Občan Havel (2007)

Těžko oddělit filmovou stránku od sympatií k hlavní postavě. Havel je zajímavá osobnost s kterou v mnohém nesouhlasím, ale velmi ji respektuji. Jeho odvahu při povolení nahlédnout pod pokličku obdivuju. Nicméně dokument jako film má mnoho hluchých míst a pro člověka, který toho o Havlovi ni polistopadové situaci u nás moc neví, nicneříkající. Koutecký by to asi sestříhal jinak.

Obvyklí podezřelí (1995)

Perfektní scénář, který i na první shlédnutí dovoluje zorientovat se ve spletitém ději. V momentě kdy tušíte že přijdou titulky a jste připraveni dát krásných 5 hvězdiček se vše otočí o 180 stupňů. Nejlepší pointa, kterou jsem ve filmu viděl a hlavně - film obstojí i bez ní.

L'impressionniste fin de siècle (1899)

Hezká ukázka trikových možností filmu - na konci 19. století z toho lidi asi museli být dost odvařený :-)

Kult hákového kříže (1998)

Příběh mi přijde strašně naivní. Skinhead/vrah který se ve vězení ze dne na den změní v lidumila? A jeho mladší bratr, kterýmu starší řekne, že ten rasismus není ok a on se hned zbaví všech svých relikvií? Přestože je to jinak kvalitní film, tak tadyto mu rozhodně nevěřím.

Bláznivý Petříček (1965)

Jsou odkazy a symboly, které v tomto filmu prostě nechápu. Nevím jestli jsem hloupej, ale velkou část filmu jsem se dost nudil a ani pár skvělých momentů nedokázalo přebít to ostatní. Vzpoměl jsem si na jeden díl Monty Pythonů parodující francouzské intelektuální filmy. Tadyto však parodie být neměla.

Big Lebowski (1998)

Co všechno se může stát když vám někdo "nachčije na tepich". Coeni opět nazklamali. Asi začnu častěji chodit na bowling a do svého šatníků zařadím více tepláků :-)

Gauneři (1992)

To není film, ale antická tragédie. Bravo!

Dokonalý trik (2006)

Ten závěr byl docela slabej, ale jinak si nestěžuju. Jackman i Bale jsou skvělí a historická doba je vykreslena věrohodně. Pokud máte rádi kouzelníky stejně jako já, bude Vás to také bavit.

Sólokapr (2006)

Bohužel musím dát také 3 hvězdičky. Děj je předvídatelnej a po tolika filmech má Woody Allen dost těžkou práci aby dialogy nevykrádal sám sebe. Scarlett je ale stejně okouzlující :-)