Bojovník (2015)

Nadprůměrný film o boxu + Jake Gyllenhaal = 5* ...Chápu, že někomu k plnému hodnocení u tohoto filmu něco chybí, ale mě to prostě bavilo od začátku až do konce.

V Bruggách (2008)

A great day this has turned out to be. I'm suicidal, me mate tries to kill me, me gun gets nicked and we're still in fucking Bruges. Velice vtipný film, kterému však označení "komedie" ani trochu nesluší. ŽÁDNÝ film co znám není tak vážný a vtipný zároveň. V rámci žánru jasných 5* (tenhle žánr totiž jen tak víc než jednoho zástupce mít nebude).

Kokosy na sněhu (1993)

V originálním znění je to 100x lepší, vážně! Ať žije "Jamajština"...

Osmý smysl (2015) (seriál)

Ok, všechny postavy jsou jaksi duševně propojeny, to je jasné po prvním díle. Jenže jsem v půlce první série a pořád se nic zajímavého neděje. Nemůžu si pomoct, ale nevidím v tom nic jiného než marketingovou snahu o vytvoření transcendentálního kultu pro co nejširší publikum. Je to taková telenovela pro ty, kteří si nejsou schopni vychutnat uplakanost postav bez samoúčelné telepatie - je to pak totiž hrozně sci-fi ! Každý díl je strašně roztahaný a většina "hrdinů" otravná. Obzvláště onu padesátikilovou korejskou fighterku/finanční expertku, která má hrát jakéhosi UFC Rockyho s pracovně rodinným dilematem, mám nonstop chuť kopnout do zadele. Za mě tak 30%

Tajemná řeka (2003)

Přemýšlím o čem tenhle film je. Řekl bych, že o tom jak nic není v životě černobílé. Jak i policajt, kterému to lze jen těžko vyčítat, promine dvě vraždy prostě jen kvůli tomu, že by jinak ničemu dobrému nepomohl. A taky jak tenká je linie mezi duševním zdravím a nezvratným pokroucením lidské mysli. Clint Eastwood je prostě můj nejoblíbenější filmař a zase mi jednou připomněl proč si ho tak nesmírně vážím.

Marťan (2015)

V kině jsem se naprosto zapomněl, po asi 4. zhlédnutí zjišťuji, že to je vlastně film po jakém jsem vždy (jako dítě) toužil. 100%

Flight of the Conchords (2007) (seriál)

Geniálně trapné. Snad všechny ty songy znám nazpaměť, polovinu i na kytaru. Styl humoru těchto dvou Novozélanďanů je mi strašně blízký. Jejich živé vystoupení s písněmi z tohoto seriálu je snad ještě dokonce o malinko lepší.

Mighty Boosh (2004) (seriál)

Zaručeně nejšílenější seriál všech dob. Noel Fielding a Julian Barratt jsou neskuteční pomatenci. Ovšem tohle je jeden z těch seriálů, kde nemá smysl se na něj dívat pokud nemluvíte britsky (trochu v nadsázce - Američan by tomuhle rozuměl asi jako my polštině), protože z titulků (nedej bože z dabingu) prostě tu neskutečnou kadenci vtipů, schovaných vtipů a narážek na všechno možné i nemožné nemáte šanci pochytit.

MacGyver (1985) (seriál)

Hrdina mého dětství. Byste nevěřili kolikrát v životě mě napadlo něco vyřešit jako MacGyver, až tak se mi ty jeho vychytávky dostaly pod kůži. Jak bych ten seriál vnímal dnes, to radši ani nechci zjišťovat :)

Pláž (2000)

Kdo z nás někdy neměl potřebu od všeho utéct na odlehlý ostrov, kde by mohl v klidu žít v souladu s přírodou, s lidmi podobného smýšlení bez svazujících pravidel a zákonů? Tak to sice v tomhle snímku úplně není, ale ten námět je stejně krásný.