UncleMorty

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 9.11.2019  21:22

První ze serie 3 System Casů, který slouží jako vyplnění mezery mezi Psycho Pass 2 a Psycho Pass 3. Nějaký extrémní zázrak a návrat starých postav nečekejte. První System Case se totiž zaměřuje silně na nové postavy a jejich nástup po druhé serii (především Mika je centrem celého dění). Příběh celkem ujde, nicméně pocitu, že se jedná o úplně zbytečnou výplň se člověk zbavuje těžko.

• 1.11.2019  11:11

Gigi izi. Koukat se na dokument o tom jak si nerdi říkají jak jsou strašně moc super je tak cringworthy, že jsem nebyl schopny to ani dokoukat. Sledovat počátky Riotu jako společnosti (asi jen pouhých 10 minut) je snad jediná celkem koukatelná věc na celým tomhle počinu, nicméně sledovat ten propagandistický zbytek o tom, jak je Vylízanej Kredenc strašně super hra, jak by jste se měli chovat a jak uctívat streamery mi protočilo tolikrát oči, že jiný hodnocení jako normální soudný člověk ani dát nemůžu.

• 1.11.2019  00:30

I will be back, okay now I will be back, so mkay this time for the last time! Okay so whanever. Je mi jasný že terminátor bez Arnieho je jako lesbická show bez holek, nicméně všechny to pokusy o remake/redo/atd. tuhle ságu rozmlátili k nepoznání a moje tajná prosba o to, aby tenhle díl byl spojením toho všeho v podobnym stylu jako pro X-Meny bylo Days of the Future Past se prostě nekonalo. Najednu stranu jsem rád, že Cameron řekl prostě fck off a Terminátoří kánon z jeho ruky ucelil do jedné trilogie, která dává smysl a konečně všechno sedí tak jak má. Nadruhou mě mrzí, že ostatní filmy z univerza jsou prostě po tomhle snímku k ničemu, byť se na ně evidentně odkazuje různýmy způsoby (sebeobětování, nový nepřítel, atd.). Za co chválím je prostě návrat původního castu s jedním velice skvěle zvládnutým flashbackem za pomocí cgi. Hodně lidí bude namítat že záporná postava není nic originálního či nového a celá zápletka se kolem toho také točí. Co nadruhou stranu budou lidi chválit je to, že konečně vidíme v Terminátorovi skutečně vliv na budoucnost po tom, co se stalo. Jediný škraloup je prostě Natalia Reyes, která v některých scénách prostě působí cringovitě, až z toho oči krvácí. Neříkám, že by neměla být "zachraňována" ženská protagonistka, ale dělat z 32 letý herečku 20ti letou holčičku se sklony ke sluníčkářství mi přijde docela ulítlý.

• 28.10.2019  07:26
    Šest pěstí (TV seriál) (2019)

Whoa, tak dlouho je to venku a pořád se k tomu nikdo nevyjádřil? No teda! Seis Manos je za mě naprosto skvělé překvapení Netflixu, které zaútočilo na obrazovky podzimu. Hodně lidí si nejdříve díky kresbě bude myslet, že je to od těch samých tvůrců jako je The Last Airbender nebo Legend of Korra, realita je ovšem taková, že s tím nemají nic společného. Seis Manos je skoro eRkový kreslený počin o malém městečku, které vypadá jako jediná oáza klidu v celém mexiku. Příběh je ovšem nalajnovaný tak, že se na pozadí odehrává mnohem víc, než by divák čekal a všechno zjistí až v závěru. Rozhodně se nejedná o kreslenou pohádku pro ratolesti, ale o celkem kvalitní příběh s drsným podtextem.

• 16.10.2019  21:21
    Dr. STONE (TV seriál) (2019)

Celkem zajímavé překvapení, které trochu připomíná Ztraceni. Příběh o mladém vědci, který se jako první probudí o tisíce let později a snaží se přežít a obnovit lidskou rasu za pomoci znalostí moderní doby tu chyběl. I přes některé naprosto otravné vedlejší postavy, které se chovají až zbytečně tupě, tu nadruhou stranu rozjíždí celkem zajímavou myšlenku a koncept toho, jak se staví primitivní civilizace k člověku se znalostmi moderní doby. Bohužel i po nějaké době se dostavuje klišé efekt alá strana co není vůbec pokroková a uznává sílu a strana co uznává jen pokrok a vědění, nicméně je to pořád lepší, než koukat na šíleného puberťáka jak dělá pokusy v době post-kamené.

• 11.10.2019  16:04

Jestli jsme viděli legendární přerod učitele do drogového lorda v Breaking Bad, tak ve filmu El Camino vidíme kam dospělo dospívání pubertální smažky. Z Jesseho se konečně stal silný charakter, jakým se stal Walt. Jediná škoda je ta, že prostě takový film přišel skoro po 7 letech od odvisílání posledního dílu Breaking Bad i když můžeme být rádi, že jsme se dočkali aspoň takového zakončení. Způsob jakým Gillian vyprávěl celou tuhle ságu, by byl koukatelný donekonečna a je to škoda, že jsme se dočkali potenciální úplné tečky za světem modrého perníku.

• 2.10.2019  22:14
    Šingeki no kjodžin (TV seriál) (2013)

Hodnotím až po třech sériích protože mě to prostě tolik nenadchlo jako ostatní. Koncept lidstva žijícího v kleci, které se pořád bojí těch zlých obrů není zrovna můj šálek a dostal jsem se k tomu až postupem času. Druhou věcí je to, jak byly další série neskutečně natahovany. Narovinu musím přiznat, že se jedná o celkem kvalitní anime pro vyspělejší část publiku a ne nadarmo se tomu říká GoT the Animation (ony ty postavy tam moc dlouho totiž nevydrží :-)

• 19.9.2019  10:07
    Kanata no Astra (TV seriál) (2019)

Svižný a celkem i zábavny klon Lost in Space po Japonsku. Z prvního počátku to bude dojem další parodický teen space komedie, nicméně postupem času divák zjišťuje celkem zajímavou story, která všechno vysvětluje a někam i směřuje. Za mě rozhodně milé překvapení a těch 12 dílů tomu sedlo přesně akorát.

• 28.7.2019  00:35

Asi nejslabší spoodey. Těch pár plottwistů přivodí úsměv, ale to je tak všechno. Celý film jede jako splašený pendolíno, který se občas zastaví na občerstvení a ukáže něco pěknýho. Bohuže hlavní záporák stojí za starou bačkoru. Mysterio nepřesvědčil a občasný gagy jsou až moc "teen like".

• 27.7.2019  00:56
    The Boys (TV seriál) (2019)

Celý to působí jako svěží vítr v ty neskutečný plejádě komiksáren, který se na nás sypou dlouhý léta. The Boys si z toho všeho "superhrdinství" a "údělu" dělá tak neskutečnou srandu, až je problém to přestat sledovat po kouskách a neslupnout to v kuse. Jediná škoda je prostě počet epizod. V klidu bych ještě dvě snesl.

• 2.7.2019  22:40
    7 Seeds (TV seriál) (2019)

3/10 - Celkový nesmysl. Postavy nemají skoro žádný vývoj, všechno se děje v podstatě během pár minut. Neustálé skoky mezi tím kdo je vlastně dobrý a kdo je špatný potom lámou kvalitu nahoru a dolu jako na běžícím páse. A ty zvraty, který vlastně zvraty nejsou tomu taky moc nepřidali. Těch pár epizod které byly uplně mimo hlavní dějovou linku byly tou nejsilnější částí celého anime a je to až ironický, že sloužily jako "fillery" pro celý děj.

• 13.6.2019  14:45
    Jsem matka (2019)

Další zlá AI se hlásí ke službě! I am Mother je docela zajímavým projektem s lehkou hororovou atmosférou ze stáje Netflixu. Upřímně jsem celou dobu čekal trošičku jiný mindfuck, který byl nejspíše původním záměrem (aka něco jako že nalezená je vlastně tou co dříve utekla). Nicméně i tak film nabídl celkem zajímavou podívanou. Nějakou uberakci nečekejte, I am Mother je přesně tím oddychovým filmem, který na dlouhý večer potřebujete

• 6.6.2019  15:48
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Dokument, který je natočení tak realisticky, až z toho mrazí... ne počkat... ono to takhle fakt vlastně bylo. Jestli něco serie Chernobyl ukázala, tak je to tvrdá skutečnost a realita doby, kdy si komouši hráli (a dodnes hrají) na něco co nejsou. Zpracování serialu je na jedničku, výkony taky a celý ten náhled do havarie v Chernobylo, je jasným poselstvím i pro generace, které u toho tenkrát nebyly. Co snímek odráží nejlíp je to, jak to v SSSR fungovalo a je to až k histerickýmu smíchu, že se něco takovýho nestalo už dřív. Soustavný lži a krytí si vlastní zádele způsobilo málem jednu z největších katastrof 20. století a to ani nemluvím o tom, že to zas tak dávno nebylo.

• 24.5.2019  00:24
    John Wick 3 (2019)

Upřímně nevím co si myslet. Veškerá vážnost a mystično kolem continentalu vzalo třetím dílem kudytam a John Wick 3 je plejádou naprosto nevhodných momentů, do naprosto perfektního konceptu filmu, který se snaží ukázat pořád nové způsoby jak někoho zabít a přitom působní skoro až absurdně a zbytečně. Působí to tak, že první polovinu filmu psali scénáristé v zajetých kolejích předchozích dílů a na druhé polovině se sešla parta anime otaku noliferů po těžkým crackovým mejdanu. Udělat jako z hlavního nemesis borce co se chová jako úchylná fanynka mi fakt v pořádku nepřijde, stejně jako z nejvyšší rady dělat skupinu lidí co maj těžkej fofr z hry assasins creed. 5/10

• 26.4.2019  17:02
    Cobra Kai - Season 2 (série) (2019)

Trošičku slabší oproti první serii. Celá druhá serie Cobra Kai je podle mě spíš takovou přípravou na grandiozní finále třetí serie. Starý záporák se vrátí a sebou přinese mnoho problémů. Pár dílů je jen teen výplň pro "pussies". Poslední díl byl ovšem neskutečnou bombou a hodně lidí teď bude mít velká očekávání od třetí serie.

• 26.4.2019  00:23

Endgame je prostě tím co chcete aby byl. Celé uzavření velké kapitoly Marvelu po několika letech. Ne nadarmo se říká, že s Iron Manem začala růst generace MCU, která s Endgame skončila a je na čase předat žezlo dál. Zda-li je to dobře nebo ne, to se dozvíme v budoucnu. Odchod největších ikon byl čekatelný, nicméně se dočkáme správného loučení, které fanoušky nenechá chladnými. To čeho se bojím je následující kvalita pokračovacích filmů a důvod je jednoduchý. V Endgame je cítit silný tlak na SJW a předání některých pochodní je dle mého názoru tak ne moc dobře zmáknutý. Že odejde koncem Endgame víceropostav došlo asi všem, nicméně některá úmrtí působí jako vsuka pro dramatičnost a pro děj jsou zcela zbytečná (a o tom že je tam miliarda paradoxů snad nemá ani cenu psát). 10/10

• 21.4.2019  22:31
    You vs. Wild (TV pořad) (2019)

Jasný, je to všechno nascriptovaný a předpřipravený. Nechápu proč se nad tím lidi potom nervují, že ten "staged" look je prostě tak viditelný. Celá ta show je takový hraný "telltale" produkt, kdy se má divák vžít do děje a něco si z něj i odnést do skutečného života. Je potom jasný, že v rámci produkce je drtivá většina nahraná dopředu a děj se mění jen v rámci voleb diváka. Co musím pochválit je občasná snaha o to menší akčnost a výpravu do neznámých míst. Co naopak seriálu strašně ubližuje je ta uspěchanost. Kdyby raději dvě epizody z jedné lokace střihli do jedné delší a obsáhlejší, bylo by to mnohem lepší ku kvalitě. Divák má potom pocit, že úkoly které Grylls plní jsou jen nějakou zástěrou a ničeho skutečného nedosáhl. Narážím tím například na epizodu kdy má Grylls najít civilizaci, kdy mu stačí najít silnici. Od tohohle čeká prostě divák víc, než jen to najít blbou asfaltku. Snaha neustále vtahovat diváka do interakce s prostředím je celkem slušná i když některé ty rozhodnutí nedávají smysl ani z jedné strany. Kolikrát vám totiž selský rozum říká něco jiného, než co je podle scriptu správně. 6/10

• 14.4.2019  23:58
    Hellboy (2019)

Reboot se nekoná, chtěný remake tu není a nic nového taky nedošlo. Hellboy je zbytečným filmem, který není ucelený do jednoho pevného kusu, který by se mohl správně prezentovat a obstát. Scénář zbytečně skáče v sekvencích, ve kterých se člověk sice neztratí, ale postupně si říká jestli zde něco nechybělo. Chápu že pokračovat po 11 letech od posledního pekelníka je produkčně nesmysl, to ale nebránilo tomu, nějak chytře navázat na to, co už zde je. Komiks jsem nečetl a i tak z celého filmu mám pocit, že byl určen právě čtenářům a ne nezávislému divákovi a je to škoda. Dalším škraloupem je to otřesně okaté CGI. Něco takového bych čekal od filmu na netflixu a ne od velké produkce.

• 5.4.2019  00:25
    Shazam! (2019)

SHAZAM! Sakra nedostal to od lidí tak perfektní hodnocení jako si představuju, tak jinak 5/5! 100% Shazam není typickým DC filmem, ale počinem, který skvěle odráží podstatu a skutečnost hrdiny. Být 14ti letých výrostkem co dostane možnost létat po Philadelphii tak se chovám úplně stejně.

• 25.3.2019  14:07
    Tate no júša no nariagari (TV seriál) (2018)

Po Globin Slayeru další pořádný nášup něčeho koukatelného. Jasně, ten příběh je skoro přes kopírák Sword Art Online. Nicméně dobře napsané postavy a hrdina, který není za každou cenu dobrá lopata, tomu dodávají ten správný spád.

• 16.3.2019  07:21
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

V první řadě je třeba říct hlavní - nenechte se zmást hodnocením. Serie Love, Death & Robots se totiž nedá hodnotit jako celek, protože každý díl je svým způsobem unikátní povídkou ve vlastním stylistickém provedení. Toto má za následek rozporuplné názory mnoha lidi, kteří semnou budou souhlasit v tom, že je třeba opravdu nutno hodnotit každý díl zvlášť. Co má ovšem většina dílů společné je CGI v různých verzích. V dílech jako je třeba Secret War a Shape-Shifters máte pocit, že se spíše jedná o trailer na nějakou šílenou pc hru. Naopak v díle Beyond the Aquila Rift máte zase pocit, že se právě díváte na kapitolu z celkem kvalitního CGI filmu a pak narazíte na díl Lucky 13, kdy si říkáte jestli je tohle fakt CGI nebo už se jedná o hraný film. Plejáda dílů tedy lítá nahoru a dolů spíše na názoru diváka, než na kvalitě celku, protože každý si v tom najde to co se mu líbí a to co vyloženě nesnáší.

• 14.2.2019  17:27
    Final Space (TV seriál) (2018)

Miluju překvapení a to přesně tenhle šílený animák je. Jasně, scénář a dialogy by potřebovaly trochu dopilovat k dokonalosti (některý rychlý přeskoky působí trochu trapně a nepochopitelně), nicméně to co se tváří nejdřív jako šílená story o největší žijící lopatě ever, se rychle změní v dospělou hrdinskou jízdu k zapamatování.

• 9.2.2019  19:04

Jak už tu pár lidí dalo najevo. I Choose You doslova zadupává 20 let odkazu kultu Pokémon a jejich nejvíc ikonických postav. Film byl evidentně spíš takovou poctou pro všemi známou potvoru Pikachu, která se stala ikonou po celém světě. Dle mého názoru spíš šlo o jakýsi úvodní film pro současné generace, které nemají čas a ani chuť sledovat Pokémon od dílu 1., ale prostě naskočili do vlaku v epizodě čítající stovky a potřebují znát jen to nejnutnější. Nějaký velezázračný příběh nečekejte, v podstatě je to remake první serie natláskaný do hodiny a půl s tím vším co znáte. 55%

• 21.1.2019  17:23
    The Punisher - Season 2 (série) (2019)

Drsná jízda s ještě větším obsahem oproti první řadě... po ne moc slavném zrušení a velmi nejisté budoucnosti díky ostatním seriálům ze stáje Defenders si ještě víc myslím, že třetí řada je prostě must have...

• 26.12.2018  19:22
    V pasti (2018)

"Slepé" místo podle Biera. Po zajímavém a dobrém Tichém místu tenhle horor působí doslova jako sci-fi, proč? Protože je to trochu k smíchu. Místo zalepené pusy tu máme uplně to samé, chudší o děj a proč/co/kdy/jak akorát se zalepenýma očima. Divák se v podstatě nedozví z celého filmu nic. Celé je to jen o typické singl mámě, která se vzteká, že má na krku dvě děti a z nějakého důvodu musí být slepá. Místo nějakého rozuzlení tu máme na konci velké "PROČ?" a absence jakéhokoliv vizuálu hlavního strašidla, spíš připomíná úšetření rozpočtu.

• 22.12.2018  00:08
    Bumblebee (2018)

Ajéje.... máme problém... Bumblebee je první transformeří film, který je skutečně dobrej a to ve všech ohledech. Místo neustále masírování US Army a CGI tu máme konečně stabilní příběh mezi člověkem a autobotem, který postupně graduje v tom nejlepším směru co může být a dává hlavně smysl. Kdyby se tímto stylem ubíraly všechny Transformeří filmy tak jsme tu dávno měli stabilní a silnou značku.

• 14.12.2018  00:28

10/10 nekomprosimtě. Styl, vizuál, příběh, hudba a to ostatní, vše v jednom zabalené jako momentáně jedna z nejlepších origin story, kterou komiksový svět poznal. Klišoidní úvod Milese Moralese je zde podaný jako nejzábavnější část filmu vůbec a vidět pohromady celý Spider gang bylo to nejlepší co se mohlo stát. Takových filmů chci víc a klidně hned!

• 9.12.2018  22:06

Nápad dobrý..... ALE.... nemam sílu to ani vypisovat. Scénář psal evidentně začátečník (ne-li nějakej čerstvej vykuk), takže se dá skoro celý film klišovitě předvídat dopředu a víc k tomu snad nemám. Výkony naprd, kulisy naprd, ty vocasoviny se světlem a bubákem tu máme po milionkrátý... jako film při nedělních slevách v kině super, ale jinak bych na "Ďábla" dobrovolně nešel.

• 19.11.2018  13:43
    Origin (TV seriál) (2018)

Projekt který evidentně dostal pumpovačku do kulis a vizualu namísto kvalitnějšího obsazení. Bohužel inspirace (občas až sprostě okopirovane) slavnějších titulů je do nebe bijící. I tak si pořád člověk říká v některých pasážích, že je to zajímavé a celkem koukatelné. Ale ne, vždycky když dostanu pocit, že se to konečně kvalitou rozjelo tak buď přijde naprosto nesmyslny jumpscare nebo scéna která totálně popírá zákony fyziky (člověk fakt pul minuty ve vesmírném vakuu nepřežije). Konec celeho serialu se dal zabalit mnohem rozuměji, než vyplnit šest dílů flashbacky o každé epizodě, kdy zajímavé byly tak dva a považuju skoro až na sprostý udělat konec jako byl tady. Pro diváka to prostě má potom pocit, že si chtěli zuby nehty pojistit druhou sérii o čemž těžce pochybuju že vznikne.

• 14.11.2018  22:40

Mám v tom bordel a Rowlingová evidentně taky. Film přinesl mnoho postav kterým se věnovala původní serie a jejich chování, zasazení a další maličkosti mi v tom celém guláši prostě nesedí. Na kvalitu pokračování Fantastických zvířat netrpí, na co ale bohužel trpí je celistvost děje a dostavuje se tzv. "Hobití" efekt, kdy se evidentně tvůrci snaží vymáčknout z malé povídky co nejvíc materiálu.

<< předchozí 1 2 3