Expanze (2015) (seriál)

Po zhlédnutí půlky série myslím že mohu hodnotit. Expanse celkem ujde. Od jiných SyFy projektů se jedná konečně o serial, který si jde vlastní cestou, vícero příběhových linek taky není na škodu. Snad to skončí rozumně.

Extinct (2017) (seriál)

Tenhle serial je strašně náročný hodnotit. Na jednu stranu tu je další show ala Ztraceni akorát v Post-Apo Sci-Fi světě, na druhou stranu tu je zase to typicky americký drama, který celému konceptu šíleně ubližuje, byť se na scénáři podíleli i tvůrci Enderovy Hry. Kdyby se Extinct ubíral podobným směrem jako The 100 nebo jiné další populární post-apo serie, určitě by na tom spíše vydělal. Flashbacky do "Invaze" normálnímu divákovi taktéž nic neříkají a děj vůbec nikam neposouvají/nevysvětlují, protože vás v momentálně zajímá aktuální dění a ne drama o tom "Jak šel táta zachránit svět". V tomhle kabátě je to bohužel problémový projekt typu Terra Nova, u kterého se bojím, že skončí první serií a šmitec.

Fairy Tail (2009) (seriál)

Dle meho nazoru už vyšlo dostatek dílů na to, aby sem si mohl udělat celkový obrázek. Myslím, že se tenhle Prequel k Fairy Tail hodně povedl. Zaměření na jiné postavy a úzké spojení s děním v Anime celé serii jen prospívá a vytrhuje seriál z věčného stereotypu. Zároveň nám tvůrci dají možnost zjistit jaké byly ve skutečnosti počátky. Za mě na výbornou.

Fallout (2024) (seriál)

Šmarja co se to děje? Herní adaptace co není úplnou sračkou, zlá korporátní společnost co do toho nalila prachy a ještě k tomu poslouchají původní tvůrce? Kdo má u Satana vroubek, že se ty manažeři vod balíků najednou snažej? Fallout je úspěšnou jízdou z hodně černýho postapo univerza, který se nebojí svojí bizarností balancovat mezi vážností a komedií. Jako někdo kdo si nějaký díly pohrál seriál vůbec neřeším jako hardcorežijuumámyvesklepě fanoušek, ale jako obyčejný zlý bílý heterosexuální muž. A všech těch 8 dílů jsem se neskutečně bavil. PROTOŽE TO MÁ VŠECHNO CO OD FALLOUTU ČEKÁTE. Pro neznalé diváky seriál slouží jako rychlý úvod do toho jak svět pustiny funguje a jaké frakce ho ovládají. K mému překvapení je produkční kvalita opravdu vysoko a je znát, že se tady nebáli tvůrci rozhazovat o peníze. Ústřední trio hrdinů bylo vybráno taky perfektně a několik různě propletených linek je napsáno tak geniálně, že to na diváka nepůsobí vůbec násilně, jako je tomu například jinde. 5 leguánů na špejli z 5

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Fantastičtí čáryfuci a tajemství plnění genderbarevno kvót. Naprosto zbytečný, milionkrát odložený závěr Potterovského univerza uplácaný tak, aby potěšil malé procento přeretardovatělé populace díky splnění kvót na který normální člověk z vysoka kašle. Žďímání licence a zrůdné znásilňování charakterů postav jen kvůli woke kultuře je něco, co z tohoto zombie počinu prostě víc neudělá. Člověk aby se po těch 4 letech podíval znovu na všechny díly, jelikož si pak přijdete v tom všem čáryfučském bordelu ztracení a i tak se nezbavíte pachuti hnusu při představě, že tohle patří do toho skvělého světa Harryho Pottera. Totální zklamání.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Mám v tom bordel a Rowlingová evidentně taky. Film přinesl mnoho postav kterým se věnovala původní serie a jejich chování, zasazení a další maličkosti mi v tom celém guláši prostě nesedí. Na kvalitu pokračování Fantastických zvířat netrpí, na co ale bohužel trpí je celistvost děje a dostavuje se tzv. "Hobití" efekt, kdy se evidentně tvůrci snaží vymáčknout z malé povídky co nejvíc materiálu.

Final Space (2018) (seriál)

Miluju překvapení a to přesně tenhle šílený animák je. Jasně, scénář a dialogy by potřebovaly trochu dopilovat k dokonalosti (některý rychlý přeskoky působí trochu trapně a nepochopitelně), nicméně to co se tváří nejdřív jako šílená story o největší žijící lopatě ever, se rychle změní v dospělou hrdinskou jízdu k zapamatování.

Flash (2014) (seriál)

Inu po 8 letech je potřeba konečně sepsat nějakou tu recenzi na první modernější zpracování speedyho gonzálese aka Flashe s Grantem Gustinem. The Flash měl tu neskutečně velkou výhodu v tom, že se jednalo po Arrow teprve o druhý seriálový počin z CW DC Univerza a minimálně první tři série tomu gradující kvalitou taktéž odpovídaly. Byla to doba, která jasně ukázala že i efekty lze na nějaké úrovni přenést do levnější produkce a Flash byl víceméně první ujetější komiksárnou, které se skutečně dařilo. Problém ovšem začínal nastávat v postupné degradaci, respektive repetivnosti záporných postav, které se recyklovaly rychlostí šňupání koksu Amber Heard. Kvalitativní dno následně prudce spadlo díky prvním krůčkům duhovýho woke nesmyslu s postupným přesouváním celého tónu show více k dětskému publiku, které začínalo být prvnímy hřebíky do rakve. Je to škoda, nicméně osud celého CW Univerza se skutečně po skončení Arrow začínal rozpadat na atomy a jeden projekt za druhým se až na Flashe odporoučel. I tak je třeba říct, že Flash je nadprůměrnější z celé té plejády a je dobrý důvod proč se v kurzu drží tak dlouho.

Fullmetal Alchemist – hledání kamene mudrců (2017)

Tenhle film je typickým příkladem toho jak rozdělit komunitu diváků. Fanoušci původní mangy budou na film jen nadávat, protože v něm chybí hodně původních postav a děj je značně pozměněn, druhá strana bude pro změnu uchvácena zpracováním a efekty, který jsou ovšem místy až přeplácané. Výprava v Italii je na jedničku, nicméně to jak jsou postavy napsané je naprosto nešťastné.

Fullmetal Alchemist – pomsta Scara (2022)

Prokletí filmových adaptací populárních manga předloh pokračuje. Pokračování filmového Fullmetal Alchemist trpí stejným problémem jako jednička a tím je kontinuita celého příběhu a jednotlivé až přespříliš dlouhé skoky v ději, které běžný divák nepochopí. Vizuál se samosebou opět povedl, byť místy jde vidět kde se šetřilo a místy je to vyložené odfláknutý tak moc, že by to zvládl prvňák v malování líp. Ona ani ta vyložené přesypaná plejáda postav nedokáže utáhnout celý děrovaný příběh, byť se casting opravdu povedl (ehm teda až na Armstronga, který je fakt k smíchu). Kdyby se tvůrci nebáli jít vlastní cestou a pár maličkostí poupravit, nic zlého by se nestalo, jelikož ten silný důraz na původní mangu je kolikrát ke škodě. Tři alchemisti z pěti.