Starman (1984)

Tento film jsem kdysi kdysi dávno viděl jako malej kluk. Zanechal na mně velmi silný dojem a po té, co jsem jej konečně zas viděl, chápu proč. Je to film plný naděje, optimismu a toho dobrého v lidech.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Tož zas jeden fajn katastrofický film. Lidem je zde jasně dáno najevo, aby se postarali o svoji planetu a nesnažili se ji odrbávat technologickými vymoženostmi, které může někdo použít proti nim. Amen.

Světová invaze (2011)

Duchem naprosto prázdné, ale dobrá akce. Logika dostává na prdel na každém kroku, všudypřítomné vzývání amerických hodnot je na nejvyšší úrovni a motivační kydy jsou vždy v ten nejnejdůležitější okamžik (třeba když máme 5 minut, tak si dáme 10 minutový proslov).

V oku tornáda (2014)

Pochybná spatlanina něčeho, coj e úplně o ničem. Mizerné postavy, žádná logika a postavy, které bych nechal do jedné odfouknout tornádem. Film poměrně symbolicky končí v kanálu, což perfektně vystihuje co to bylo zač.

Star Trek VII: Generace (1994)

Jako obří fanda The Next Generation jsem starý Star Trek vůbec nemusel. Ale na setkání Picarda a Kirka jsem se dlouho těšil.

The Borderlands (2013)

Závěr měl parádní nápad. Škoda je, že až závěr. Do té doby to byla solidní nuda.

Riaru Onigokko (2015)

Film není pro lidi, kteří hledají ve filmech hlubší smysl. Budeme-li hodnotit film jen z jeho obrazové stránky a akce, pak je to taková brutálnější akčňárna. Podíváme-li se na významovou stránku, tak se dostáváme do úplně jiné ligy, jinou úroveň a do jiného sportu. V tomto filmu se podle mého názoru jedná o to, jak je na ženy pohlíženo nejen v japonské kultuře. Že jde vlastně jen o hračky mužů, viz scéna z mužského světa a se starcem. Každá z žen/dívek je pak vystavena určitým nárokům společnosti na chování.

Takoví jsme (2013)

Film byl poměrně průměrný, možná i lehce podprůměrný. Body navíc mu ale přinesla zajímavá choroba, pěkný holky a to, že se s tím prostě nepáral.

Marrowbone (2017)

Sice je film postaven na zvratu, který není až tak neznámý, ale je o to zvrácenější.  Film má skvělou atmosféru a skvělé osazenstvo.

Papežův vymítač (2023)

Russell Crowe udělal z The Exorcist komedii. Ze stejného filmu je sebráno i spoustu scén a některé úplně zbytečně. Ta humorná část tak odvádí pozornost od bezostyšného vykrádání The Exorcist a jiných filmů.