• Krátkometrážní

Železná srdce (2014)

Fury, Fury, Fury. Zasloužilo by si to docela i trojku, protože je to strašně ohraný téma, a (nemůžu uvěřit že použiju POMOvýraz) dost velký klišé. Kolik už bylo válečnejch filmů, kde bojovali hrdinové proti šílený přesile, ukázali neskutečnou odvahu, a položili život ? 300, Black Hawk, Ryan a tisíc dalších. Na druhou stranu, Pitt mě zaujal, sice to neni můj oblíbenec, ale zahrál výborně roli, která si sice celou dobu hrála na obrovskýho tvrďáka, přitom ale měla dobrý srdce, a vlastně se taky celou tu dobu bál, jen to nemohl z důvodu autority dát před svym týmem najevo. Shia, kterej poctivě držel Movember, asi teda 3 roky v kuse, se mi taktéž líbil, nejspíš to nějak nastrojili, ale celej film mu slzely oči, a přišlo mi to dost reálný, jako když opravdu koukáte do očí někomu, kdo prožil spoustu bolesti v životě. Lerman z Tajemství docela zmužněl, i přestože tady hraje vlastně bažanta. K hudbě nemám co vytknout, vlastně to byl docela příjemnej osvěžující snímek, a to je docela pozoruhodný na to, že se vlastně 2 hodiny odehrává na frontě, a asi hodinu z toho v tanku.

Dočasný domov (2013)

Na úkor Short Term 12 šel Černobílý Svět z mých oblíbených filmů. Myslim si že první věc, kterou by si lidi měli uvědomit, když tenhle film hodnotí průměrně je to, že rozpočet byl malinkej, herci jsou docela dost noví a momentálně se řadí mezi béčkový ( možná Brie nakukuje dopředu ) , režie a hudba je dělaná chlápkama co nemaj skoro žádný zkušenosti. Já to ani v potaz brát nemusel, režijně to nijak těžký asi nebylo, ale hudba do toho sedla jak dělaná, opět se mi potvrdilo, že hudba tvoří film. Ale ani ta hudba nebyl ten hlavní aspekt, proč tomu dávám 95%, scénář je boží, mladí by to určitě měli vidět. Líbí se mi, jak je to pojatý vtipně, neni to ani tak moc těžký díky tomu, a přitom ty problémy co se tam řeší, jsou nesrovnatelný s tím, co řeší 90% mládeže teď i předtím (sračky) . Takže když to shrnu, hudba absolutně excelentní, Brie absolutně excelentní, příběh dokonalej, žádnej přesládlej americkej happyend se taky nekoná, ale přitom to končí parádně.

Experiment (2010)

Příjemnej snímek, zajímavej nápad, i když to je vlastně jenom předělávka. Musim vyzdvihnout herce, Collins mě dost překvapil, Cam byl výbornej, Adrien docela slušnej výkon, ale Forest ? Ten byl dechberoucí, ten výkon sem mu neskutečnym způsobem žral, vlastně jsem si tenhle film stáhnul jenom kvuli tomu, že tu hrajou dva moji oblíbený herci, a nadchli mě. Jinak Maggie mi tady teda přišla docela dost prkenná.. Hudba byla docela dobrá.

Interstellar (2014)

Nic nezkazím tím, když začnu zlehka, a to hudbou. Zlehka, protože je to jednoduchý ohodnotit, hudba byla neskutečná a nechápu, že mě znovu mohla překvapit, i když bylo jasný, že když jí dělá Zimmer, tak je to kurevsky garantovaná záruka. Herci byli parádní, a to myslim všechny, i vedlejší role viz. Caine, Grace, Affleck, Chastain. Ale bylo to tak šíííleně dlouhý, a některý scény byly tak přitažený za uši, jak by řekl Pomo, tak byly až klišoidní, například knihovna ( i když přes opravdu jistou podobnost s klišé mě zaujala ) . Druhá věc je, že kdykoliv, když je vytvořená takováhle šílená bublina a hype okolo filmu, tak aspoň u mě mu to nikdy nepomůže, a naopak mu spíš přihorší, naposledy sem to zažil u Nolanova filmu Počátek, tohle bylo dost podobný. Když jedu okolo Holešovic, kde na mě vybafne 300metrovej billboard s Intestellarem ..... Nejradši bych to hodnotil hůř, ale dám sympatickou 4ku, asi to za shlídnutí stojí, ale že by se na to někdo koukal 3x, 4x, to asi pochybuju.

Soudce (2014)

Parádní film, kritika neoprávněná .. Pomíjivý pocity, jednou smutníte nad danou situací, pak se začnete smát. 142 minut uplynulo jak voda, žádný nudný prodlevy, nic podobnýho. Nechápu co tady všichni píšou o klišé , a když se pak podívám na jejich oblíbený filmy, vidim jenom samou šlichtu . Downey, kterýho sem nesnesl v skoro žádnym filmu, byl tady fenomenální, jestli se podílel na režii tak na něj trošku timhle snímkem měním názor.. Líbili se mi ale i vedlejšáci ( Shepard, Thorton ) . Myslim si že se to na tuty vyrovná Vyvolávači. Plnej počet ode mě, no doubt.

John Wick (2014)

Film, co má horší smysl než Max Payne nemá opravdu na 80ti procentech co dělat .

Veřejní nepřátelé (2009)

WOW ! Natáčel to Mann ! Hlavní role Depp a Bale, tak tim pádem to je super film ! Super nuda, super dlouhý, už dopředu každej ví jak to dopadne ( to neni teda chyba filmu ) , vůbec nic mi to nedalo. A ještě k tomu si myslim, že nejlepší výkon tady předvedl Lang.

Wish I Was Here (2014)

Braff prostě umí natočit filmy o absolutně obyčejnejch a normálních věcech, přičemž to pro mě vždycky je neobyčejnej zážitek. Emoční boom, a nemusí se tam objevovat žádný americký kraviny, žádný nevěry, střílečky . Normální problémy normálních rodin, nedostatek peněz, umírající dědeček, lidi si to neuvědomujou, ale kdo v týhle době zůstává až do konce s člověkem, co je na pokraji smrti, většina rodin před tim utíká, a už vůbec nechce, aby to viděly jejich děti. V tomhle snímku je celá rodina s ním až do poslední sekundy, v našem modernim světě to lidi neunesou,bojej se toho, jenže kvuli tomu nezvládaj jenom trošičku těžší situace, protože celej život řeší sračky, jakože jeho ex dala like na jeho fotku, a ten chodí s touhle, a já včera nedala zkoušku, a on mi řekl že jsem píča. Já teda vidim tuhle myšlenku, a myslim si že Braff jí vidí taky. Stejně jako Garden State, stejně jako Scrubs, i tohle je film, kterej nenuceně přinese ponaučení, a přitom je i vtipnej a příjemnej. Snímek s obrovskym srdcem, a malinkym rozpočtem. Trošku teda pochybuju, že týpek z Aston Martinu by tohle udělal, i kdyby ta holka chcípala na Ebolu a AIDS zároveň. Na druhou stranu, co víc chcete, než když vám Sheldon sežene práci. Herecky nemůžu vytknout vůbec nic, chápu že někdo by mohl říct, že hlavní role jsou prkennej žiďák, a zfetovaná židovka, pro mě je to jeden z nejlepších herců, a Kate byla tady excelentní. Malej Pierce, kterej se mi líbil už v Looperovi má podle mě obrovskej potenciál. Na hudbu taky nemám žádný připomínky, takže za mě jasně plnej počet, něco okolo 90%. Dodatek po druhém shlídnutí : Malá Joey byla taky úchvatná !

Warrior (2011)

Filmy o boxu jsou o hovně. Box je o hovnu . Ale tenhle film neni o boxu .. Je to teda šíleně přehnaný asi jako Hardyho trapézy, mariňáci v publiku absolutně zbytečný, spoustu omáčky a keců okolo. Ale jedinečně podanej stejnej cíl, přitom dvě absolutně rozdílný motivace, dva úplně odlišný trenéři. Nolte mě v první polovině filmu uchvátil, nominaci má oprávněně, Hardy zahrál taky přesvědčivě. Ještě jedna věc, která se neobjevuje v hodně filmech, přelití hlavního hrdiny, protože ze začátku to byl spíš Tommy, a ke konci už ale ten příběh patřil Brendanovi, s tim taky souvisí, že vlastně nevíte, komu máte fandit, a koho je Vám víc líto. Je to fakt na hranici mezi špičkovym filmem, a jenom nadprůměrnym dramatem. Dám tomu 5ku, i když jsem váhal fakt dlouho, ale pod 80% tenhle film prostě neni.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Pro mě absolutně nesrovnatelný s ostatníma seriálama, je to zaručeně nejvtipnější, tomu se vyrovná max první série Misfits, jenže narozdíl od toho je tady i skoro na každym konci dílu ponaučení, po kterym se i já sám zamyslim o životě, a zanechá to ve mě stopu. Taky jsem tady poprvý viděl Braffa, pro kterýho je jeho role jako šitá na míru (možná to je tim že se podílel z velký části na režii), a doktor Cox v podání Mcginleyho je taky bezkonkurenční.