Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Výborné pokračování mého velice oblíbeného Červeného trpaslíka. Bez okolků bych ho přirovnal třeba k první sérii, i když tady není žádná z sérií špatná, ba právě naopak seriál neztratil nic ze svého humoru ani po tolika letech. I když jsem z počátku pozoroval, že jsou mí oblýbení herci již staří, posléze se to jaksi vytratilo, což je jasný důkaz, že humor omlazuje a je tedy nadčasový.

Danši kókósei no ničidžó (2012) (seriál)

Toto anime není jenom o ubohém situačním humoru a vtipu, je to parodie a to jedna z nejlepších. Paroduje spoustu anime typů a příběhů, což velice oceňuji. Ke sledování tohoto anime je potřeba vidět množství nekvalitního anime a žít v prostředí, kde je anime naprostá blbost a kdokoliv se o něm jen zmíní je šílenec. Možná tenhle seriál otaku nemají moc v lásce, protože jsou zde hlavní hrdinové chlapi, což se neslučuje s Azumangou daioh, která mě dosavaď nezaujala ani na to, abych se podíval na první díl (stačilo mi jen pár obrázků). Obdobně se dá uvažovat i o Nichijó. Jinak, proč se mi to líbilo je taky hudba, která byla výborná, animaci nemůžu nic vytknout. Pro všechny, co si chtějí uchovat zdraví rozum ve světě anime a větší nadhled nad ním, je tento výtvor jako stvořený. Je to prostě tak dobrý, možná si to dám i do oblíbených. Taková sranda. Hrozně mi to připomíná mě samotnýho. Tady krásně vystihují, co to znamená volný čas. Ale fakt je to hrozná sranda!

Naega salinbeomida (2012)

Je to fakt divnej film. Celou dobu jsem přemýšlel, kdyby si ten námět vzal někdo jako park wook chen, tak by z toho vzniklo veledílo snad ještě lepší než old boy, ale v tomhle provedení fakt nevím, co si mám myslet. Kdyby to byl víc thriller a drama, vždyť ty části s únosem a oběťma byly skoro komedie, šílená honička jako z kobry jedenáct. To co podtrhuje thriller je realita, to je to čeho se děsíme, co nás napíná. Je-li to natočeno realně tak to tak i cítíme. Prvotní honička tak skutečně natočená byla a byla super, ale to další... Vlastně až na konci pochopíte o čem to teda vlastně celý je. Přitom ten námět je tak geniální. Skrývá to v sobě další malé nápady, které by vystačili na vlastní celovečerák např. jak může mít v civilizované společnosti přiznaný vrah svůj fanklub, to je tak silný motiv. A celá ta věc s promlčecí lhůtou je geniální, ale ztvárnění je podivné a subreálné.

Oda Nobunaga no jabó (2012) (seriál)

Tohle anime se mi dost líbilo. Není to ani tak kvůli postavám, jako kvůli tomu příběhu. Samozřejmě nahradit většinu historických mužských postav ženami je dost neobstojný nápad, přesto je to celkem podle skutečných událostí. Mé hodnocení hlavně srazil nechutný výběr některých typů pro mé historicky oblíbené postavy. Prakticky jsem šílel vzteky, když jsem uviděl Ieasua Tokugawu jako malou brejlatou zakřiknutou holku, nejen že tento typ nesnáším i v ostatních anime, ale oni měli tu drzost to přiřadit, jednomu ze tří sjednotitelů Japonska, Tokugawa by je nechal zakopat do země a uřezat jim hlavy pilou. No o něco méně mi vadil Hanbei Takanaka, ve skutečnosti to sice byl starý nemocný chlapík, ale v harémovce se to tak jako tak muselo změnit. Světlé momenty nastaly, když se objevila Akeči Mitsuhude, tuhle postavu jsem měl moc rád, byla sice trochu přehnaná, ale nejspíš na ní nezapomenu. A poslední část, líbilo se mi počáteční uvažování Jošiharua. Jsem už přeplněn cestováním časem, kde první, co řeší je jak se dostat, co nejrychleji zpět, nebo aby neporušili kauzalitu. Místo toho má zadarmo dům, je Odiným generálem a vede bitvy a žije ve středověku, může si dělat, co se mu zlíbí. To a dobrá animační stránka spolu s průměrnou hudbou se mi velmi zamlouvalo.

Poslední školní autobus (2012)

Co to je? Problémy dnešního světa? Cože? O tom je opravdu ten film? To je výsměch. U filmu jsem se skvěle bavil. Částmi to byla sranda častmi trochu vážný. Spoustu zajimavých příběhů v jednom autobusu. Je to vtipný. Neřešil bych nic opravdu hlubokýho "antigonskýho". Berte to tak jak to je, tam kde je potřeba zamyslet se, se zamyslety a jinde si prostě užívejte skvěle vymyšlené scény, záběry a motivy. Jak muže být ten film tak špatný, když se se mnou smál celý sál. Je to dobrý film, jsou to školáci, normální školáci akorát utržení ze řetězu a já jsem neměl potíže porozumět jim a filmu. Je to stádo, ale to je na tom tak vtipný. Generační výpověď? :)

PSY: Gangnam Style (2012) (hudební videoklip)

Mě se to líbilo. Bylo to zajímavý a asijský. Ne že by všechno z asie bylo čupr, ale dost často se mi to líbí víc. Tohle jsem viděl hned několikrát a líbilo se mi pozadí celého klipu. Byly to normální místa, ne žádný tisíckrát viděně stavby. Opravdu tyhle místa se mi velice líbily.

Sword Art Online (2012) (seriál)

Na tohle anime mě upozornil můj přítel s tím, že se jedná o naprostou bombu. Dobrá, možná to bomba je, ale na mě působila nepěkně. Naprosto nechápu, jak si může někdo dovolit ve hře, kde je jen jediný zloduch, který všechny vězní, hrát sám bez pomoci. Jak blbý může hlavní hrdina být. Nechápu, proč jsou tam scény čirého štěstí a života, když v té hře jde o život. Důvěryhodnější emoce jdem viděl v realitních show.Proč mu normální holka napsala dopis začínající "Kdyý to budeš číst, pravděpodobně už budu mrtvá." Jak tohole může napsat člověk ve hře, ve které jde o přežití. Když už chteli udělat fantasy anime, tak měli udělat ne ve hře. Jo a ještě něco, umíte si představit, že by asi 200 lidí hned jen tak zemřelo v normálním světě, já osobně nevěřím, že by se s tím společnost nezabývala. Neřikejte mi, že neexistují žádní větci, kteří by je nedokázali dostat zpět ze hry. Jediný důvod, proč jsem tomu dal jednu * je, že tolik nepronikám do gamerství onlinovek. Pokud onlineovky nehrajete, je toto anime možná ztráta času.

Thermae Romae (2012)

To co tu někteří napsali, jsou naprosté kecy. Tenhle film není ani náhodou nahodilý. Nevymysleli to jen tak, jako v čem jsme dobří, tak to tam dáme. Mohlo by jim to dojít, když už je to podle mangy. Ale přece je to geniální myšlenka. Já jsem se smál teda hodně. Spojit japonské zvláštnosti s něčím tradičně evropským a můžu vám říct, že japonské koupele je jedna z nejdivnějších věcí, co jsem kdy viděl. Je to kec, že se římané jakoby pokoří japoncům. Zpočátku jsem si to taky myslel, ale pak když přišla věta: "Nedotýkej se mě ty špinavý otroku", kterážto byla směřována na japonce, je jasné, že je to víceméně vyvážené. Neudělali z toho grál japonského nacionalismu. Nejvtipnější věta: "Tak to budeme asi v posmrtném životě" starší japonec. "Honem, kde je má žena?" ještě starší japonec. Bezvýznamný italský zpěvák, tomu se můžu jenom smát, protože hudební doprovod i s proklady visuálními, byl naprosto geniální. Krásná závěrečná scéna s Nessum Dorma (snad jsem to napsal dobře). Ty dědkové byli taky vtipný. Úžasné vynálezy např. čapka proti namočení obličeje, i něco takového ti japonci maj. Do poslední chvíle jsem nevěřil, že si to oblíkne na hlavu. Slabá komedie? Cože, vždyť jsem se smál jako už dlouho ne. A když si na to zvyknete a pochopíte příběh, komediální mišmaš z toho nevznikne. Věřte mi v té nacionalitě ("povýšenosti"), japonci, když to myslí vážně, nedávají to najevo takovouhle oklikou, ne tady to není povýšenecký postoj. Výsledek: Film je geniálně vtipný (teda alspoň pro někoho) a skloubila se tu zajímavá myšlenka s tvůrčím duchem a s trochou špatných historických realií. Dávám o jednu míň kvůli té zamilované poslední scéně, ta mi tam neseděla.

Alois Nebel (2011)

Jaké chyby, jaká neoriginalita, co to je za blbosti. Za prvé kresba naprosto famózní, příběh dokonalý, hudba nebyla špatná, co víc chcete? Člověk, který nedokáže ocenit filmové vlastnosti by neměl nic hodnotit, a když už tak by měl udat pádné důvody. Film dokazuje, že jsou Češi mistři animace, některé věci vypadali snad z 99% pravě, a to se jen tak nepodaří ani u normálního obrazu, a tohle bylo navíc pohyblivé. Zanechte skepsi stranou, tenhle film stojí za víc než za shlédnutí, nad tímhle by se měl člověk zamyslet. Dlouho jsem si film nechtěl pustit, protože jsem myslel, že to bude další dramatický vyděrač citů, jak jen jsem se mýlil. Já, kterého často filmy doženou k naprosté odrovnanosti, jsem se tentokrát příjemně bavil, a co je nejdůležitější, mám dobrý pocit i po filmu, je to velice příjemné. Zanechte tedy prosím frází:"Poetické nic, snaha o světovost a neschopnost (pozn. ty bys to dokázal líp?)" nebo "Přes všechny chyby," atd. mohl bych pokračovat dál. Tenhle film rozhodně stojí za to a zaslouží si víc něž hloupých a mizerných, stávajících 65%.