Zámotek (1985)

Kdysi se mi o tomhle filmu pořád dokola zdály docela děsivé sny. Ale je to určitě kvalitní film se zajímavým námětem. PS: slovenský název nemá chybu :D

Juno (2007)

Dokonalá Ellen Page, politováníhodný outsider Michael Cera, soundtrack plný emocionálně přemrštěných songů na dva akordy a naprosto typicky šablonovitý příběh. Jenže podán s takovou lehkostí a nadhledem, že bych si Juno nejradši dal do oblíbených. 90%

Muži v černém (1997)

Jsou určitě i lepší filmy, ale zábavnější? Žádný mě asi vážně nenapadá. Jako malej jsem se na to mohl dívat klidně 24/7 a vůbec bych si to neokoukal. Vetřelce honící Tommy Lee Jones se svým znuděným výrazem má na svědomí nejmíň 90% úspěchu tohodle filmu.

Muži v černém 2 (2002)

Vážně nechápu zdejších 61%. Jednička je sice o něco lepší, ale aby to mělo nižší hodnocení než sračky typu "Slunce seno peachovina" , "Velký Gatsby" nebo "Divergence" ?! Lidi, zbláznili jste se?!! Pro mě je to pořád naprosto plnohodnotná 5* zábava.

Zakletý v čase (2009)

Docela hloupoučká přecukrovaná sci-fi telenovela plná klišé, ale mě to prostě bavilo :)

Terminator Genisys (2015)

Špatná parodie na Terminátory.....víc netřeba dodávat.

Pýcha a předsudek (2005)

Sice mi málem pukla hlava než si mé mozkové závity přivykly na tu archaickou angličtinu, ale nakonec mě děj filmu přeci jen dokázal vtáhnout. Kdyby zde byl jiný casting, možná bych šel s hodnocením ještě výš. Keira Knighley je určitě pohledná, ale být Mr. Darcy, asi bych šel o dům dál.

Pride (2014)

Krásný film pro lidi bez předsudků, strašný pro ty ostatní. Chvíli jsem váhal nad hodnocením, ale ten velšský akcent (zní trochu jak naši učitelé na základkách, že? heh ) a boží soundtrack si vlastně zaslouží plné hodnocení. Scéna se spontánním rozpoutáním sborového zpěvu písně 'Bread and Roses' ve špinavé putyce zapadlé vesničky Onllwyn na počest solidárních gayů a leseb z Londýna je vážně dojemná. Thumbs up for those poufs 'n' dykes !

Skrytá identita (2006)

Možná nejlepší film, kterému dávám 4*, ale na těch 5 mi tam pocitově něco chybí (nebo možná přebývá Matt Damon, který mi tu prostě nějak nesedí). Každopádně však kvalitní krimi film.

Show Ellen DeGeneresové (2003) (pořad)

I always liked her show, then I saw her hosting the Oscars 2007 (her opening speech there is among the best ones ever, if not the one) and after I even found out she turned vegan couple years ago, I can easily say I love Ellen. Really one of a kind...