Záskok aneb Cimrman v Národním divadle (2000) (TV film)

Občas mi vadila menší kvalita zvuku. Takže různé ruchy z hlediště trochu kazily srozumitelnost. Ale to bylo jen v pár úsecích na začátku a navíc tohle je taková klasika, že se takováhle drobnost dá celkem v pohodě odpustit. Navíc znalce Cimrmanova díla, který jej zná jen z DVDček a CDček určitě nadchne, že může okusit, jak alespoň některé části hry vypadají v jiném obsazení, než které je z těchto nosičů jemu notoricky známé. Chvíli trvalo, než jsem si zvykl přeskakování mezi různými obsazeními, ale nakonec jsem stejně slzel smíchy, jako snad u všech Cimrmanových her.

Malá farma (2010) (pořad)

Velká vyjímka mezi novými pořady ČT. Tohle se naší veřejnoprávní televizi celkem povedlo. Nápad je dosti takovej nenápadnej, ale určitě originální. Strašně super jsou hlavní hrdinové tohoto pořadu. Kdyby v tomhle učinkovali nějaký trdla, jaké se například objevují v různých reality show typu Vyvolení nebo BigBrother, určitě by to byl hroznej propadák plný trapnosti. Zde je to naopak. Spousta zajímavých rad a mě, jako velkého amatéra ve farmaření, dokáže vždy poučit o něčem novém. Určitě mnohem méně násilná a více originální forma pořadu typu Receptář, či Loskuták

Očima Josefa Klímy (2010) (pořad)

Docela dobrej pořad, který ovšem stačí jen poslouchat. Sice to na mě působilo jako, že si to točí pan Klíma pro sebe do šuplíku, zve si své kamarády a hraje písničky, které má rád. Jenže Klímovo kamarádi jsou vesměs zajímaví a písničky se dají přetočit.

Počátek (2010)

No tak o tom, že film má zajímavý námět, není třeba mluvit. Jenže já mám dojem, že z něj nebylo vytěženo maximum. Já jsem se během filmu ocitl několikrát na hranici, kde končí zábava a začíná nuda. Chyba je podle mě a pro mě asi v tom, že zápletka není nijak zvášť napínavá. Jestli se povede tomu Japonci zlikvidovat svou konkurenci, nebo jestli se bude moci Cobb vrátit domů. Koho to zajímá? Nechci tu být za nějakýho necitu, ale co by se stalo, kdyby se to nepovedlo? Nic. Cobb by žil dál, tak jako do teď. Jen by musel možná víc platit za elektriku. Nevím no od takhle vysoko postaveného filmu jsem čekal větší nářez. Každopádně poslední záběr se povedl. Taky jste tak dychtivě zírali, jestli ta káča spadne nebo ne?

Vánoční příběh (1983)

Tak tohle je skvělá parodie na Vánoce. Až něočekávaně často jsem se zasmál i přesto, že jsem se díval v sedm ráno s opicí na zádech. Všichni máme skvělou mámu, ale kdo by nechtěl mít takovou jako měl malý Ralphie? Taková která vám donese sklenici mléka a zavře vás v kuchyňské skříňce, když chcete být sám. A i když už neprožívám Vánoční čas tak jako za mlada, stejně mě dojalo když Ralphie dostal svou 200ranou vzduchovou winchestrovku. Komedie jak má být.

Myš, která řvala (1959)

"Nemyslím si že by chtěli jít právě teď před sklizní. Myslím, že budu muset apelovat na jejich city. Muži Fenwicku, milujete svou vlast?" - "ANÓ!" - "Když slyšíte jméno Grand Fenwick, dme se vám hruď pýchou?" - "ANÓ!" - "A když vaše vlast volá necháte se odvést?" - "NÉ!" Takovýhle střeštěnosti mám rád. Zde se mi líbí celkem nápaditá a vtipná zápletka, ale i když je film místama opravdu vtipnej, tak nemůžu dát plné hodnocení. Občas jsou v příběhu hluchá místa, kdy jsem se nebavil a pak ta pointa s bombou na konci mi přišla absolutně nenápaditá. Dávám silné 3*, ale na čtyři to není.

V pasti (2005)

Tak tohle je podle mě opravdu špatnej film. Na můj vkus moc málo postav, spoustu konverzace s málem děje, málo lokalit, hrozně jednotvárné záběry a všechno působí tak nějak lacině. Vím, že se dá s málem udělat opravdu dobrý film, ale tohle určitě není ten případ. Čekal jsem asi více akce a ani Ellan Page to nezachránila. Divnej film.

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

"Zase z Radeckého deníku jsme se dozvěděli, že mu na otázku, co je ve vojenském umění nejdůležitější, odpověděl Alexander Vasilijevič stručně... Přesila!" Je super, že nejde jen o nějaký slabý odvar Cimrmanovského humoru, což jsem tak trochu skepticky očekával, nýbrž naopak se nebojím přiřadit tento Cimrmanův kšaft mezi nejlepší jeho hry. Více než důstojné zakončení celé té Cimrmanovy ságy, která zkrátka jako všechno se nemůže vzepřít času a bohužel se asi nalézá ve svém velmi pozdním podzimu svého života. Ale dokud bude na světě poslední nosič s Cimrmanovými díly, jeho práce a především humor v hlavách lidí nezemře! Díky všem členům Divadla Járy Cimrmana, že nás bavili, baví a ještě dlouho budou bavit.

Osvětim: nacisté a konečné řešení (2005) (seriál)

Dokument mi ukázal, že na tohle téma ještě nebylo zdaleka řečeno všechno a díky němu jsem si i uvědomil, že vlastně ani nikdy nebude. Pozitivem je, že se zde nesetkáte jen s bývalými vězni a jinými oběťmi, ale i s lidmi z řad SS, kteří se v jakékoliv míře podíleli na jejich konečném řešení. Přestože jde jen o tzv. malé ryby, tak co si vzpomínám jsem se s jejich autentickými výpověďmi v televizi setkal poprvé. Dokument je navíc velmi dobře vyváženou směsicí hraných scén, počítačové animace a prim hrají samozřejmě dobové záběry.

Napříč Kanadou (2006) (TV film)

Nechápu to, ale včera jsem viděl na Z1 verzi, která měla jen hodinu. Což mi přišlo na tři roky života velmi málo a to je asi jediný co bych mohl tomuto snímku vytknout. Možná, kdybych viděl 180 minutovou verzi bylo by to plné hodnocení. Smekám před tímhle člověkem a jemu podobným. Závidím mu co během své cesty viděl, zažil a jeho schopnosti přežít takovou cestu.