Lov na Gluma (2009)

Není to žádný zázrak, ale pokud se na to člověk dívá objektivně je to přesně takové, jaké napsal Cervenak...prostě obdivuhodné.Pána Prstenů nemám vůbec v lásce a toho blba Jacksona už vůbec né a možná i díky tomu, že poslední dobou pařim Skyrim mě tohle docela sedlo a je roztomilej paradox, že když Tolkiena nefilmuje nabubřelý debil, nejsou v tom nabubřelé a prázdné fráze, nedějí se kolem toho hysterické a fanatické řečičky tupých diváků jako u Twajlajtu a nehází se těm digitalním sračkám jedna soška za druhou...dá se na to koukat s čistou vzpomínkou na dětskou fantazii....hele ty obtloustlej záprdku zapamatuj si jméno Chris Bouchard, protože mu stačilo pár dobrovolníku a 3 tisíce eur, aby poslal tu tvoji trilogii do prdele. 80%.

Cena života (2012) (amatérský film) odpad!

Laciná kamera, kterou nezachrání ani dobrej střih.Primitivní snaha udělat něco "artového", přitom je to nechtěná parodie, sebevražda je hřích a dřív než by ten týpek objímal tu holčinu v bílém tričku z výprodeje v nebi tak by leda kouřil čuráky v pekle, sorry hrozně mě to rozesmálo.Ukázkový případ sebestředné nabubřelosti a nulového talentu, či snad znalostí o filmu, nebo znalostí všeobecně, nebo mozku.

Zip 'N Snort (1961)

Jeden z nejlepších dílů, dneska v práci mě to fakt zabavilo, na 6 minut z 8 hodin :) 80%.

Tajemný muž (2012)

Laugier si s divákem hraje na kočku a myš, převrací příběh nahoru a dolu a jak se může zdát děj zamotaný a složitý, je vlastně docela jednoduchý a průhledný.Byl bych pokrytec kdybych tvrdil, že jsem celou stopáž nepřemýšlel nad pointou a pořád jsem si řikal kurva co se to děje, jenže bych byl pokrytec k sobě, kdybych neřekl že jsem si tuhle pointu a vysvětlení sám nemyslel po 20ti minutách a když se stopáž dostala do vězení, bylo mi to všechno jasné a to je právě to, co mě zklamalo.Ona totiž ve finále ta pointa naráží na dost logických blbostí.Což je škoda, ta morální otázka je hustá, cynická a možná až moc krutá a to mě zaujalo, zaujala mě dusivá atmosféra, herecké výkony maximální....celé vás to drží v napětí, jenže to napětí spočívá hlavně v tom, že se modlíte aby to nebyla ta pointa kterou si prostě po pár minutách řeknete sami a pořád věříte v něco..no démoničtějšího.Hodně rozporuplný film, který ve mě nechal jak hodně kladné, tak zároveň záporné pocity. Laugier se prostě snaží, něco i umí ale dokonalý film prostě nikdy nenatočí.I přesto všechno dávám tomuhle neotřelýmu kousku 80%, protože točit film s vědomím, že nemá šanci si vydělat, ale jít do toho na plno a hodně proti proudu se dneska už moc nenosí.

Marley (2012)

Přečetl jsem o Bobovi 3 knihy, mám všechny jeho alba, 4 trika, 3 mikiny, peněženku, plakát, vlajku, tabatěrku, trenky, batoh, odznaky.....to všechno jsou pozůstatky mého pubertálního tápání, kdy jsem před lety hledal svůj styl, hledal jsem něco co by 14ti letýho sráče zaujalo a donutilo ho se o něco zajímat a tehdy jsem našel Boba Marleyho.Viděl jsem nespočet dokumentů a záznámů z koncertů, četl jsem o něm snad skoro všechno a stejně jsem se díky tomuhle dokumentu dozvěděl spoustu nových informací, zavzpomínal jsem na časy, kdy pro mě neexistovalo nic než Bob Marley a na konci dokumentu jsem plakal jako malé dítě.Každý máme svoje hrdiny, někdo sportovce, herce, muzikanty.....jestli si někdo zaslouží největší uznání, úctu a neskonalý respekt, jestli je někdo mým životním hrdinou, jestli někoho zbožňuju a uznávám....tak jedině a s čistou láskou Roberta Nestu Marleyho a rve mi srdce, že ho prostě nikdy neuvidím na živo. 100%.

Zatímco spíš (2011)

Každý lehce zvrhlý cynik musel u filmu slintat blahem.Balagueró se s tím vůbec nesere a film natočil až tak cynicky a s nadhledem, že kolikrát i díky té ujeté hudbě působí až komediálně.Podobně natočený byl i Ted Bundy, vlastně dost drsné až hrůzné téma natočené s neuvěřitelnou lhostejností ke slušným mravům, až se tomu prostě občas musíte smát a já měl prostě místy dojem, že koukám na luxusně zvrhlou komedii a thriller natož horor to připomínalo hódně vzdáleně.Luis Toras je psychopat, každý normální člověk mu ale prostě bude fandit.Škoda že je to dost zdlouhavé a místy docela nudné.Když nepočítám ty komediální pasáže ( třeba sem jen úchyl a nic vtipného na tom není co já vim ) občas to vykouzlilo atmosféru a jaume je takový prase, že v divákovi největší emoce vzbudí tak, když se bojíte aby se domovník neprozradil :D Třeba ale takový loňský The Resident, který je točený vyloženě na vážno a má podobné, vlastně stejné téma má o 25% míň a mě u něj mrazilo teda mnohem víc. spoiler Kdyby vyhodil tu malou píču z okna 4tou bych přihodil. spoiler out. No a někdo psal o dech beroucím konci...nenechte se vysmát vážení, konec je to na co jsem čekal a je prostě normální. Tenhle film i díky Balagueróvi vystrkuje růžky z průměru, ale není to prostě úplně ono.Poslední dobou španělé zaostávají za očekáváním a já už se jen modlím k poslednímu Recu. 65%.

Tohle je válka! (2012)

Neškodná blbina která roztomile vykrádá Pravdivé Lži.Dva vládní agenti bojujou o promiskujtní bárbínu, scénář je průhledný jak tanga výstavní kurvy, Hardy je sympaťák, Pine je na tečku a Schweiger má zoufale málo prostoru.Svým způsobem je to vlastně docela sračka, už jen ten fakt že bych šel do holky co nemá problém píchat dva kluky najednou...mno...poslal bych jí do prdele z votočky.Akce moc není, originální nápady nečekejte, McG má nakoukáno a krade kde může.Vlastně se i divim mýmu hodnocení, ale občas to byla docela sranda a Hardy to zaválel výborně.Romantická kýčovitá břečka okořeněná o špionážní zápletku, luxusní jednohubec za 60 míčů :) 60%.

Zátah: Vykoupení (2011)

Nekompromisní a brutální akční nářez se scénářem za který by se styděl i John Woo. Někde v komentu jsem četl, že nic podobného nikdo neviděl, mno tak Iko Uwais si to tam plácal sice pěkně, ale Tony Jaa je Tony Jaa a nehorázně mi v tom filmu chyběl a to se dostávám k tomu nářezu....viděli ste do prdele Ong-bag? :D The Raid je nekompromisní a první půl hodinu neskutečně baví, jenže čím víc se stopáž kroutí k cíli, tím víc se to vše vleče, primitivní scénář je ostudou i pro nové Segalovky a i ty bitky se vám ke konci začnou už zajídat, protože je to pořád dokolečka to samé, co předtím. Všechny kaskadérské kousky sou sice ultimátní a nikdo z aktuálních akčních hvězd ne asijského původu by nevydržel v tom baráku ani dvě patra, snad jedině Cyrril Raffelli, ale ten scénář je prostě tupý a nudný a jak sem už znínil, chyběl mi tam Tony Jaa a na Ong-bag to prostě nemá. 60%.

Father of Invention (2010)

Typický americký nezávislák který jede podle vyšlapaných tématických kolejí.Základem je rodina, problémy v ní a aby vše fungovalo musí to mít neotřelou zápletku.Tou je egocentrický vynálezce který z miliardového jmění spadne až do dno...do vězení.Mám rád tenhle typ filmů, v nezávisláku jde vždycky o to pravé a jak já tomu říkám čisté herectví, kdy každý musí prostě ukázat co v něm je a ne že si jako pan Eastwood a podobní vezmou hollywoodskou šablonku, jednu mužatí boxerku a jedou si pro Oscary. Kevin Spacey je sázka na jistotu a i ostatní herecké obsazení je příjemné.Nečekejte žádné záchavaty smíchu, ani šílené situace či dokonce melodramatické scénky.Tady jde prostě o to, že se vždycky parta pravých filmových tvůrců sejde a za malý peníz vám dokáží zahrát příjemné představení a ukáží vám, co je to prostě filmové hraní, záleží i na síle příběhu, Father of Invention není další City Island, má tuctové schéma... vrchol, pád, konfrontace, získání ztracené rodiny, další ztráta a dojemný a kýčovitý konec...když je to ale podánno nenásilně a nevtíravě máme tu pak další ucházející kousek. 75%.