One day I'll become...

Krátkometrážní / Sci-Fi
Slovensko, 2017, 12 min

Galaktická vojna z pohľadu malého chudobného chlapca, ktorý sníva o tom, že sa jedného dňa stane rytierom bojujúcim proti zlu. Snívajú sa mu nočné mory, ktorým nerozumie, no ich intenzita je čoraz väčšia. Impérium sa však blíži a Sila ho neustále núti vybrať si. Rozhodne sa správne? (SpyGER)

Cappuccino

Páči sa mi, že tvorcovia sa nesnažili snímku predabovať do angličtiny, ale naopak nechali naše pôvodné znenie s anglickými titulkami. Atmosféra skvelá, exteriéry/interiéry pôsobivé, herci slušní a vizuál v rámci amatérskej tvorby na jednotku. Už len na príbehu sa mohlo trocha viac zapracovať. I keď čo človek môže žiadať o 11-minútového kraťasu. ()

honajz

Velmi povedené a jako vsuvka to má myslím i slušný nápad a pointu - kterou asi víc ocení fanoušci celé ságy (ale - heh, teď mne to napadlo - i ti, kteří by rádi věděli, co dělal Ježíš mezi svými 12 a 30 lety života). Skutečně klobouk dolů před vedením dětských herců - hele, ona není žádná prdel režírovat děcka, aby mluvila a jednala přirozeně, a tady se to povedlo. I ta atmosféra místa je zdařile vytvořená, a na naše (řekněme československé) poměry triky na vysoké úrovni. Skutečně zajímavý počin. Na kraťas vyvedené do všech detailů. ()

Melios

Malý študentský projektík, ktorý ale znova poukazuje na fakt, že Slováci síce nedokážu natočiť poriadny celovečerák, ale vo festivalových a krátkometrážnych filmoch prevalcujú kohokoľvek. V podstate sa tu o tom nedá opäť veľa napísať. Jedná sa o taký splnený sen partičky Star Wars headov, ktorí si túžili natočiť svoj dychberúco vyzerajúci film. Hovorí sa, že za málo peňazí je málo muziky. Lenže tento projekt dokázal, že si svoj vysnený a kvalitný kraťas dokážete natočiť aj v prípade, keby ste nemali ani korunu. Zahraničie môže len závidieť, že Slovensko má takéto skryté talenty. Len keby sa o nich dozvedelo. Tvorcovia na tomto filme nenechali nevyužitý žiaden potenciál a atmosféra pôvodnej Star Wars trilógie z toho srší. Nie nostalgicky, ale ako keby ste rozbaľovali niekoľko dekád starý predmet, ktorý od skonštruovania vo fabrike ešte nikto neotvoril. Ja sám som sa o tomto projekte dozvedel až včera a povedal som si: "Doprčic, kde sa stala chyba?" Nikdy v živote by som nepovedal, že by mi práve Slovenský SW fan film dokázal zlepšiť náladu po pozretí Epizódy IX, ale stalo sa. Krásne, milé, rýchle, zrozumiteľne podané, vizuálne vábivé a pochopiteľné i pre nezasvetencov. Takto by sa mali robiť fan-filmy. A aby toho nebolo málo na lightsaber bojoch pracovali profesionálni šermiari. Kto neuzrel, nepochopí tento takmer stratený klenot. Tlieskam autorom, za ich zmysel pre detail a zmysel pre to sa vynájsť i v momentoch, kde by to normálny fanúšik vzdal. Známka: S ...May the force be with you! ()

ScarPoul

Vadil mi tam len ten robot. Inak je to super. Detský herci sú v pohode. Prehliadka odkazov na celú ságu poteší - vynorenie imperialistického krížnika z tieňa planéty je orgazmické a celé sa to nesie v duchu - čo by z toho mohlo byť, keby že má Roman peniaze. Táto low budget vec značne prevyšuje očakávanie a jediné čo pri nej naozaj zamrzí je, že tam toho nie je viacej. Žiadalo sa mi doslovnejších vzťahových splietancov, premyslenejšie súboje so svetelným mečom a výsledná pointa, ktorá mi odfaklí dekel. Za mňa ale spokojnosť. Film sa dá pozrieť tu : https://www.youtube.com/watch?v=arxOmH20qa4 ()

honajz2

Kult Star Wars mě vždycky dost míjel a na tenhle film jsem se podíval jen proto, že Slovensko a sci-fi. A popravdě mě fascinovalo, jak to celé vypadalo a nebýt tam té slovenštiny, snad bych vůbec neřekl, že to z něj vzešlo. Je to chytře vedené, má to podmanivou atmosféru a na Slovensko naprosto úžasný vizuál - a to mi u toho asi stačí. Jak moc to logicky souvisí s universem Star Wars fakt netuším, to ať posoudí fandové, já to hodnotím hlavně v rámci toho, jak moc se to na Slovensko povedlo. A povedlo se to hodně. Silné 4* ()

• Pôvodne mal byť tento film vytvorený, ako 5 minútový short film pre oficiálnu súťaž fan filmov od Disney v roku 2016, no tvorcovia sa rozhodli neriadiť sa obmedzeniami súťaže a radšej chceli spraviť dielo podľa svojich vlastných predstáv. (SpyGER)
  • Tento film vznikol  bez akejkoľvek finančnej podpory a s nulovým rozpočtom. Bol vytvorený fanúšikmi ako splnený sen, len z nadšenia a úcty ku ságe Star Wars a jej tvorcom. (SpyGER)
  • Súčiastky vesmírnej lode, s ktorými sa hrá druhý chlapec v piesku, sú v skutočnosti rozobrané staré vysávače. (SpyGER)