Herkules: Zrození legendy (2014)

Tak film za mnou a tak je potřeba koment. A hned z kraje musím napsat, že nic moc, pravdou je, že v něčem se tvůrci drželi legendy, ale místy mytologii postavili na hlavu. Největší hrubka, Héra Herkula nenáviděla a celý jeho pozemský život mu kladla do cesty nejrůznější překážky. No a k filmu samotnému, některé scény byly nepřesvědčivé a zpomalovačky se taky moc nehodily. Děj byl divně chaotický, hlavně konec. Někteří představitelé byli lepší někteří horší, asi nejvíc se mi kupodivu líbil Ifikles, byl zahraný dobře. Jediné co si zaslouží plus je dobře zvolená hudba a pěkná příroda. A za to je ta třetí hvězda.

Medvěd (1988)

Nádherný snímek z nádherné přírody, kde v hlavní roli jsou medvědi, malý který hledá ochránce a velký samotář mu tu ochranu dá a je rozhodnutý ho bránit až do konce a proti lovcům, kteří v medvědech vidí jen kožešiny. strašně jsem jim přál a fandil. A nakonec vše dobře dopadlo. Paráda. :-)

Vlčí jáma (1957)

Jeden za skvostů našeho filmu, mistrovsky vystižená a zahraná role stárnoucí ženy, která chce mít vše pod kontrolou a vládne domu železnou vůlí. A do tohoto prostředí přichází sirotek Jana, čistá a nevinná a snad i proto podléhá kouzlu otčíma, který u ní hledá něhu a porozumění. To ovšem není dlouho možné, protože morálka maloměsta je neúprosná a teror "tetičky" se stupňuje a její manžel zbaběle prchá a nechává Janu samotnou. Vše na konec dospěje k smrti a citovému ochladnutí Jany, která dům opouští. Škoda, že se nedá dát více hvězdiček, protože paní Šejbalová si jich za svůj výkon zaslouží také pět.

Sherlock (2010) (seriál)

Takže tenhle seriál mě na začátku moc neoslovil, ale zatraceně rychle jsem změnil názor. Vadila mi tam dnešní doba, ale nakonec proč ne, řekl jsem si a s chutí jsem proplouval od dílu k dílu. Brilantní myšlení Sherlocka se jak vidno uplatní i v době techniky a technických vymožeností. Jediný díl ke kterému mám výhrady je Baskervil, ten mi opravdu nesedl. ( proto jen 4*). Jinak řemeslně skvěle odvedená práce s podmanivou hudbou. No a samotný závěr třetího dílu, no copak to jde poslat jen tak Sherloka někam do vidlákova? kdepak nejde, musí opět zachránit Londýn, potažmo celou Anglii. A nám nezbývá než se těšit na další příběhy. PS. koment není určen pro fajńšmekry. ;-) slouží jen pro mě!

Pojďte pane, budeme si hrát (1965) (seriál)

Dva roztomilí, plyšoví medvědi, jeden dobrák. druhý pěkně vyčůraný A k princeznám se nečuchá. Copak jsme nějaká lokálka ze Lhoty do Lhoty vozit ušáky? A tak by se dalo pokračovat. :-)

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Oblíbené pohádky mého syna, a občas mohou i něco sdělit dospělým. :-) A pohádky z mého kerkonošského kraje.

Vlk z Wall Street (2013)

Zvláštní film, řemeslně dobře udělaný a Caprio se místy překonával. Přes den vydělal spoustu peněz a v noci rozházel s naprostou lehkostí, ale jak se říká na každého jednou dojde a došlo i na Vlka, ovšem konec celkem předvídatelný. Ale film není nudný a pořád se něco děje.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Konečně vlastní filmové zpracování, celou ságu X-Men, mám ve velké oblibě, ale Wolverinovi fandím ještě o trochu víc. Jeho vývoj jde kupředu, ale ne jak by si asi sám přál. Nová doba, nové vylepšené "zbraně". A lidské problémy a starosti které mu nedávají spát.

Král Artuš (2004)

Král Arutš z opačného konce, legenda zpracovaná úplně jinak a přesto mi sedla. Už jsem viděl mnoho verzí a i tahle se řadí k těm dobrým. Přátelství a obětování se pro druhé, je nevyčerpatelný zdroj. A i fajn hudba. :-)

Vikingové (1999)

Dvanáct severských a jeden arabský bojovník ve skvělém filmu a jeden z mála snímků o Vikings, který se "blíží" syrové realitě tehdejšího světa. Krásná severská příroda a opět nádherná hudba podtrhy nevšední zážitek. Tento film rozhodně patří do mé rozšířené topky, :-)