Zahraniční dopisovatel (1940)

Já moc takových filmů jako je tento neviděl. A snad právě proto mi film sedl a i překvapil, na svou  tehdejší dobu dobrým námětem, ale i zpracováním. Pouze mi přišlo jako zbytečné ten překombinovaný konec. Ale chápu bylo potřeba i z padoucha udělat "hrdinu" co si uvědomil svou chybu.

Inkoustové srdce (2008)

Takové milé, hezké pokoukání na oddech jako stvořené.

Králové hor (2015)

Neskutečně krásný film zasazený do čarokrásné přírody Alp. Opět jedno přátelství mezi člověkem a zvířetem. A navíc se skvělým Jaenem Reno.

Aguirre, hněv Boží (1972)

Línější než líný děj až by z toho jeden taky zešílel. Kinsky je tak strašně uvěřitelný, že brrrr, dal bych i pět*, ale s tím koníkem mě nasrali, tak.

Afričan (1983)

Moc hezký film, ale s vážným podtextem. Ale i skvělý herecký koncert Deneuve a Noireta. I málo stačí ke šťastnému životu. Jenže jsou i tací, kteří i to málo chtějí pro sebe.

Železný kříž (1977)

I takto může vypadat válka, válka která je o lidech. Nikoliv o velkolepých bitvách. A já vám ukážu, kde rostou železné kříže.

Kříž cti (2012)

I tohle byla válka, nebo i jiný pohled na válku. Prostě nakonec všichni byli lidmi. A bývalí nepřátele se stali přáteli. Zajímavý počin. Mohlo to tak i být.

Rod Draka - Černá královna (2022) (epizoda)

Závěrečný díl 1. řady je silně emočně vypjatý. Chcete válku? Máte ji mít! Hudba tomu všemu skvěle napomáhá. No a draci jsou prostě úžasní. Ale bohužel né nesmrtelní.....

Válečníci - Attila (2008) (epizoda)

Attila je krutý, krvavý, ale i zajímavý a poučný. A asi to tak i bylo jak dokument popisuje.

Časové pásmo bylo změněno