Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Ano určitě netřeba doporučovat. Hobit stojí za shlédnutí a patřičné si vychutnejte vše co film nabízí a že toho není málo. Je o trochu více akční, ale na kvalitu děje to nemá vliv, spíš pozitivní, film má švih a spád. Masky tradičně perfektní, hudba je kapitola sama pro sebe. A Šmak je prostě Šmak Zrovna tak lesní elfové, bojovníci, kterým ukrutně přeji. (Ostatní mi prominou) ale fakt jsou skvělí. Škoda, že přišel tak rychle konec filmu, pořád jsem si myslel, že jsme teprve v polovině. No a teď jen vydržet celý příští rok čekat na další pokračování, to je už skoro horor.

Thor: Temný svět (2013)

Jiný film než byl první díl, více humoru, ale i více smutku a odhalení minulosti. Vše se prolínalo a zapadalo do sebe jak skládačka. A Loki se docela blýsknul "lidskostí?" No dobře, tak jen trochu, ale i to se cení. ;-) A krásná hudba to vše dokreslila. Vůbec nebylo na škodu, že to bylo ve 3D. Naopak jeden z mála filmů, kde to bylo "skoro" přirozené. A v neposlední řadě fajnová výprava a povedené triky. Opravdu na 5*, alespoň za mě. A abych nezapomněl potitulková scéna dává tušit, kam se asi bude ubírat další pokračování.

Až přijde kocour (1963)

To by se dnes docela hodilo vlastnit takového kocoura.

Fanfán Tulipán (2003)

Proč se vůbec točí takové remarky?. Vždyť pokazili na co sáhli. jediné na co se dalo koukat je Penélope Cruz. A to je pro film zatraceně málo!

Putování s dinosaury (1999) (seriál)

Dobře udělaný dokument, vždycky mě dinosauři fascinovali a tímto dokumentem jsem nabil dojmu, že si lze na ně přímo "sáhnou".

R´ha (2012) (amatérský film)

Zvláštní sci-fi snímek, bylo by zajímavé sledovat co by z toho mohlo vzniknout, jako normálně dlouhý film.

Ronja, dcera loupežníka (1984)

Už je to nějaký pátek co jsem tento film viděl, ale opravdu mě zaujal svým dějem, výpravou i triky a tradičně dobrou hudbou. Rovněž krásná příroda má něco do sebe.

Wolverine (2013)

Víc než dobrý film, není to úplně typický " X-Men", ale o to je to lepší, že jde vlastní cestou. Snaží se stranit lidí, ale i tak ho dožene vlastní minulost a musí se s ní vypořádat a nejen s ní. V cizím prostředí, které úplně nechápe, se rozhoduje jestli, žít jako doposud, nebo se zbavit nesmrtelnosti. A nakonec je rozhodnuto, bez toho co by si přál. Ale zůstává pořád bojovníkem.