V hlavě (2015)

Některé nápady jsou docela vtipné, ale celé je to bohužel trochu nijaké. (80%)

Ali (2001)

Nechápu proč je u takhle autenticky působícího snímku tolik věcí jinak než jak ve skutečnosti byly. Ale vadilo mi spíš ono podivně neuspořádané tempo filmu. Will Smith však dokonale imituje Muhammada Aliho, nejen stylem boxovaní, ale i mluvou.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

We are the voice of peace. And bit by bit, we will change this world. You see, we have something they don't. Oh, sure, they have armies, and they have armadas. but we..We have.. Our dragons!!!!

Warrior (2011)

Jeden bratr bojuje ze vzteku proti všem kteří ho kdy podrazili (otec, bratr, US army), druhý naopak pro dobro své nové rodiny. Je tam cítit malinko nějaká ta kýčovitost, ale stejně mě ten film pohltil jako málokterý. 95%

Crash (2004)

Efekt motýlích křídel projevu rasismu z mnoha různých pohledů. Paradoxní na tomhle snímku je to, že život zde (omylem) zachrání ten nejvíc nesympatický redneck, a naopak život vezme asi ta nejsympatičtější postava téhle šíleně spletité mozaiky lidských osudů.

Monstrpavouk (2013)

Big Ass Spider - Strašná hovadina, ale pořád stokrát zábavnější než filmy Zdeňka Trošky.

Předčítač (2008)

Myslím, že žádný herec si nikdy neužil žádnou roli tak jako David Kross v Předčítači :) Můj nejoblíbenější film s Kate Winslet, která zde má tak nepopsatelné kouzlo, že se o to ani nebudu pokoušet.

Hledání Země Nezemě (2004)

Distingovanost geniálního projevu Johnny Deppa, úsměv/pláč překrásné Kate Winslet, pár pomatených dětí a jedna divadelní hra o víře v naději s pár lany a upoceným psem. (100%)

Melodie mého srdce (2007)

U tohoto filmu bych v sobě našel zdůvodnění pro hodnocení kdekoliv od jedné až po pět hvězd. Naštěstí ale ještě nejsem tak zatrpklý detektor kýčů jako spousta zde odpad házejících uživatelů, kteří od téhle jednoduché pohádky s docela naivní zápletkou čekali nervy drásající drama. Nebýt tam ta zbytečná snaha o navození napětí pomocí, ne zrovna uvěřitelné, postavy ztvárněné (jako vždy však dokonalým) Robinem Williamsem, dal bych klidně hvězd i pět.

Dobrý Will Hunting (1997)

Robin Williams was a guy that not only visiting hours did not apply to..... Krásný film o vzájemné spáse osudem zlomeného psychologa a latentně ustrašeného génia.