Total Recall (1990)

Poriadny sci-fi akčňák, ktorému nechýba dej ( miestami až moc prekombinovaný), akcia, nápady, originalita. Brutálnymi prestrelkami tu tiež nešetrili. Arnold strieľa ako John Rambo. Natočené je to dobre na tú dobu, aj keď už vznikal Terminátor 2, ktorý zatienil všetko čo sa dalo. Podobných sci-fi by malo vznikať oveľa viac, veď sci-fi a fantasy sú nevyčerpateľné žánrové zdroje. Chcelo by to nový podobný film s novým podobným akčným hrdinom. 75%

6. den (2000)

Jeden z tých slabších arnoldových filmov. zopár scén bolo príjemným oživením, skvelé náznaky niečoho výnimočného, no bohužiaľ sa to akosi vymklo z rúk a zakotvilo pri slabom priemery. Ani Arnold nemal šancu film vyzdvihnúť. Efekty tiež neboli najväčšou stránkou filmu, tak isto ako réžia. Naozaj je to len priemerné akčné scifko do počtu. Škoda, tu už Arnold začínal naozaj starnúť. 50%

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Už to nie je Cameron, no Mostow nám ukázal, že dokáže s prehľadom natočiť efektný akčňák, ktorý dokonale pobaví a rozžiari oči. Príbeh už nenaberá také obrátky, ale stále slušne baví, akčné scény už nie sú tak megalomansky veľkolepé no stále sú špičkové. Efekty sú veľmi dobré. Kamera a strih je fajn. Herecky sa mi to zdá slabšie, aj Arnold to bral tuším s nejakou rezervou. Terminátorka poteší, no Patrick bol v T2 oveľa pôsobivejší a presvedčivejší. Nick Stahl mi spočiatku mierne vadil, ale po viacerých zhliadnutiach ho akceptujem, no som zvedavý, kto bude najlepší, či Furlong, Stahl alebo Bale v novej trilógii. T3 na mňa zapôsobil, no ani zďaleka nie tak, ako T2. Stále je to výborná zábava a pastva pre zmysli. Akčňák roku. 75%

Čelisti (1975)

Spielbergov unikátny odrazový mostík do sveta filmu. A tá kultová hororová hudba....Chcelo by to viac takýchto kvalitných hororov. 80%

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Čo chceme viac od akčného filmu? Ja už veru nič. T2 nepostráda vôbec nič. Má prepracovaný dej, skvelé postavy zahraté skvelými hercami, tie najúžasnejšie akčné scény doplnené na tú dobu najlepšími špeciálnymi efektami. Záporák je skvelý, hudba, kamera, strih super. Výborne vybraté natáčacie lokácie. Pri filme sa absolútne nedá nudiť. Všetko spolu krásne ladí. Zopár slabších scén sa možno vyskytne, no nedá sa povedať že sú slabšie. Cameron je právom mojim naj vzorom. Z pomerne jednoduchého námetu vzniklo obrovské univerzum a to jedine vďaka tomuto výnimočnému a jedinečnému režisérovi.Jedná sa zrejme o najlepší akčný film všetkých čias. 93%

Hvězdná brána (1994)

Dobrý film, ktorému nechýba zaujímavosť, akčnosť ani atmosféra, ale postráda zopár iných vecí. Nezdá sa mi to príliš premyslené ani logické, no to som od Emmericha ani neočakával. Čakal som, že sa budem baviť a užívať si dobrodružstvo, akciu a hercov a to som aj dostal. Škoda, že sa tvorcovia nepohrali viac s námetom hviezdnej brány, dalo by sa to ešte viac rozviť a mohli vznikať aj pokračovania. Každopádne Roland vie točiť filmy a sci-fi mu ide veľmi dobre aj keď jeho filmom často chýba logika a premyslenosť, ale zase ma vždy skvele baví jeho parádna technická a akčná stránka. Kamera, strih, hudba, efekty, réžia je v Hviezdnej bráne na vysokej úrovni. Mám rád podobné sci-fi, ale k 4* mi kúsok chýba. Emmerich rozhodne vie ako prilákať divákov. Dávam veľmi silné 3*. 70%

Den nezávislosti (1996)

Jeden z najväčších popcornov v dejinách a jeden z mojich obľúbených filmov vďaka skvele spracovanej téme invázie mimozemšťanov v technicky úplne dokonalom a zábavnom prevedení. Najradšej by som dal 5*, no svedomie mi to nedovolí, kvôli tomu aká je to strašná kravina. Emmerich je technický Boh tak, ako Bay a jeho akčné scény sú fenomenálne. Pri filme som sa vôbec nenudil, aj keď je pomerne dlhý, no fakt mi to nevadilo ba naopak by som si ešte zopár minút žiadal. Vizuálne efekty sú naj, tak ako je u Emmericha zvykom. Herecké obsadenie je super a po chuti. Smith, Goldblum, Pullman, Quaid všetci si odviedli svoju robotu. Vtipu je tiež dosť, na takú vážnu tému možno až moc podobne ako v Godzille, no nejak mi to príliš neprekážalo čo sa o Godzille povedať nedá. Príbeh a scény sú vymyslené perfektne, aj keď moc americky a naivne. Let Willa s Jeffom do materskej lode je až moc silná káva alebo stíhačkové prestrelky medzi prezidentom USA a mimozemšťanmi. Mne to nevadí, ja som sa pri tom bavil, Roland si všetko kompenzuje svojou technickou zručnosťou. 80%

Střihoruký Edward (1990)

Nádhera. Po dlhých rokoch, vlastne od detstva som si pozrel Edwarda a veľmi sa mi to páčilo. Cez všetkú tú absurditu si film zaslúži uznanie. Burtonovsky vizuálne perfektné, štýlové a pôsobivé. Veľmi pekný príbeh aj keď až príliš diskutabilný, no rozhodne treba vypustiť logiku a moc sa nad tým nezamýšľať. Depp zahral úžasne, je to naozaj skvelý herec už od svojich začiatkov. Design Edwarda je super, tak ako aj okolitého sveta. Atmosféra aj emócie sú skvelé. Je to výborný Burtonov film. 80%

Maska (1994)

Komédia plná bláznivých situácií a vtipov od toho najlepšieho zabávača či komika a môjho najobľúbenejšieho herca Jima Carreyho. Sledovať ho v akcii a počúvať jeho reči je úplne úžasný zážitok. Masku som videl zo 30x a vždy si rád toto bláznovstvo pozriem znovu. Je to dobre natočené a dokonca aj efekty sú na dobrej úrovni. Je to super komix a oplatí sa vidieť už len kvôli samotnému Jimovi. Spolu s Klamár klamár, Blbý a blbší asi naj komédia. Komédia, pri ktorej som sa fakt nasmial. 80%

Mars útočí! (1996)

Brutal, brutal masaker. Ako malý som mal tento film napozeraný veľa krát a vždy sa mi páčil. Teraz keď som starší som si opäť film pozrel a radosť mám ešte väčšiu. Skvelá oddychovka. Je to jeden z najabsurdnejších, najpodivnejších, najcrazy a najmorbídnejších cool filmov, čo som kedy videl. Výborná zábava a hollywoodsky popcorn ako sa patrí priamo od majstra WTF Tima Burtona. Ufóni boli božský či už v bojových oblekoch alebo v slipoch vo svojich klasických lietajúcich tanieroch. Navyše sakra zábavný až ostával rozum stáť. Často sa človek pri sledovaní pristihne s otvorenými ústami. Nemožné sa tuto stalo možným a Burton si ma zase raz získal, pritom sa radí toto dielo k menej vydareným. Určite sa je na čo pozerať, hrá tu plejáda známych hercov. Tiež v úlohe prezidenta obľúbený Nicholson. Réžia je dobrá, efekty super, akcie je plno a humor, stále humor a humor. Takisto spôsob smrti mimozemšťanov každého zaručene dostane. Je to film ako stvorený na oddych a pobavenie. Nejde mi dať menej ako 4*, uvažoval som aj nad plným počtom, ale to by som krivdil množstvu iným filmom. Neuveriteľné. Potlesk. 80%