Zmizelá (2012)

Snad jedinou větší záhadou než-li je fakt, že hlavní roli hraje vyhoukaný mimozemšťan v těle křehké blondýnky místo Jennifer Carpenter je otázka, proč kurva tak dobrý herec jakým je Wes Bentley bere tyhle mizerné štěky v průměrných filmech co nestojej za řeč.Kecal bych ovšem že to nebylo napínavé a zabavilo to, ale zázrak se na dvd opět nestal. 55%.

La cara oculta (2011)

Prvních 45 minut je kolumbijská mysteriózní telenovela, pak vás to 15 minut drtí skvělou atmosférou a vysvětlováním originální a zajímavé pointy a pak to celé vyšumí do ztracena v unylém a mizerném konci.Když nepočítám ty dvě žehlící prkna a jednoho super nosáče co tankuje super, nikdo nemá co hrát.Jednohubka na jedno podívání a 80% si lze vysvětlit jedině tou neotřelou pointou, jinak je to obyčejný a místy nudný thriller který nešahá svým jiným španělským bratříčkum ani po kolena. 60%.

Kanadská slanina (1995)

Ze začátku to vypadalo opravdu nadějně, satiru mám rád a Moore nešetří dost tvrdým humorem.Jenže místo toho aby to byla taková veselá a prdlá komedie plná konfrontace amerických a kanadských herců, děj zakrní, moc se toho neděje a spíš mi to připomínalo parodii na nějaký špionský film, než-li politickou satiru.John Candy by si určitě zasloužil lepší tečku za svou perfektní filmovou kariérou.Režírovat to třeba Reitman, mohlo to být úplně o něčem jiném. 45%.

Interview se zabijákem (2012)

Za týdenní rozpočet FK Příbram natočený hodně zajímavý a překvapivě dobrý Rumunsko / Anglický biják.Film má neuvěřitelně pomalé tempo, což ale neznamená, že to je špatně.Styl vyprávění je dost temný a brutální.Třeba první slovo uslyšíte až po deseti minutách.Připadá mi docela absurdní absence krve, když Goss někoho sejme není to buď vidět vůbec, nebo by se člověk prostě krve nedořezal, což lze vysvětlit snad jedině opravdu snad nulovým rozpočtem.Pokoušet se o artovější podaní dvd céček z Rumunska mi vůbec nevadí, Goss to zaválel výborně a vyšperkovaný a hlavně nepředvídatelný konec dělá z tohodle filmu hodně stylové pokoukání a být o malinko větší peníz a zkušenější režisér, mohli sme mít na světě po dlouhééé době 5* dvd bé z východního bloku.Verbal už evidentně IQ stimulanty žere nějaký ten pátek, takže skálopevně věřím, že pokud zrovna neplácá na ČSFD sračky, v parku loví ve křoví společně tenisáky s lehce nadprůměrným bišonkem. 75%.

Byl to tichý muž (2007)

Slater si odskočil od dvd béček, céček a zetek k artovému hraní a kdyby nebil režisér debil, mohl nechat ve světě filmu hodně zajímavé dílo.Námět podobný volnému pádu, jen šílenějc zpracovaný....halucinace, představy, mluvící rybička, zmrdi v kanceláři a do toho jeden už nasraný chlapík, co má depku a zbraň.První půlhodina je dokonalý majstrštyk, skvěle napsaný i zahraný, jenže pak se děj zastaví a věřte nebo ne, já se v tom ke konci začal už úplně ztrácet a konec je dost debilní a film srazí ještě o hvězdu dolů.Asi mi ta sobotní kalba ubrala nějaký zbytky mozkovejch buňek nebo co, za pár týdnů si to pustim znova, ale myslim si že není o čem mluvit.Zajímavý a neotřelý nápad se skvělým Slaterem zabitý imbecilní poslední 15ti minutovkou.Jak sem se těšil až tý čubce vystřelí mozek...nic :/ 59%.

Crazy Heart (2009)

Jeff Bridges předvádí typické herecké kreace v oscarovém vidloň drámu, podle nalajnovaného Hollywoodského scénáře, neuvěřitelně obyčejný kýč, který funguje jen díky pár zajímavým písničkám a výkonu hlavního představitele.Docela se divim, že zrovna za tenhle kousek si odnesl pan herec zlatou sošku, film postráda nějakou dramatičtější scénu, všechno si odplkáte dopředu, jen vlastně sledujete jak Bridges chlastá a čekáte až něco posere, když to posere za 3 minuty filmu to nijak napraví a končí to úplně unyle, přesně tak jak je unylý a obyčejný celý předchozí děj.Country mi nevadí ( nemyslím to české, po jehož poslechu se zakládají terapeutické skupiny ) herci jsou příjemní, Farrell si roztomile zaštěkal ale jinak vůbec nic, Cooper je rutinnér co vedl plytkým scénářem jedno herecké eso, trošku zklamání a bez Jeffa nesledovatelné.60%.

Pekelná jízda (2008) odpad!

Totálně debilní sračka, prakticky nedokoukatelné.Parta zastydlích rádoby drsných puberťáků ve středních a pokročilých letech se prohání na motorkách, fuckujou, střílej a mrdaj a hrajou si na Tarantina, kterej jim v tom pomáha, už mu nějakej pátek mrdá v kouli a tohle je jen důkaz, čirý sebestředný shit.0%

Sinister (2012)

Velká očekávání a velké zklamání.Sinister jsem objevil před 2 měsícema a to ještě tenkrát ani neměl být v kinech a už podle traileru jsem byl nadrbanej jak pedofil na autobus školáčků.Jakou jsem měl radost když se rozhodlo, že Sinister pude do kin, tuhle radost rychle zazdil fakt, že ho nedávájí v Pardubicích, ale až v podstatně vzdálenějším Hradci Králové.Ono dostat se z prdelákova v určitou hodinu a dni není tak snadné, asi 3x výlet padnul z důvodů časových, pracovních, osobních.... když to na po čtvrté vyšlo, málem sme to napálili do jinýho auta a hned na to sejmuli málem srnku a po všech těhle strastech a očekáváních podle pubertálních honibrků rozdávajících 5* hodnocení dostanu tohle? Režisérsky, hudebně, herecky i atmosfericky parádně provedený scénáristický nudný kýč, který je o pár opravdu zdařilých lekačkách, hereckých kreacích a dobré hudby vedený k imbecilnímu konci který vám nechá trpkou pachuť.Řemeslně zvládnutá fraška, která nemá pořádné vedení příběhu, o Bughuulovi se dozvíte minimum, konfrontace s rodinou, potažmo s dětmi je nulová, Hawke jen chodí po baráčku kde na něj vobčas nějaká píča s bílím xichtem udělá bububu, žádná finální režba.Nedávná pecka The Possesion která má o 15% méně je v budování atmosféry a vůbec konfrontací s oním zlem dááleko zdařilejším kouskem.Po filmu jsem odešel zklamanej a navíc s minimálním pocitem strachu či úzkosti, zatímco s bratrem sme v kině u Kletby z Temnot srali strachy, tady celou dobu bratr mohutně zíval a já si sice užíval zdařilou atmosféru a opravdu se bavil, jenže když nic víc nepřicházelo a skončilo to jak to skončilo, uvědomil jsem si jak ubozí jsou opět někteří diváci, který tenhle brak přehodnotili jak pražkou děvku ze Show Parku.Režisérsky zmáknutý nulový scénář...bravo pičo.60% Insidious stále nikým a ničím nepřekonán. EDIT: 5.10.2014. Po dvou letech opadlo zklamání, které mě v kině naštvalo do krajních mezí. Musím ocenit hlavně atmosféru, která prostě mrazivá je a skvělej příběh.Přesto, že zvedám o jednu * nahoru ale nemění fakt, že konec není dobrý a film zůstal velký kus pod očekáváním.70%.

Zjevení (2012)

Tenhle rok lákal do kin na 4 horory, PA-4, The Possesion, Sinister ( který neměl být v kinech ) a právě na The Apparition, které se do kin českému distributorovi nevešlo právě na úkor Sinisteru a poprvé po dlouhé době měl ten český zabedněný mozek šťastnou ruku.Podle traileru jsem film hodně očekával a těšil jsem se na něj vlastně i víc než na Kletbu z Temnot, jenže debutující režisér Lincoln absolutně nechápe pojem vyprávění příběhu a tak nechá bez smyslu plného a vykradačského scénáře dělat bububu na partu nesympatický americký post puberťáků.Pravdou je, že film se rozjede rychle a strašení začíná hned po pár minutkách, jenže to je taková žánrová rutina, že i druhý díl Paranormal Activity je proti tomu démonicky krutopřísný zabiják.Místy to má sice hutnou atmosféru, jenže tyhle momentky spočítáte na prstech jedné ruky, Tomandandyho hudba je sice opět výborná, jenže do hororu se vůbec nehodí, herci jsou nesympatičtí a vévodí tomu hlavně ten vykuk Draco Malfoy.Vše jede v Pg-13, tudíž nečekejte ani nějaká prohnutá a rozlámaná těla v démonickém objetí na dobrou noc.V každym záběru jsem viděl Paranormal Activity a jasný důkaz toho, že režisér Lincoln už si zrežíruje leda svůj systém pravidelnosti sraní, jelikož se na nás, hororové nadšence prostě pořádně vysral a konec ala Zrcadla jen podtrhuje zbytečnost tohodle snímku. 35%.

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Další Soumrak Mrtvých se ani tentokrát nekoná.Nemá to tu lehkost a většina fórů je dost těžkopádná a má špatné načasování, dost mi to připomínalo Zombieland....má to svoje hodně dobré momenty, ale je to nevyvážené a místy zdlouhavé, což je při stopáži 85 minut prostě na přesdržku :D Alan Ford je ultimátní mother fucker dědek a scénka s ´´hooligans´´ mě položila asi na 5 minut, ocenit se musí i solidní dávka brutality.Jinak bohužel nejde o nic převratného a těch průměrných filmů je poslední dobou až hamba.Jako by režisér vždy vymyslel 3 kulervoucí scénky a kolem nich potom napíše nudnou vatu, kterou musí mezi scénkami zaplnit filmový materiál, což Shaun of the Dead nemusel, protože ten měl smyslu plný děj a celkový koncept tak promakaný, že je stále i po těch letech jedinou dobrou a 100% parodií na zombie, které sou tak debilní, že si nesazlouží nic jiného, než-li parodovat.60%.