Americká rychlá kola (2004) (seriál)

Velká podobnost s American Chopper, avšak o nic méně kvalitní. Opět zde je šéf - Boyd, který ovšem nešéfuje svým potomkům, ale normálním zaměstnancům a proto musí volit více diplomacie než senior v chopprech. Boyd je podnikatel každým coulem a proto bere zakázky a ty musí být zpravidla hotovy v šibeničním termínu a proto tu není nouze o dusno ve výrobní hale, ale i důležité odreagování, aby se z toho hoši nezbláznili. Je zábava sledovat, jak to chodí při výrobě žihadel na zakázku a určitě to není o moc jiné než kdekoliv jinde, kde pracuje kolektiv na jedné věci. A konečně to co zkompletují je většinou opravdu žihadlo.

7 vteřin (2005)

Dost nuda. Už to, že se to odehrává v Rumunsku, slibuje dosti lacinou podívanou. Wesley Snipes je tu spíš taková nálepka na film, aby se lépe prodávál. Nebýt jeho jméno na obalu, tak si tohoto filmu ani nevšimnu. Avšak to co utratili za Snipese, tak to ušetřili za levné natáčení ve východní Evropě s no name herci. Ani zápletka a děj není ničím originální. Přesto docela mě zaujal Pete Lee-Wilson v roli retardovaného ruského gangstra.

Valkýra (2008)

"Oba je odešlete. Naše práce není řešit to, naše práce je odeslat to." Atentát na Hitlera v Americkém stylu. Nemyslím samotné provedení atentátu, ale mám namysli film jako takový. Nevím žádné podrobnosti o tom, jak to bylo doopravdy. O posledním pokusu o vraždu vůdce, jsem slyšel jen okrajově. Avšak celkově mě film moc nezaujal. Budu se opakovat, ale prostě mi jde proti srsti, když ssáčci mluví anglicky. Ale nejhorší je, když i sám Áda spustí plynulou angličtinou. Tohle prostě hrozně kazí celkový dojem z filmu. V roli Stauffenberga bych uvítal spíš nějaký méně profláknutý obličej než je Tom Cruise. Líbila se mi Carice van Houten. Té jsem opravdu věřil, když se se svým mužem loučila, že si myslí, že ho vidí naposled.

Síla lidskosti - Nicholas Winton (2002)

Dokument, který popisuje obrovský příběh o záchraně 669 dětí. Nicholas Winton podle mě patří mezi malou skupinu lidí, kteří si zaslouží naší úctu. Dokument obsahuje hodně autentických, aspoň mě tak připadaly, či přímo unikátních záběrů z doby, kdy se celá věc udála, ale i z doby současné, kdy se Wintonovo tajemství prozradilo. Jestli si chcete pobrečet, tak doporučuji.

Občan Kane (1941)

Jeden z nejnudnějších filmů, který jsem kdy viděl. Příběh občana Kanea mě absolutně nezajímal a stále častěji jsem ujížděl očima na hodinky, kdy už bude konec. Líbila se mi hra se světlem a také kulisy. Přesto by mě docela zajímalo v čem je kouzlo tohoto filmu, protože já jsem ho neobjevil. Konečně chápu o čem mluvila Rachel v Přátelích, když říkala, že Občana Kanea ještě nikdy nedokoukala. PS: Ještě že ty sáňky byly z plastu, že jim to pak tak hezky čoudilo z toho komínu na konci.

S tvojí dcerou ne (1997) (divadelní záznam)

"Haló! Tady Česťa, bytař Česťa. Vybílil jsem další kvartýr. Přijeďťe si pro měééé!" Moje snad první setkání s divadelní tvorbou Antonína Procházky a hned mě dostal. Když teď vidím u hry, že se na ni podílel Procházka, hned mě to zajímá. Asi nejlepší je druhá půlka, kde už exceluje Procházka v roli bytaře Česti. Hlavním tématem je ovšem to, jak my chlapi umíme zblbnout, když se kolem nás začne motat atraktivní mladá holka. Ps: Jesli to z mého komentáře nevyplynulo, tak jen dodávám, že je to fakt sranda!

Truman Show (1998)

Tomuhle říkám vtáhnutí do děje. Na konci jsem si připadal, jako ti lidé co na to koukali těch xy let. Velmi vážné téma, které skvěle odlehčuje Jim Carrey. Jak to, že za to nedostal oscara? Není to komedie nebo určitě ne taková, u které se usmějete k smrti. Skvěle do extrému dovedená představa o tom, kam až mohou vést snahy o zperspektivnění reality show.

Cyranův ostrov (2009) (seriál)

Honem, máme něco v dědekboxu! Tohle neni sitcom, vždyť se tam nic neděje. Celé se to odehrává v jedné místnosti. Jenže ty blafy co tam kecaj, to je prostě něco. Nevim no, pro mě ze super humoru Ivana Mládka skoro nic nevyprchalo. Samozřejmě kdo čeká inteligentní zábavu, ten si na své nepřijde. Ale jako alternativa k českým telenovelám, které běží na jiných televizích, dám vždycky zavděk radši tímto.

Comeback (2008) (seriál)

"Losos, vypadá to jako kráva s parohama a přitom chutná jako ryba." Jeden z nejlepších projektů TV Nova, za posledních x let. A Martin Dejdar zde podle mě ztvárňuje jednu ze svých životních rolí. Ne co do výkonu, ale postava Ozzáka se stala po půl roce velmi populární. Nedivím se. Je to lidová postava a je dost možný, že většina z nás nějakého takového Ozzáka zná. Sám jsem měl možnost jednoho takového poznat.

Kati a blázni (2009) (TV film)

"Neznám to tajemství, co je ke kolaboraci vede. Ale je přece jasný, že to nemůže dopadnout dobře." Je velmi důležité, že tyto dokumenty vznikají. Všimli jste si jak jsou ti pamětníci staří? Až odejdou z tohoto světa, tak už nebude kdo by tyhle hrůzy vyprávěl a připomínal. Zbudou už jen dokumenty a historické filmy. Nebýt jich, zapomene se. A to se pak může jednoduše objevit další Hitler a díky němu vzniknou další pamětníci a opět bude lidstvo na pár generací poučené. Přiznávám, že tento dokument mi opět trochu rozšířil obzory a seznámil mě s pár jménama, které jsem snad ani ještě neslyšel.