Logika nula, detaily nikde.Na režisérovi bylo vidět, že asi nadšenec bude, ale že filmům moc nerozumí a nebo to všechno odfláknul.Už jen když v roce 1989 vylezou z auta dva policajti a maj devítku...ehm.V tý době možná 38. policejní kolt, jasně..já vim že se to může zdát jako totální lofasovina, která nemá význám.Já řikám, že když máte 1 milon dolarů, tak sakra význám má.To samé děj....odflaknutá a klišoidní zhovadilost, kterou by naspal každej fanoušek hororu za deset minut.Místy to mělo až překvapivě dobrý scény a to hlavně co se týče zabíjení, ale když režisérovi záleží jenom na tom a herci, děj a dialogy jsou mu u zadku, tak mě potom taky.40%.

The Green Inferno (2013)

Když slyším jméno Eliho Rotha, napadne mě prase, který by potřebovalo srazit ego velkým kůlem zaražením do análního otvoru, ale taky pár filmů, které dokážou nějakým způsobem zaujmout.The Green Inferno se dá bez výhrad považovat za Rothovu nejlepší práci.Dobrodružný začátek tu sice hororoví Nuru hošani označují za nesnesitelný, mě to paradoxně příšlo jako výborně natočená a v celku napínavá půl hodinka.Potom už přejdem k typickým nechutnostem a to bylo teda fakt maso.Pád letadla je super a mě místy strašně dostával ten Rothův černej humor.Třeba to s tou vrtulí nebo epesní poprava tý blbky, co pařila s hlavním eko šulínem Alechándrém.Ten byl teda co repliku na zabití a nejvíc mě opět Roth rozbil tím, že z něj neudělal pokornějšího člověka, ale totálního prasáka.Ta scéna jak Canibal Corpse sežerou toho prvního fatboye byla strašně přes čáru teda, přeci jen takhle zaživa se na to skoro nedalo ani koukat, ale jako brutální Canibal survival mě to bavilo už jen z toho důvodu, že jsem tyhle filmy vždycky bojkotoval, z těch starejch sem viděl snad jeden a to ještě někde úplně sjetej na nějaký párty a že jsem od toho nečekal vůbec, ale vůbec nic.Už jenom proto, že jsem to nevypnul dám Rotíkovi 55% a vy hlavně nezapomeňte do pralesa hulení...může vám to zachránit život :)

Howl (2015)

Zatím největší hororové zklamání roku.Po traileru jsem vyhlížel, kdy už to vyjde a hned jsem to sfouknul, bohužel jsem u toho 4x málem usnul a půl filmu čuměl do mobilu.Lokace nabízeli potenciál jako hrom a to je celý, co se taky filmu povedlo...lokace.Herecky to bylo naprosto strašný, vzhled vlkodlaků jako z filmu o retardovaných mývalech, které někde v lesích nakazila plesnivá nedojedená konzerva od Vitany.Já nevěřil svým uším, když sem musel poslouchat ty stupidní a příšerně zrežírovaný dialogy úplně o ničem.Místo toho, aby partu komparzistů nemilosrdně krájela po vlaku a po lese banda wrestlerů v latexu, tak se tu snad režisér snaží o vykreslení a psychologii postav a já si chtěl vystřelit mozek.Když už se zabíjí je to skvělý, ale toho je minimum a vy se musíte nepochopitelně probít cca přes 70 minut keců, abyste se dočkali tak 15 minut akce...ano 10 minut sou úvodní a finální titulky.Nakopat režiséra do řitě.35%.

Tales of Halloween (2015)

Já už nebudu reagovat na zdejší procenta u filmů, musel bych bejt příšerně sprostej, skoro až nechutně, protože vy si zasloužíte fakt mlátit do hlavy, nic jinýho.Když jsem Tales of Halloween zapínal, netušil sem vůbec jak si tady vede a když film skončil, regulérně jsem ho šel hodnotit s tím, že ho prostě musím najít v červenejch číslech a když ne v červenejch, určitě těsně pod hranicí.55% je naprosto k smíchu a banda pisálku svojí negramotností veřejně devalvuje kvalitu snímků a občas se to opravdu nedá nejen že pochopit, ale i vydržet.To vám mám potom chuť vzít spoření, jezdit od dveří ke dveřím jako Jay a Mlčenlivej Bob a každýho zmlátit do bezvědomí.Ještě že máme tu ''svobodu'' slova a v dnešních letech už je vlastně zvykem, že objektivního, inteligentního a rozumnýho člověka, co se neschovává za intimitu internetu potkáte minimálně.Tak, to asi k tomu jak mě mocinky moc rozlobinkalo hodnocení a teď k filmu.Miluju povídkový horory už od jaktěživa, bohužel kvalitních jich moc není.Tales of Halloween jde od povídky k povídce výtečným tempem, co povídka, to skoro poklad.Nenašel jsem vyloženě špatnou povídku, nebo aspoň jednu fakt mizernou,Drtivá většina buď výtečná žánrová práce a nebo minimálně kovaný průměr.Je opět škoda, že spousta povídek by si zasloužila vlastní film, víc prostoru atd. Další problém je Halloween, ke kterému každý druhý místní buran nemá žádný vztah a ví o něm a jeho pověrách kulový a tím ten večný problém prostě bude.Mě se nejvíc líbila první a poslední povídka a ani v průběhu jsem se nenudil.Za nejslabší bych určitě označil povídku od Bousmana, které bych i tak dal 55%.Nemá cenu se rozčilovat nad tím, jak neznalost tak užásného svátku může zničit dojem z nejlepšího povídkového hororu za poslední měsíce.80%.

Poslední nás zachrání (2015)

Komediální překvapení roku.Na žánr slasher jsem ze všech filmů asi nejpřísnější a za tu dekádu co na ně koukám, se mi jen máálo dostalo do paměti, natož aby jich víc jak deset dostalo 3* nebo víc.Takže sem si tuhle dokonale vypointovanou parodii/poctu náležitě užil a dost sem se natlemil.Škoda, že nejvtipnější postava zařve jako první, že se to po půlce na 15 minut přesune zbytečně ke kecům a že má vrah docela unylou masku, ale už sem si tak nějak zvyknul, že dokonalé filmy už se prostě netočí a pokud se dá najít na nečem víc pozitiv, přikloním se k většímu respektu daného díla.Ano mohlo to být opět mnohem lepší, téměř bych řekl geniální i tak si tahle kravinka zaslouží náležitou pozornost a každý, kdo kdy sledoval tenhle žánr a má mozek, jí ocení69%.

Díra (2009)

Když pominu to strašné digitální finále, dá se tahle rodinná Danteho hra s hororovejma prvkama na jedno podívání v celku zkousnout.Sice bych se asi snažil sehnat lepší bratrské duo, protože oba herci mi vůbec nesedli, ale zas sousedka mi teda sedla pěkně a i mamka mi sedla pěkně a aji ten kašpárek byl děsivej a aji ten dvoumetrovej zabiják byl děsivej....a tak byl pohádky konec.Poslední Danteho film byl jednoznačně mnohem lepší, ale na jeden večer bez problému do průměru.55%.

Na návštěvě (2015)

Shemale bohužel není zpátky.On tu vlastně ani nikdy nebyl.Šestý smysl je sice docela solidní film, ale když ho jednou vidíte už nemá smysl ho vidět nikdy víc, pointa vám dá všechno a ta vomáčka kolem není tak silná, aby vás to nutilo vidět víckrát.Zbytek jeho filmografie se topí v obyčejném, leč slušném průměru, takže u mě se mluvení o nějakým návratu a podobně míjí těžce účinkem.Spousta lidí tu pěla ódy na ústřední dvojici dětských herců, aha....takže buď jsem jako jeden z mála viděl tu neskutečnou otravnost těch parchantů, hlavně toho sysla co rapoval (to sem nedal, tuhle stupidní dějovou vsuvku) nebo to bude tím, že děti nesnášim celkově, ale ne ne...fakt byli strašně otravní.Když pominu prostě dva haranty v hlavní roli, ocenim jednoznačně atmosféru, která je při nočních, ale i deních výletech nahuštěná a pomalé odkrývání toho, že je něco špatně je super.Dvojice staříků je řádně děsivá a není to jenom tím, že déčka jsou děsivý všeobecně, ale opravdu hlavně z báby de čistej strach.Takže co se týče atmosféry musím zase Shemaila pochválit.Jenže pointa a rozuzlení mi nedovolí film hodnotit víc jak šedivým průměrem.Ano, film má atmošku, ano místy je děsivý, ale ústřední duo je na přesdržku a mě by se víc líbila hororová pointa, než thrillerová.Pořád sice slušný horor/thriller, letos ale bohužel jednoznačně opět v průměru, nic speciálního se nekoná.65%.

Vymítání Molly Hartleyové (2015)

The Exorcism of Molly Hartley!!!Začátek sice vypadal jako parodie na Scary Movie 2 a místy bylo až příliš znát, že tvůrci operovali s menším rozpočtem, jinak ale skvělá práce, jak s maskami, tak s napětím nebo i slušným, leč klišovitým příběhem.Tomuhle jako řikám DVD hororový béčko jako řemen, kdy i s nulovým rozpočtem a bohužel s herci, který by měli asi problém zahrát i kupování rohlíků dokážete natočit horor, který je atmosferický a místy neskutečně děsivý.Škoda, že takových scén jako je např. přichod Molly do sanatoria, kdy drtí tu recepční...ty jo, to mělo grády.To se sice Monroeovi prostě nedaří udržet celou stopáž, ale i tak má můj respekt, že s tak příšernými herci dokázal zázraky.Tohle by měl vidět Neveldine se svym tragickým Vatican Tapes a jeho Hollywoodským ansáblem, jak jim nakopal zadek obyčejný DVD horor na plný čáře.Kdyby to nemělo místy opravdu hrozný herecký výbuchy, dal bych i 4* ale už jen ten začátek prostě nešel.Dát do rukou tomuhle režisérovi víc peněz a herce, který neválej v reklamě na Persil, bude to lambáda.65%.

Bejvalka ze záhrobí (2014)

Kdyby tenhle film vzniknul v roce 1989, měl by tu 75% a lokální sebranka nedomrlých paniců by tu onanovala uctívačná moudra.Hle, bohužel si výtečný Dante natočil přesně ve svým osobitým stylu takový peckový film v roce 2014, zdejší panicové se u toho znuděně ukájeli na svém šestkovém ajfónu, kde právě drtili aplikaci ''Jak zbalit holku a přitom zůstat nerdovským ichtylem'' a rozhodli se, že takovéhle svěží, vtipné a herecky příjemné taškařici jebnou odpad, protože se ve filmu jedná hlavně o romantiku a tak nechtěji být přeci slaboši a s hrůzou zjistili, že panici jsou stále.Dante sice vypadl z toho nejlepšího, co kdy uměl, ale jako důstojný návrat ke svému stylu poslouží tahle příjemná oddychovka skvěle.Anton Yelchin je mrtě sympaťák a Alexandru Daddario by chtěl zprznit snad i Ricky Martin i kdyby mu na záda dýchal Ian Thorpe.Nečekejte žádnou vybíjenou, ale opět příjemně vypointovanou dialogovku se sympatickým obsazením.Za mě velká paráda.75%.

The Vatican Tapes (2015)

Tak tohle bylo opravdu strašný.Mark Neveldine je úplně stejný dřevo i když točí sám.Hlavně střihač by si zasloužil přibít ke kříží, polejt benzínem a zapálit.Každý normální a byť sebemíň talentovaný režisér se snaží vyprávět nějaký souvislý děj, snaží se diváka vtáhnout do příběhu a gradovat děj, jenže to jsem snad už deset let neviděl takovej bordel.Naprosto nelogický střih scén, kdysi se jakoby něco děje, potom je střih úplně jinam, na scénu která s tim vůbec nesouvisí a pak zase zpátky na scénu, která měla snad bejt ještě před tou, která měla vyvolat nějakou tu reakci.Monumentálně nesouvislý guláš plný střihových a scénáristických zhovadilostí.K čemu máte ve filmu herce jako Peña, Hounsou atd. když jim dáte úplně minimum prostoru.Hlavně druhý jmenovaný...tvl takovej herec a on tu má snad tři věty!!!To by mětam mohli postavit taky, natřít mě na hnědo a odehrál bych jim to s nadšením zadarmo.Občas se sice povede nějaká scéna a Olivia Dudley je skvělá, ale to je všechno.Strašně promrhaný herecký potenciál, zhovadilý střih a příšerný styl vyprávění příběhu navíc s tak klišoidním a směšným finále, že sem zhnuseně vypnul televizi a šel na balkón zapálit svíčky do pentáče a uctívat mocného kulišáka Giglameše, pána temnoty, ať Neveldina vypenetruje krucifixem.Krucifix už!!!Zabitý, celý a hrozně.35%.