Experiment (2001)

Nenechajte sa odradiť tým, že to je nemecký film. Tento film je drsný, psychologický, surový. Konečne mi aj Nemci ukázali, že vedia natočiť niečo kvalitné, čo sa podobá aj americkému štýlu. Začína to celkom nevinne, ako obyčajný film, ale neskôr, keď sa ukážu charaktery postáv ( hlavne dozorcov ), začne to fakt naberať obrátky a stáva sa z toho poriadny thriller a ku koncu aj dosť dramatický. Dlhšia stopáž tu ani nevadí. Herci sú na nemecké ale aj svetové pomery dosť slušní. Môžem len doporučiť. 80%.

Dreamgirls (2006)

Dobrý muzikál, aj keď už bol miestami nudný hlavne kvôli dlhej stopáži. Chicagu sa obsahovo nevyrovná, ale písničky tam boli pjekné. Herci boli celkom slušní a konečne aj Eddie Murphy po dlhej dobe zažiaril. Celkom vydarený muzikál s dobrým vizuálom a výbornou hudbou. 75%.

Crash (2004)

Dosť podarený film o osudoch viacerích ľudí a rasizme, ktorý je všade medzi nimi. Veľa nečakaných obratov, ale aj dosť predvídatelných situácií. Trochu nevýrazní herci, ktorí by možno aj výrazní boli, ale nemali na to priestor. Bolo to svižné, nudné pasáže tam ani moc neboli. Stopáž je celkom prijateľná, tá hodinka trištvrte mi ubehla veľmi rýchlo. Možno to nie je na čistých 5* skôr 4,5*, ale zaokrúhľujem vyššie. 86%.

Zápisky o skandálu (2006)

Dráma to bola určite zaujímavá, ale čo tu musím hlavne spomenúť sú herečky. Nie nadarmo mám v obľúbenej 5ke herečiek Judi Dench, tá bola zase perfektná. Blanchett bola tiež super, ale nie až tak. Film vďaka svojej krátkej stopáži vôbec nenudí. 80%.

Pevnost Alamo (2004)

Viem, že to asi nieje na čisté 4*, skôr 3,5*, možno keby bol film o 20 až 30 minút kratší, bolo by to na čisté 4*. Niektoré scény boli dosť naťahované a niektoré tam ani nemuseli byť, ale dá sa to odpustiť, lebo Billy Bob to tam celé zachraňoval (Billy je čím ďalej lepším hercom) . Je to film na dlhšiu chvíľu, ale ku koncu bojové scény celkom potešia. 72%.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Vincent a Jules sú fakt neprekonateľné filmové postavy, ktoré sa predbiehajú jeden cez druhého kto trepne lepšiu hlášku a kto lepšie vyrieši situáciu. Tarantino je fakt génius, ktorý by mal točiť viac filmov a ako herec je tiež super, len škoda že sa vo svojich filmoch vyskytuje strašne málo. Každopádne dialógy, ktoré napísal pre tento film sú jedinečné, hlavne dialógy Travoltu a Jacksona. Herci sú výborní, jediný kto mi tam možno chýbal je Michael Madsen. Dej filmu je síce vážny ako hovno(Vincent), ale je v ňom plno čierneho humoru, na ktorý sa nedá zabudnúť. Kto nevidel, nech to rýchlo napraví. 95%

DOA: Na život a na smrt (2006)

Vyzeralo to ako paródia na Mortal Kombat a Hrdinu. Nevedel som čo mám od toho čakať, ale to čo som videl ma príjemne bavilo, aj keď je mi jasné, že to je úplne stupidný film, ktorého jediný účel je pobaviť diváka a to tento film presne splnil. Vďaka svojej krátkej stopáži je film dokonale stráviteľný. 60%.

Carlitova cesta: Zrození gangstera (2005)

Toto ani zďaleka nedosahovalo kvalít Carlitovej cesty s Al Pacinom. Dej bol o ničom, herci ledva priemerní, drsné scény nemali šťavu ani grády a neviem načo tam chceli pchať komiku a vtípky. Je to ledva priemer. 55%.

Carlitova cesta (1993)

Klasická gangsterka to síce nieje, ale aj tak sa jedná o výborný mafiánsky film. Al Pacino mal kopec priestoru, ktorý využil a podal tu skvelý herecký výkon. Takisto Sean Penn, ten bol tentokrát slizký advokát namočený do veľkých prúserov. Páčil sa mi aj Guzmán, ten ma vždy poteší. Škoda, že Mortensen nedostal viac priestoru. Carlitova cesta si u mňa získala veľký rešpekt .. 88%

Účastníci zájezdu (2006)

Nieje to už taká katastrofa ako Jak se krotí krokodíli, ale aj tak to je ledva priemerná česká komédia so slabými hercami. Prvá polovica bola fajn, ale tá druhá strácala na kvalite svojim zaoberaním sa vzťahmi a svojimi vtipmi. 50%.