Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Dobrodružný

Recenze (137)

plakát

Zakladatel (2016) 

Je to jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl. Jistě velkou roli v tom hraje skutečný příběh, ale nemyslím si, že by to bylo natočeno špatně, právě naopak. McDonald je možná to největší, co Češi dali světu, hezké...

plakát

Čokoláda (2000) 

Nesnáším ty demokratické rádoby kritiky "blablabla je to dobrý film, ale... blablabla" byl to skvělý film tečka.

plakát

Atlasova vzpoura: 2. část (2012) 

Nevěřil bych, že bude někdy druhá část o tolik lepší jak první. Vše, o co se filmy snažili, o adaptaci díla Atlasova vzpoura, se tady dle mého skromného názoru, podařilo. Herci tentokrát seděli na postavy jako ulití (tedy trošku starší). Byly konečně použity citace a ve filmu nechybí snad jediná důležitá událost, která se v téhle části příběhu vyskytuje. Zbavili jsme se konečně obcházení filosofie Ayn Randové. Kostýmy tentokrát skvěle seděli. Kde první film selhává na celé čáře, druhý vyhrává. Hlavně tam padne všechno důležité, co padnout má. Vize radikálního kapitalismu Ayn Randové mi není cizí, takže se dá říct, že jsem tím ovlivněn. Samozřejmě by bylo stokrát lepší, kdyby film natočili o dvacet třicet let dříve s pořádnými herci, ale tohle je to nejlepší, co můžeme dostat, když to nerežíruje třeba Spielberg. Nicméně se mi líbí přesun do dnešních let se všemi malými detaily (např. cena nafty, nejlepší auta hlavních hrdinů atd.). Musíte si přečíst knihu, zjistit, jestli je vám blízká, shlédnout katastrofální první část, abyste poznali, co ta filosofie není a poté shlédnou tohle a přemýšlet. Ale dalo se dost čekat, že to bude snášet jenom kritiku :D . Mé hodnocení je také značně nadnesené radostí, že to bylo vůbec zfilmováno v podobě druhé části a také abych to razantně oddělil od části první. Jo a nemyslím si, že by má mysl pozbývala kritičnosti :).

plakát

Atlasova vzpoura: 1. část (2011) odpad!

Atlasovu vzpouru jsem četl. Hodlám si také přečíst Zdroj a Ideál. Tenhle film se mistrně vyhnul vší filosofii díla. Obratně se zkroutil kolem vztahu Reardna a Dagny. Neukázal nám krach společnosti, o kterém kniha skutečně je. Herci se nehodili. Je k ničemu.

plakát

Zootropolis: Město zvířat (2016) 

Byl to úžasný zážitek. Akorát se ted po tom cítím smutně a nostalgicky. Je to tak, když se sžijete s filmem, příběhem a postavami natolik, že když film skončí a vy se ocitnete zpět ve svém šedivém, nekonečném životě, je vám smutno. V tomhle filmu jsou postavy nadšené a mají charakter. Zatímco na mě čeká vyhlídka celoživotní práce, úmorné a nekonečné. A jakmile se z toho snu probudím, bude mi zbývat tak málo času. Přál bych si být nesmrtelný, abych mohl prožít milióny životů a milióny míst. Již dlouho jsem neviděl film, který by mě takhle vytrhl z reality, což jednoznačně dokazuje jeho cenu. (trošku moc filosofické)

plakát

Samec (2009) 

Bylo to vtipný a s netradičním koncem, co víc.

plakát

Naega salinbeomida (2012) 

Je to fakt divnej film. Celou dobu jsem přemýšlel, kdyby si ten námět vzal někdo jako park wook chen, tak by z toho vzniklo veledílo snad ještě lepší než old boy, ale v tomhle provedení fakt nevím, co si mám myslet. Kdyby to byl víc thriller a drama, vždyť ty části s únosem a oběťma byly skoro komedie, šílená honička jako z kobry jedenáct. To co podtrhuje thriller je realita, to je to čeho se děsíme, co nás napíná. Je-li to natočeno realně tak to tak i cítíme. Prvotní honička tak skutečně natočená byla a byla super, ale to další... Vlastně až na konci pochopíte o čem to teda vlastně celý je. Přitom ten námět je tak geniální. Skrývá to v sobě další malé nápady, které by vystačili na vlastní celovečerák např. jak může mít v civilizované společnosti přiznaný vrah svůj fanklub, to je tak silný motiv. A celá ta věc s promlčecí lhůtou je geniální, ale ztvárnění je podivné a subreálné.

plakát

Biyeolhan geori (2006) 

Je to pomalý přechod z komedie k tragedii. Je mi z toho velmi smutno. Je to geniální a originální. Takhle jsem gangstery ještě nezažil.

plakát

LEGO® příběh (2014) 

Super vtipný. Kombinace Alenky, Trona, Robot Chicken a spousta dalšího, hlavně LEGA.

Reklama

Reklama