Pacific Rim: Povstání (2018)

Takže Čína si už kupuje filmy na míru pro vlastní publikum? Nebo nechapu cely ten smysl rvát mytologii z Japonska do Číny, která s tim nema vubec nic společnyho. Film špatný není, ale přeblito CGI a nesmyslny skoky mezi dějem z něj dělaji nedovařeny guláš o strážcích vesmíru.

Singwa hamkke (2017)

Není to špatné, ale není to zase nějaké bůhví jak úžasné. Filmu by bohatě stačilo 90 minut na odvyprávění celého příběhu - byť vlastně sledujeme tři příběhy naráz, ale přes dvě hodiny jsou prostě už moc a film pak přijde zbytečně uvlečený. Akčních scén tu moc není (a určitě by cely publikum uvitalo vic), ale v podstatě sledujeme pořád drama.

Star Wars Povstalci (2014) (seriál)

Nuže, serial dokoukan. I přes to jak se neustále houpala kvalita serialu nahoru a dolu, tak musím na závěr uznat, že se jedná opravdu o skvělou produkci, byť cílová skupina je určitě na mnohem mladší generaci. Po Clone Wars je to konečně závěr serialu, který sice nechal pár dvířek otevřených, ale i tak nám dal konečně pořádný ending, který měl i rozvinutý epilog. Neni to tedy stejně jako v případě The Clone Wars jen kulisa k tomu, že co budem potom přece víme z filmů, ne tentokrát máme konečně skvělý konec. Klobouk dolu za Filoniho, ktery pořád ctí Lucasovy idealny a nenechal se zdeformovat Disneyovskou retardací, která postihla novou generaci filmů.

Fullmetal Alchemist – hledání kamene mudrců (2017)

Tenhle film je typickým příkladem toho jak rozdělit komunitu diváků. Fanoušci původní mangy budou na film jen nadávat, protože v něm chybí hodně původních postav a děj je značně pozměněn, druhá strana bude pro změnu uchvácena zpracováním a efekty, který jsou ovšem místy až přeplácané. Výprava v Italii je na jedničku, nicméně to jak jsou postavy napsané je naprosto nešťastné.

Hvězdná brána: Třetí říše (2018) (seriál)

Zklamání, značce Stargate prostě webserie o desiti minutach škodí všema směrama (ono to universum zrovna maly neni), nehledě na to, že kvalita tohoto serialu je zkopavana neskutečně dolu jeho provedením. Cele to působí jako levný cheesy fan projekt, jehož údělem bylo dát vědět, že Stargate ma vlastní streamovací službu a šmitec.

One day I'll become... (2017)

Je smutný, že skalní fanoušky musí podpořit nezávislý tvůrce a dá jim díky tomu i to co chtějí a ne korporat typu Disney. Pokuď SW někdy mělo mít spin-offy, měly být v tomhle duchu.

Půjčovna masa (2018) (seriál)

Asi největší překvapení od Netflixu na začátek roku. Originální příběh skloubený s detektivkou propletený způsobem, kdy vás každý díl překvapí. Škoda že serie měla jen deset dílů, protože tady vidím potenciál na mnohem širší formát.

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Je to názorná ukázka jak se může filmová serie ze dna odrazit na celkem uspokující trilogii. Oproti celkem nudné jedničce a uspěchané dvojce tu máme konečně konec, který je opravdovým epilogem a nehraje jen na teen publikum, pro které byly první díly natáčeny. Pár much to sice má - hlavně asi strašně předvídatelný děj, ale to se dá vzhledem k rychlejšímu spádu omluvit.

Bright (2017)

Jedinou slabou stránkou celého tohohle počinu je ten, že je to pouze jeden film. Svět vytvoření jen pro jeden film zaujme tím, jak obsáhlý ve skutečnosti je a Netflix mohl klidně cílit celou sérií.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Rian Johnson totálně zničil to, co Abrams budoval v VII díle. Vizuálně se jedná o naprosto povedený film, nicméně mě jako fandovi SW spíš přišlo, že jsem v kině na mashup Hunger Games, Battlestar Galacticy a Twilight. Všechno to záhadno kolem nových postav naprosto přišlo v niveč a účelná likvidace Marka Hamilla jako Luka Skywalkora pro mě byla největším šrámem z celé serie (a obecně se teď už ani nedivím, že byl Hamill z VIII dilu totalně nešťastny). Další díl buď bude tím nejlepším vyprošťovákem, nebo průserem dekády.