• Krátkometrážní

Renfield (2023)

Renfield bych rozdělil na dvě části, první je akce, schválně přehnaná a ne uplně můj šálek kávy, nechutný záběry a extravagantní stříkání krve, ale docela to funguje. Ta druhá stojí za to, je to actually pretty deep, dobré moudro, něco si z toho snímku odneseš, pokud budeš chtít. Houltovi jsem to sežral i s navijákem, hrál to skvěle, u Cage je zase hezký vidět, že tuhle roli si fakt užíval.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Příjemný, zábavný fantasy, který v žádnym případě neurazí. Sympatickej casting, hodně povedená Druidka. Dvěma hlavním aktérům to sedlo jak prdel na hrnec. Občas vtipy trochu na sílu.

Víly z Inisherinu (2022)

Po skoro přesně 10 letech moje 1. CSFD projekce a musim říct, že je to dobrej punk. Chlebíček se šunkou, pivečko, pani s látkovym kapesníkem a pronikavej smrad, ale i tak to byl fajn zážitek. Film je McDonaghova klasika, excelentní dialogy, zajímavá zápletka. První polovina je skvělá, spíš zábavná, Colin hraje debílka přesvědčivě. Druhá půlka za mě slabší, rozuzlení a konec nic pro mě. Čekal jsem asi větší boom, vlastně jsem nezjistil, jakej smysl měla ve filmu stará babizna. Hudba super, jemná, podtextová, ale celkově snímek za mě trochu lepší průměr, na McDonaghovy Billboardy se to nechytá. Jo a překlad strašnej, Banshee a Víla nemaj nic společnýho, možná před 2000 lety, teď na to sedí spíš třeba Přízrak ;)

Avatar: The Way of Water (2022)

3 části, první, představovačka, ne moc dlouhá, ne moc krátká, sympatická. Druhá, ta nejlepší, vodní svět, nádhernej, asi nejlepší CGI, co jsem kdy viděl, ale to bylo tak nějak všem jasný, kort od Camerona nikdo nemůže čekat nic jinýho. Jen to teda mohlo bejt trochu delší, chyběla mi větší chvíle klidu. Třetí část, tvrdej fight, hodně tvrdej, na Avatara podle mě až moc. Scéna s velrybou, ta trhala každou část, každej atom mýho těla, nicméně jsem rád, že něco takovýho bylo ukázaný, jelikož se to děje ve velkym. Jsem rád za Clementa, ten tu konečně nevypadal jako slizkej úchyl.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Hroznej paskvil, jednoznačně nejhorší Marvelovka, úchyl Waititi se tady teda vyřádil. Postavy ztratily úroveň a charisma, dokonce i Valkýra, která jinak byla naprosto boží. Půlka, hovno půlka, 3/4 vtipů totálně trapnejch a zbytečnejch. Velká škoda, záporák Gorr byla “světlá” chvilka, ale i ten byl natočenej zvláštně, nešla z něj taková hrůza, na kterou měl potenciál.. Waititiho mám rád, ale fakt spíš na ty úchylárny, do Marvelu už prosím ne.

2 zbraně (2013)

Tak tohle je koncert Marka Wahlberga, ten je tady absolutně excelentní, nemám co dodat!

Aquaman (2018)

Tak Aquaman z druhý řady Zlínskýho kina byl zážitek! A jelikož DC posledních 10 let tvoří docela průměrný filmy, tak je pro mě tohle příjemný překvapení. Aquaman sice nevypadá jako Aquaman, ale jinak to mělo grády. Do Nicole Kidman, kterou mám film od filmu radši jsem konečně dozrál, a užívám si každou její minutáž. Hodně zajímavej soundtrack, kde jsem pod vodou měl pocit, jako bych byl ve vesmíru, a úplně dechberoucí práce s kamerou. Hlavně ta honička v Sicílii byla fakt parádní. Malá výtka k Wanovi, u něj mám prostě pořád pocit, že se neumí zbavit hororovejch prvků a zbytečně to hází tam, kde se to nehodí. Záporák byl sice zajímavej, ale mám to vyzdvihávat, když Marvel je má takový už několik filmů? Inu za mě kvalitní a dobrej film s extrémně nadprůměrnou kamerou, ale nesmí se od toho nic čekat, a to je přecejenom trošičku omezující.

Bohemian Rhapsody (2018)

V první a zásadní řadě oceňuju, že fet a kouření klobásek bylo sice velkou a doslova naplňující součástí Freddieho života, nicméně film je zaměřenej čistě na jeho genialitu a vyjímečnou tvorbu. A nejenom jeho, celý skupiny. Za mě pecka, herci nemohli bejt vybraný líp a režie i přes velký zákulisní problémy funguje skvěle. Jen mi k tomu, aby to bylo úplně TOP něco chybí. Nejlepší film 21. století? Pro mě určitě ne, ale stojí za to jít na to do kina, jednou, možná i dvakrát.

Koe no katači (2016) odpad!

Fanoušek Anime bude u tohoto dvouhodinového opičího potratu z okna hodinu řvát, že Jamada je hrdina, nicméně já uděluji tomuto snímku, který mě absolutně nezaujal, nekompromisní odpad! Postscriptum: Nedoporučuji u toho poslouchat Roberta Parkera.