Mladý ambiciózní kontrolor jízdenek Joe dohlíží na poslední vlak odjíždějící z Londýna do temné a bouřlivé noci. Ve vlaku je obvyklá sbírka cestujících - od protivného mladistvého po businessmanku-workoholičku. Náhle vlak s pištěním brzd zastavuje v lese, když narazí do čehosi na kolejích. Strojvedoucí, který šel situaci prozkoumat, se nevrací... (noelcoward73)

TheDon

Mám rád vlakový fimy. Vždycky mi to připomene Midnight meat train. Svoji atmosférou většinou předčí všechny nemocnice, starý baráky a různý jiný rádoby creepy lokace. A i Howl měl tu atmošku správně klaustrofobicky vlakovou. Kást výbornej, směsice naprosto nesourodejch lidí a to co na ně číhá venku a žere je skrz okna, bylo moc fajn až do té doby, kdy na scénu naráčel vlkodlačí Dwayne Johnson a nechal si rozmlátit šišku sekerou, ale to nestačilo, tak přišel na řadu hasičák. Škoda že jediná lekajda která fungovala je čivava a taky škoda, že se mistr Hyett víc neodvázal s gore. Škoda. 60% P.s:kdo psal ten obsah? Mohlo by to končit asi takhle: Náhle vlak s pištěním brzd zastavuje v lese, když narazí do čehosi na kolejích. Strojvedoucí, který šel situaci prozkoumat se nevrací, protože kurva zachraňuje život Bambiho mámě a očividně mu to nejde. ()

David.Darco

Pred 5timi rokmi sa mi to celkom páčilo. Medzi časom som si stihol pozrieť mnoho lepších hororov, napríklad Train to Pusan (Busan?)... Ktorý ma teda oslovil oveľa viac kombináciou akcie a napätia v izolovaných priestoroch vlaku. Alebo taký Snowpiercer.... To sú jednoznačné omnoho lepšie kúsky, ako tento film s dosť špatným CGI... Trápne-vtipnými momentami, prehrávajúcimi hercami v úplne škatuľkových roliach a situáciách tak strojených, až niekedy fakt hrůza. Koniec má však celkom gule. Minimálnej je odvážnejší, ako som čakal. ()

misterz

Nemôžem uprieť budovanie atmosféry, čo mne ako divákovi, ktorý si na niečom takom zakladá, vyhovuje. Škoda, že potenciál vlaku a prostredia temných lesov mi prišiel ako dosť nevyužitý. V tomto smere ako aj v obohatení dejovej linky, sa určite dalo urobiť viac. Postavy síce obsahovali štandardnú paletu charakterov tak ako je pri hororoch s podobným námetom zvyčajné, zdali sa mi však málo výrazné. Nepovedal by som, že to bola chyba postáv, skôr samotných hercov. Na jednozážitkové hororové pobavenie to však postačuje. 60/100 ()

elanius

(147/2015) / Howl mal v niektorých momentoch potenciál stať sa hororom roku. Chýbalo len pár drobností. Vlkodlaci, aj keď by mali byť monštrá relatívne primitívne, boli asi aj po mozgovej obrne. Znovu nemohlo chýbať pár dialógov tretej cenovej. A čo je škoda najväčšia, 75% filmu spĺňa nároky prvej hororovej ligy, ale ten zostatok je amatérčina C-čkových kusov. Čo ešte poteší je hudba. Síce zriedkavá, ale výnimočne presne nadávkovná. Inak najbližšiemu filmu s použitím reálneho ohňa prihodím hviezdičku. (6/10) ()

classic odpad!

KOKO...., je slabé, slabučké slovo, ako by som stručne nazval tento britský odpad, ktorý dokonca ani neprirovnám ku kategórii zábavných „béčok” , ktoré koľkokrát splnia svoj účel, toto je totálny debilizmus, magorizmus, že to spadá až do kategórie - F, efkový hnus ! Niečo tak príšerné, môže prísť asi len z britských ostrovov, pričom - hlavný protagonista - Ed Speleers, otrasný herec č. 1, ktorý si voľakedy zahral v prepadáku - Eragon, tak sa čudujem, že sa ešte na to nevykašlal, ale v podstate - nikdy sa z toho nevymanil, stačí sa pozrieť na jeho filmografiu, že to aj tak nemá žiadny zmysel. Ostatní herci, to je hotová katastrofa, to tsunami je tisíckrát lepšie. Réžia, scenár a kamera, to je niečo nechutné, nepredstaviteľné, že som mal chute, tento shit - jednoducho vypnúť, ale to by som prišiel aj tak o veľkú zábavu, lebo občas, ak je film tak príšerný, je to niekedy na úžitok veci, lebo sa človek dosýta zasmeje... A toto bolo ešte k tomu v kinách, za to by som neutratil ani cent ! Briti, nie všetci, sú schopní herci, tento príklad ma extrémne odstrašil, už nikdy viac sa nepriblížiť... Jeden z najhorších filmov, aké som kedy videl ! ()

• Interiéry (scénky ve vlaku) byly natáčeny v Londýny (část Croydon), exteriéry v lese v anglické části Wexham, přesněji Buckinghamshire. (herr_carter)