Kingsglaive: Final Fantasy XV (2016)

Tenhle film jsem tak trochu očekával od jeho prvního ohlášení a musim narovinu říct, že jsem velmi spokojen. Narozdíl od Advent Children se Square Enix poučil a příběh postavil tak, že ho pochopí i člověk, který FF universium (a hlavně nadcházející díl) vůbec nezná. Dát režii do rukou Takeshiho Nozua byl celkem jasný tah, je to člověk který u Advent Children dokázal, že byť fanouškovsé FF filmy mají tah a jsou schopny se uchytit. Příběh je ve své podstatě celkem jednoduchý a moc nehraje roli, jde spíše o prequel ke zmiňované hře FF:XV i tak jde o celkem zajímavé pojetí. Hodně lidí tu řeší CGI na jaké úrovni je a srovnává ho s letošním Warcraftem. Narovinu musím říct, že to je hloupost, Square Enix si vždycky šel svojí cestou a nikoho nepřekonává, řešil bych spíše rozdíly mezi CGI Advent Children a Kingsglaive, kdy je rozdíl opravdu šíleně moc znát. Postavy jsou celkem dobře napsané, byť Luna pokulhává. Nebojím se proto dát i přes ty malé hrubky plnou palbu a těšit se, kdy nás znovu SE překvapí dalším filmečkem.

Warcraft: První střet (2016)

Film hodnotím nezaujatě, narozdíl od tlupy ostatních uctívačů značky. A co k němu říct? CGI je opravdu na top úrovni a ladí s celým filmem, nicméně ta překreslenost a přebarvičkování bije šíleně do očí, ty odkazy na hru jsou prostě filmem cítit až moc, i přes neustálé sliby, že film jde do rukou všem divákům. Jasně, je to fantasy, ale fantasy nikdy nebylo až tak okaté jako zde. Střih se též moc nepovedl, neustálé skákání z akčních scén, do scén dialogu? To je snad vtip ne? V závěru filmu jsem měl též pocit, že prostě lidi co universium neznaji a maji jen radi fantasy, se prostě ve filmu ochudí o víc jak polovinu, film v sobě nese neustálé odkazy na hru, nebo na dějové linky které nastanou. Hodně lidí proto tedy nepochopí třeba proč se neustále ve filmu ukazuje ksicht Hellscreama nebo jiné postavy určené pro další film. Za mě tedy hodně velmi slabý průměr. Že je pokračování na cestě je jasné asi víc než dost (film bude mít tržby veliké, už jen ze zvědavosti diváků), nicméně další díl bude dle meho nazoru konečná této fantasy serie.

Captain America: Občanská válka (2016)

"Ohoohooo, sem velkééééj!" - Tak přesně tohle cely film vystihuje. Oproti slabemu "Day" of Ultron, tu máme správnou komixarnu. Natočit to s tím, co má Marvel k dispozici ani lépe nešlo a jsem rád, že nové postavy opravdu zapadají do MCU. Sony se spideym udělalo největší kauf svy historie. I přes celou dokonalou příběhovou linku mi tu prostě chybí jedna věc. Širší pointa. Zemo byl prostě jen postava k ničemu, čekal jsem nějakou hlubší pointu, než bonzáčka, který rozeštve Avengers. V předloze Civil War končí spojením, tady bohužel ne. Těším se na solovky nových hrdinů.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Totální zklamání, místo toho aby DC využilo to co už mají, se raději vrhli do dalšího pseudoremaku, který se těžce nepovedl. Batfleck je naprosto k smíchu a naprosto mimo svoji předlohu, ze supermana je pro změnu citlivka.

Daredevil - Season 2 (2016) (série)

Zkoukl jsem celou serii asi o měsíc pozadu, abych se u každého dílu pořádně zamyslel nad tím, kam se všechny postavy a vlastně celý seriál vyvýjí a narovinu řeknu, že tohle je jeden z největších diamantů Marvelu. Prvotní strach z obsazení Elektry a Punishera mě přešel ve chvíli, kdy se začínalo blížit velké finále (a slovíčko velké, je i tak malé pro tuto serii). Scénáristicky naprostý TOP, stejně tak dějová linka, která se žene kupředu k dalším postavám, které čeká též vlastní série. Začátek byl za mne trochu slabší, nicméně návrat starých postav, které pořád tahají za nitky se též povedl. A to nejlepší z celého seriálu? Že nepotřebujete mít před sebou supervojáka, Iron Mana, či mega špiona. Ale jen hrstku lidí, kteří se chovají opravdu jako lidé. Tleskám 10/10

Liga spravedlivých vs Mladí Titáni (2016)

Za mě velmi povedený akčňák z koutku DC, který se konečně nevěnuje jen samotné Justice League, ale i dalším postavám z DC. Provedení bych nazval spíše lehce nadprůměrné, nicméně cílová skupina byla cítit velmi silně.

Hvězdná pěchota: Invaze (2012)

Chápu že CGI v dnešní době pořád málo lidí zkousne, ale tady bylo provedeno opravdu bravurně, že až se docela divím, proč není tenhle snímek v červených číslech? Sice je tu spíše inspirace z původní pěchoty, ale i tak je zde příběh, který do universia skvěle zapadá. Být tohle natočené opravdu hned po prvním díle se stejnou kvalitou, věřím tomu, že by nás dnes válcovalo stejné universium jako SW. Aramaki tuhle značku zachránil a ne že ne a dokonce ji zpracoval na výbornou. Příběhová linka je sice docela jednoduchá, nicméně postavy vše zachraňují.

Chose Cooking The Movie (2015) (amatérský film)

Humor je cílený asi na tu mladší (mnohem) skupinu. Až na pár vyjímek mi to jako komedie nepřišlo. I tak musím sám uznat, že na amatérskou produkci se jedná (až na scénu v lese, kdy se tvůrcům nevím proč totálně rozostřil obraz) o celkem kvalitní počin. Je vidět, že narozdíl od zblbnutých dětí na youtubu, se tahle skupina snaží jít směrem filmové tvorby, namísto uječených letsplayu. Dal bych 4 hvězdy, nicméně dám tři z jednoduchého důvodu. Tvůrci slíbili uvedení filmu na youtube už někdy koncem unory, pote slíbili začátek března a nakonec jsme se ho dočkali až na uplnem konci března, bez jakéhokoliv upozornění, to protahování ostatním divákům prostě dobře neudělalo.

Pátá vlna (2016)

První hodinu to vypadalo i celkem zajímavě a následně v druhe pulce přichází naprosto dokonale zničení potencialu tyhle serie. Fakt sledovat twilight v postapoalien prostředí nechci. Přeslazeny ke konci až jsem se bal jestli nemam cukrovku.

Saulův syn (2015)

Na minimalistický a "laciný" projekt velmi kvalitně zpracované.