Drak přichází (1973)

Další s těch honkongskejch sraček,ale člověk ty čtyři dát musí za toho kluka jednoho žlutýho.

Magnum Force (1973)

název filmu magnum force,mluví za vše.nejlepší díl celé téhle harryho série.lidi chcípají jeden za druhym,harry klasika hláškuje o sto šest a opět neváha bez debat kohokoliv odprásknout!(asi mu nikdy neřekli že policisté mívají pouta,harry nosí místo pout krabičku s náboji:-) )prostě sirová klasika let semdesátých.

Mé jméno je Nikdo (1973)

Nejvtipnější komediální western,stejně srovnatelný snad jen s Hillovým dědictvím.Paradox je že v obou bez velkého Buda Spencera.Tady ale všechno šlape jako hodinky a hlavně Leone dokázal z Hilla vytřískat úplně všechno.Přijde mi jako by si Hiill už žádnou roli potom nikdy tak neužíval,jako tady.100%

Rabín Jákob (1973)

Naprosto nejlepší Funésuv film. Dokonalá satira, ostrý humor, výtečná výprava. Příšerná škoda, že kvůli cenzuře nebyl vysílán v českých kinech a po revoluci už nemocný Filipovský nedokázal film nadabovat. Paradoxně tak nejlepší komik v dějinách, nemá ve svém filmu nejlepšího dabéra v dějinách. Z určitého hlediska menší filmová tragédie. Na druhou stránku Krampol zaslouží minimálně respekt za snahu Filipovského napodobit. Boží film, který ale navždy zůstane poznamenaný dabingem a Funés v originále není pro každého. 90%.

Vymítač ďábla (1973)

Dlouho,hodně dlouho jsem se téhle kultovní klasice vyhýbal,hledal jsem správnou možnost a ta se naskytla na našem festivalu otrlého diváka.Přemýšlel jsem,zda mám film hodnotit už teď,nebo počkat až se podívám i na režisérskou verzi.Film totiž začíná dost pomalu,ale už v začátcích má takovou nepříjemnou atmosféru,měl sem pocit a bylo to i dost znát,že film je opravdu prostříhanej až běda,některé scény v první půli filmu skáčou sem tam bez ladu a skladu a větší návaznosti,což u nás mělo dost velký problém v cítit se do děje a film mě nechal první hodinu a deset minut téměř v klidu.Pokáždé když se objeví posedlá Regan,trvá to deset vteřin a je shot zase úplně jinam,což mi přišlo jako dost veliký ničitel atmosféry a já byl na těžkých třech hvězdách.Ovšem po hodině dvacet začne bejt Vymítač tak nahustěnej atmosférou,že sme s bratrem museli dát stopku a vopřít do sebe pár tequil na odvahu :-) Poslední dvacetiminutovka vymítání je naprosto legendární a totálně nám vykopala předešlé občasné výprsky smíchu,při vzpomínkách na Scary Movie 2 :-) Naprosto fantastické výkony herců a dokonalá režie,atmosféra,hudba a masky....ovšem to vše až v poslední třičtvrtě hodince.Chápu výraz kultovní a mám za sebou konečně další film,který toho vlastně většinu odstartoval,což mi opět pomáhá s náhledem na další i předešlou tvorbu mého zření :-) Jsem na 80% a pevně věřím,že po shlédnutí režisérské verze se v mém názoru ledacos ještě pozmění,neboť to je ´´prý´´ úplně jiný film.V každém případě se mi málokdy stalo,že by mi doslova zmrzly všechny kosti v těle a co si budem povídat,Regan to šlo velice dobře ;-)

Cesta draka (1972)

Jeho nejlepší film,souboj s budoucím Walkrem Texas Rangerem je very good.škoda že natáh brka moch mu ješte párkrát nakopat prdel.

Kmotr (1972)

Utahaný a prach obyčejný blábol,který mě 169 minut dokonale unudil k smrti.Obdivované dílo,vynášené slepě do nebes,jeden z příkladu kdy mile budu ten odsuzovaný sráč,co plave proti proudu.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Jeden z nejúžasnějších seriálů všech dob.Perfektně zmáknutá kombinace komedie a dramatu,okořeněná výjmečným hereckým obsazením,neskutečné hlášky,zajímavé téma a nesmrtelný Alan Alda.Jako děcko sem na to koukal pořád a i dnes,při tisícím opakování si na to rád udělám čas,tohle nikdy neomrzí.

Pěst plná hněvu (1972)

Typicky asijská sračka,která teží pouze na skvělém Bruci Lee.Jinak ten scénář a všechno,i na tu dobu je to takový chudý.

Drsný Harry (1971)

naprostá klasika,nikdy se zničím nepárající drsný harry,kterému nedělá žádný problém střelit utíkajícího hajzla pěkně do zad.poslat do prdele pár špatných nadřízených,přijít klasicky o parťáka,opovrhnout novináři a utoho si postřílet každýho parchanta ve městě.