UncleMorty

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 15.11.2020  07:32
    Liberator: Operace Avalanche (TV seriál) (2020)

Já můžu jenom chválit. Liberátor je krásnou ukázkou toho, že i z mála jde udělat celkem hodně a nepotřebujete k tomu milioný kulisy a už vůbec nepotřebujete výpravu po celý Evropě pro dramatičnost. Hodně lidí bude samozřejmě hudrovat na rotoskopický CGI, který samo o sobě napoví, že se celý seriál točil ve studiu před green screen, ale víte co? Nevadí mi to. Umělé kulisy ladí s grafickým stylem tak perfektně, že to působí celé dost uvěřitelně na to, aby jste si divácký zážitek užili. Pokud jste hardcorový fanoušek Band of Brothers, tak vás hodně věcí na seriálu zklame (či překvapí), nicméně jde se musí pamatovat především na to, že celý seriál má grafiku podobnou oněm "propagandistickým" komixům během II. sv války.

• 6.11.2020  17:57
    Artemis Fowl (2020)

Děravý jak les po zásahu kůrovce v roce 2020. Přiznám se že předlohu jsem nečetl a ani jsem nevěděl že existuje, byť z mého okolí jsem pocítil jistý nával emocí po tom, co vůbec film Artemis Fowl oznámil začátky produkce. I tak je na filmu neskutečně znát, že ho měla v ruce rychlokvašná produkce. Pro mě jako člověka co univerzum vůbec nezná to byla doslova katastrofa, nesouměrné skoky v ději, které na sebe kolikrát dost nevěrně navazují nepůsobí vůbec jako celek, ale jako takový myšmaš scén. Škoda

• 17.10.2020  20:59
    K jezeru (TV seriál) (2019)

A pak že z východu nikdy nic dobrýho nepřišlo. To the Lake je čestná vyjímka, která potvrzuje že i rudopraporkový nadšenci dokážou natočit kvalitní sérii se zajímavou zápletku a showcastem, který působí skutečně "realisticky" a ne jen jako nastrčené figurky. Ano ano ano, v době Covidovy tu každý "pussy" bude brečet nad tím, že je to natočený účelově a bla bla bla, nicméně po zhlédnutí první serie s klidem můžu říct, že tomu tak skutečně není. Ona "nákaza" totiž není hlavním nebezpečím celé serie a příběh si hraje s myšlenkou nebezpečí vycházejícího od běžných lidí, až po cizostátní vměšování. Dalším podstatným rozdílem je taky to, že oproti ostatním "postapo epidemic" seriálům tu máme pohled skutečně od úplného "počátku" celého dění a není to jen xyz měsíců/roků poté. Za mě ano prosím a tu druhou sérii to doslova pokračuje.

• 12.8.2020  13:01

Oproti mnohem slabšímu 3Below si Wizards v mnoha polepšilo. Nejen že se vrátily konečně ústřední postavy Troll Hunters, ale především tu máme příběh, který rozvíjí už takhle velké universum od del Tora. O to víc váš tahle původně "starší" třešnička na dortu potěší tím, že je plánované pokračování v podobě filmu.

• 27.6.2020  22:04

Communists! But now in Space! Ne teďka vážně. Wandering Earth je po dlouhý době jeden z mála koukatelnějších projektu China Numba Wone, byť asi hodně lidí bude mít problém s tou podprahovou propagandou, která je z toho kolikrát cítit až nesmyslně moc. Epos o cestující planetě vesmírem je celkem obstojně dobrá myšlenka, byť sám jsem předlohu nečetl a podle názoru těch, kteří ji četli, je místy až moc obsáhlá. Ono menší drama o tom jak skupina "Vault Dwellerů" musí zachránit cestu za lepšími zítřky sice místy pokulhává, nicméně není to důvod k tomu, aby se jednalo o nějaký odpadní počin. Dávám průměr

• 26.6.2020  15:16
    Alex Rider (TV seriál) (2020)

To čím je Alex Rider měl být paradoxně na velkém plátně už před čtrnácti lety Stormbreaker, byť na jednu stranu jsem rád, že se tenhle počin zjevil v mnohem dospělejší a temnější podobě teprve teď. Po záplavě všech těch "teen" nesmyslů parodujících Jamese Bonda a jiné akční odnože, působí Alex Rider skutečně jako první z mála kvalitních serialových uvedení "teen" hrdiny v poslední době. Serial si totiž neskutečně pomohl tím, že neřeší klasický nesmysly typu "školských lásek, hustodémonovosti nebo sociálního statusu". Serial se místo toho vrhne přímo do kruté reality špionážního thrilleru, kdy na jedné straně stojí obyčejný kluk, který se mstí za ztrátu a na druhé machinace světa za oponou, která ho nekompromisně drtí. Kingsman působí oproti Riderovi jako scifi pohádka, které se těžko uvěří, kdežto tenhle serialový kousek je na uvěřitelnosti úplně jinde.

• 24.6.2020  16:26

Příjemný překvapení z Netflixovský produkce a celkově od frantíků obecně. Na to že jde o první větší počin Pierreta musím smeknout. Zpočátku jsem se bál, že dostanu nějakou francouzskou odnož rychle a zběsile, což u mě vyústí pomalu okamžitým odpadem, ale naopak jsem dostal celkem kvalitní kriminálku, která má feeling filmů jako Kurýr apod. Jediný co k tý dokonalosti chybí je prostě hudba. Skoro celý film jsem měl pocit, že se jedná pouze o dialogový němý kousek bez jakéhokoliv doprovodu.

• 11.6.2020  15:55
    Rugal (TV seriál) (2020)

Hodnotit Rugal měřítkama západního světa prostě nejde, protože si divák v první řadě musí uvědomit, že se jedná o seriál určený především pro domáci trh a zbytek Asie. Jednak se tahle skutečnost hodně odráží na scénáři, který má tendenci přeskakovat z filozofických dialogů do otevřených střetů a druhak je na celém seriálu poznat, že jsou určité tabu, které prostě v televizi ukázat nemůžou. Něco v tom smyslu že dobráci prostě zbraněma nestřílí a všechno si vyřizujou nablízko. Pokud tohle překousnete, uznáte že Rugal je na jejich domácí poměry opravdu obřím a relativně kvalitním seriálem, který by se mohl řadit hned za Train to Busan. Spíš než o akční "scifi" se jedná skutečně o roztáhlý thriller, který se snaží pomalu rozkrývat intriky a korupci.

• 9.5.2020  19:21
    Mechanici z Rust Valley (TV seriál) (2018)

Narovinu musím říct, že po všech těch záplavách "Custom" build shows mi konečně přijdou Rust Valley Restorers jako skutečně projekt, který má hlavu a patu. Jistá záruka kvality v podobě History channelu (byť v ČR je serial dostupný skrze Netflix) je na kvalitě neskutečně poznat a narovinu můžu říct, že po Grand Touru je tenhle počin druhou nejkvalitnější motoristickou show na světě. Nejde především o to, že je celá serie o stavění přeleštěných nesmyslů ve stylu autíček hot wheels, ale především o motoristické kultuře v kanadě a o tom, že vlastnit Restoring Workshop není sranda, ale tvrdý byznys s nejistou budoucností.

• 27.12.2019  16:14
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Nechte proboha Dave Filoniho a Jona Favreaua, aby měli v rukách celý kánon a storyline Star Wars, protože Tohle je cesta, Promluvil jsem. Teď vážně. Je smutný, že Mandalorian je to, co měla být nová trilogie SW. Dospělejší sága z naprosto odlišného prostředí. Celý seriál nám jasně ukazuje, že nepotřebujeme Jedie, nepotřebujeme Sithy. Potřebujeme něco dospělejšího, temnějšího a novějšího. Potřebujeme jednoduchý příběh, který z vysoka kašle na nějaký impéria, republiky a další nesmysly, který se točí kolem celýho vesmíru. Dlouho se nestalo, aby si seriál držel tak silnou úroveň kvality, po celou dobu vysílání. Nemám tomu co vytknout.

• 20.12.2019  20:00
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

I přes tu otřesnou nilfgaardskou zbroj, i přes "blackening" některých ústředních postav musím říct, že Netflixovský Witcher je přesně to, co měl a má být. Hodně lidí bude mít problém především ve dvou věcech - 1. je to neskutečně podobné původnímu zaklínači, byť je to odvyprávěné tisickrát líp a 2. fanoušci herní předlohy budou kvákat, že v tom prostě nevidí svýho zaklínače. Rozhodně nechápu ty názory typu, že to působí levně, což tak rozhodně není. Každá epizoda se odehrává v naprosto odlišném prostředí a já s klidem můžu říct, že rozpočet byl natáhnut jen k dobru. Osm epizod se v závěru ukázalo jako naprosto skvělé a dostačující řešení a já už se těším na druhou serii.

• 19.12.2019  11:29

V roce 2017 jsem jasně varoval, že pokud uvidím tenhle cringe ještě jednou zrecyklovany, jiný hodnocení než odpad ode mě nedostane a ono se tak stalo. Doufám že se myšák nažral dost a cely SW universe pošle nejlíp na několik desítek let k ledu, protože to čeho jsem byl v kině svědkem, byl jeden velký cringe. Abrams se sice snažil slepit dohromady průser s označením VIII, bohužel IX díl nepřekvapil. Tolik momentů, kdy jsem byl v kině svědkem obecného posměšku jsem ještě nezažil a i přes všechny ty souboje, přestřelky a další blbosti musim říct jediný. Je to poprvý co si přeju, aby nová trilogie raději nevznikla.

• 9.12.2019  00:09

Obstálo to, nicméně jestli chci vidět další pokračování už nevím. The Next Level vlastně nic nového není, zase ta samá parta se dostane zase na hrací plochu a zase musí najít krystal a zase zařvat Jumanji... Co je na tom vlastně novýho? Jasně... máme tu pár nových postav, rozdílů, malou bromance story a... a to je jako všechno? Jako předvánoční komedie to ujde, ale jako film který prostě musí člověk vidět ne.

• 8.12.2019  18:02

Pálím plných pět hvězd. Na "fanfilm" (byť se na něm Poláci celkem silně podíleli) je to víc než skvělý počin. Chatrné CGI celkem omlouvá skvělá výprava, kulisy a kostýmy. Pól wieku poezji pózniej si sice hraje s myšlenkou fanfikce, nicméně ctí Sapkowského natolik, že bych si v klidu dokázal představit ještě jednu sólo knihu čistě o Lambertovi, který se jako poslední zaklínač potlouká světem. Co bohužel lehce pokulhává jsou dialogy. Pokud nejste fanouškem zaklínače, nebo jste aspoň nečetli/nehráli cokoliv z jeho světa, budete ztracení. Takový nepolíbený divák pochopí jen základní kostru - tedy že Triss cosi hledá a Lambert se potlouká světem jako jeden z posledních, to je vše. Celkem vtipná je vsuvka s Netflixem, evidentně tenhle projekt má na obstojný pokračování a já doufám, že se ho dočkáme!

• 6.12.2019  14:32
    Trabantem z Indie až domů (TV seriál) (2019)

Nedokážu si představit co bude příště. Arktida? Antarktida? Trabanti v Japonsku? Ať si říká každý kdo chce co chce. To co udělal Přibáň si zaslouží vždycky potlesk. V plejádě opravdu odpadní český produkce působí šílená trabantí skvadra jako naděje toho, že i s malým rozpočtem, lze natočit naprosto perfektní podívanou. Ukázka toho, že si s auty, který nikdo nechce, se dá udělat opravdu mnoho.

• 9.11.2019  21:22

První ze serie 3 System Casů, který slouží jako vyplnění mezery mezi Psycho Pass 2 a Psycho Pass 3. Nějaký extrémní zázrak a návrat starých postav nečekejte. První System Case se totiž zaměřuje silně na nové postavy a jejich nástup po druhé serii (především Mika je centrem celého dění). Příběh celkem ujde, nicméně pocitu, že se jedná o úplně zbytečnou výplň se člověk zbavuje těžko.

• 1.11.2019  11:11

Gigi izi. Koukat se na dokument o tom jak si nerdi říkají jak jsou strašně moc super je tak cringworthy, že jsem nebyl schopny to ani dokoukat. Sledovat počátky Riotu jako společnosti (asi jen pouhých 10 minut) je snad jediná celkem koukatelná věc na celým tomhle počinu, nicméně sledovat ten propagandistický zbytek o tom, jak je Vylízanej Kredenc strašně super hra, jak by jste se měli chovat a jak uctívat streamery mi protočilo tolikrát oči, že jiný hodnocení jako normální soudný člověk ani dát nemůžu.

• 1.11.2019  00:30

I will be back, okay now I will be back, so mkay this time for the last time! Okay so whanever. Je mi jasný že terminátor bez Arnieho je jako lesbická show bez holek, nicméně všechny to pokusy o remake/redo/atd. tuhle ságu rozmlátili k nepoznání a moje tajná prosba o to, aby tenhle díl byl spojením toho všeho v podobnym stylu jako pro X-Meny bylo Days of the Future Past se prostě nekonalo. Najednu stranu jsem rád, že Cameron řekl prostě fck off a Terminátoří kánon z jeho ruky ucelil do jedné trilogie, která dává smysl a konečně všechno sedí tak jak má. Nadruhou mě mrzí, že ostatní filmy z univerza jsou prostě po tomhle snímku k ničemu, byť se na ně evidentně odkazuje různýmy způsoby (sebeobětování, nový nepřítel, atd.). Za co chválím je prostě návrat původního castu s jedním velice skvěle zvládnutým flashbackem za pomocí cgi. Hodně lidí bude namítat že záporná postava není nic originálního či nového a celá zápletka se kolem toho také točí. Co nadruhou stranu budou lidi chválit je to, že konečně vidíme v Terminátorovi skutečně vliv na budoucnost po tom, co se stalo. Jediný škraloup je prostě Natalia Reyes, která v některých scénách prostě působí cringovitě, až z toho oči krvácí. Neříkám, že by neměla být "zachraňována" ženská protagonistka, ale dělat z 32 letý herečku 20ti letou holčičku se sklony ke sluníčkářství mi přijde docela ulítlý.

• 28.10.2019  07:26
    Šest pěstí (TV seriál) (2019)

Whoa, tak dlouho je to venku a pořád se k tomu nikdo nevyjádřil? No teda! Seis Manos je za mě naprosto skvělé překvapení Netflixu, které zaútočilo na obrazovky podzimu. Hodně lidí si nejdříve díky kresbě bude myslet, že je to od těch samých tvůrců jako je The Last Airbender nebo Legend of Korra, realita je ovšem taková, že s tím nemají nic společného. Seis Manos je skoro eRkový kreslený počin o malém městečku, které vypadá jako jediná oáza klidu v celém mexiku. Příběh je ovšem nalajnovaný tak, že se na pozadí odehrává mnohem víc, než by divák čekal a všechno zjistí až v závěru. Rozhodně se nejedná o kreslenou pohádku pro ratolesti, ale o celkem kvalitní příběh s drsným podtextem.

• 16.10.2019  21:21
    Dr. Stone (TV seriál) (2019)

Celkem zajímavé překvapení, které trochu připomíná Ztraceni. Příběh o mladém vědci, který se jako první probudí o tisíce let později a snaží se přežít a obnovit lidskou rasu za pomoci znalostí moderní doby tu chyběl. I přes některé naprosto otravné vedlejší postavy, které se chovají až zbytečně tupě, tu nadruhou stranu rozjíždí celkem zajímavou myšlenku a koncept toho, jak se staví primitivní civilizace k člověku se znalostmi moderní doby. Bohužel i po nějaké době se dostavuje klišé efekt alá strana co není vůbec pokroková a uznává sílu a strana co uznává jen pokrok a vědění, nicméně je to pořád lepší, než koukat na šíleného puberťáka jak dělá pokusy v době post-kamené.

• 11.10.2019  16:04

Jestli jsme viděli legendární přerod učitele do drogového lorda v Breaking Bad, tak ve filmu El Camino vidíme kam dospělo dospívání pubertální smažky. Z Jesseho se konečně stal silný charakter, jakým se stal Walt. Jediná škoda je ta, že prostě takový film přišel skoro po 7 letech od odvisílání posledního dílu Breaking Bad i když můžeme být rádi, že jsme se dočkali aspoň takového zakončení. Způsob jakým Gillian vyprávěl celou tuhle ságu, by byl koukatelný donekonečna a je to škoda, že jsme se dočkali potenciální úplné tečky za světem modrého perníku.

• 2.10.2019  22:14
    Šingeki no kjodžin (TV seriál) (2013)

Hodnotím až po třech sériích protože mě to prostě tolik nenadchlo jako ostatní. Koncept lidstva žijícího v kleci, které se pořád bojí těch zlých obrů není zrovna můj šálek a dostal jsem se k tomu až postupem času. Druhou věcí je to, jak byly další série neskutečně natahovany. Narovinu musím přiznat, že se jedná o celkem kvalitní anime pro vyspělejší část publiku a ne nadarmo se tomu říká GoT the Animation (ony ty postavy tam moc dlouho totiž nevydrží :-)

• 19.9.2019  10:07
    Kanata no Astra (TV seriál) (2019)

Svižný a celkem i zábavny klon Lost in Space po Japonsku. Z prvního počátku to bude dojem další parodický teen space komedie, nicméně postupem času divák zjišťuje celkem zajímavou story, která všechno vysvětluje a někam i směřuje. Za mě rozhodně milé překvapení a těch 12 dílů tomu sedlo přesně akorát.

• 28.7.2019  00:35

Asi nejslabší spoodey. Těch pár plottwistů přivodí úsměv, ale to je tak všechno. Celý film jede jako splašený pendolíno, který se občas zastaví na občerstvení a ukáže něco pěknýho. Bohuže hlavní záporák stojí za starou bačkoru. Mysterio nepřesvědčil a občasný gagy jsou až moc "teen like".

• 27.7.2019  00:56
    The Boys (TV seriál) (2019)

Celý to působí jako svěží vítr v ty neskutečný plejádě komiksáren, který se na nás sypou dlouhý léta. The Boys si z toho všeho "superhrdinství" a "údělu" dělá tak neskutečnou srandu, až je problém to přestat sledovat po kouskách a neslupnout to v kuse. Jediná škoda je prostě počet epizod. V klidu bych ještě dvě snesl.

• 2.7.2019  22:40
    7 Seeds (TV seriál) (2019)

3/10 - Celkový nesmysl. Postavy nemají skoro žádný vývoj, všechno se děje v podstatě během pár minut. Neustálé skoky mezi tím kdo je vlastně dobrý a kdo je špatný potom lámou kvalitu nahoru a dolu jako na běžícím páse. A ty zvraty, který vlastně zvraty nejsou tomu taky moc nepřidali. Těch pár epizod které byly uplně mimo hlavní dějovou linku byly tou nejsilnější částí celého anime a je to až ironický, že sloužily jako "fillery" pro celý děj.

• 13.6.2019  14:45
    Jsem matka (2019)

Další zlá AI se hlásí ke službě! I am Mother je docela zajímavým projektem s lehkou hororovou atmosférou ze stáje Netflixu. Upřímně jsem celou dobu čekal trošičku jiný mindfuck, který byl nejspíše původním záměrem (aka něco jako že nalezená je vlastně tou co dříve utekla). Nicméně i tak film nabídl celkem zajímavou podívanou. Nějakou uberakci nečekejte, I am Mother je přesně tím oddychovým filmem, který na dlouhý večer potřebujete

• 6.6.2019  15:48
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Dokument, který je natočení tak realisticky, až z toho mrazí... ne počkat... ono to takhle fakt vlastně bylo. Jestli něco serie Chernobyl ukázala, tak je to tvrdá skutečnost a realita doby, kdy si komouši hráli (a dodnes hrají) na něco co nejsou. Zpracování serialu je na jedničku, výkony taky a celý ten náhled do havarie v Chernobylo, je jasným poselstvím i pro generace, které u toho tenkrát nebyly. Co snímek odráží nejlíp je to, jak to v SSSR fungovalo a je to až k histerickýmu smíchu, že se něco takovýho nestalo už dřív. Soustavný lži a krytí si vlastní zádele způsobilo málem jednu z největších katastrof 20. století a to ani nemluvím o tom, že to zas tak dávno nebylo.

• 24.5.2019  00:24
    John Wick 3 (2019)

Upřímně nevím co si myslet. Veškerá vážnost a mystično kolem continentalu vzalo třetím dílem kudytam a John Wick 3 je plejádou naprosto nevhodných momentů, do naprosto perfektního konceptu filmu, který se snaží ukázat pořád nové způsoby jak někoho zabít a přitom působní skoro až absurdně a zbytečně. Působí to tak, že první polovinu filmu psali scénáristé v zajetých kolejích předchozích dílů a na druhé polovině se sešla parta anime otaku noliferů po těžkým crackovým mejdanu. Udělat jako z hlavního nemesis borce co se chová jako úchylná fanynka mi fakt v pořádku nepřijde, stejně jako z nejvyšší rady dělat skupinu lidí co maj těžkej fofr z hry assasins creed. 5/10

• 26.4.2019  17:02
    Cobra Kai - Season 2 (série) (2019)

Trošičku slabší oproti první serii. Celá druhá serie Cobra Kai je podle mě spíš takovou přípravou na grandiozní finále třetí serie. Starý záporák se vrátí a sebou přinese mnoho problémů. Pár dílů je jen teen výplň pro "pussies". Poslední díl byl ovšem neskutečnou bombou a hodně lidí teď bude mít velká očekávání od třetí serie.

<< předchozí 1 2 3 4