Lovec trolů (2010)

Nad logikou sa radšej vôbec nepozastavujem. Je to kravina od A po Z, ale hlavné je to, že som si film dokázal užiť napriek všetkým tým nelogickostiam. Nepremýšľať je na prvom mieste, potom môže človek premýšľať o inom hodnotení, ako odpade. Od Nórov som takúto šialenosť nečakal, no musím povedať, že ma milo prekvapili. Je to hravé, temné, zábavné a vcelku originálne. Samozrejme prehnané a maximálne nelogické. Dokumentaristický štýl a roztrasená kamera vôbec neprekážala. Všetci sa tvárili vážne, no je jasné, že tvorcovia to nemysleli úplne vážne. Trollovia neboli spravení až tak realisticky, predsa film nestál toľké milióny, ako americké filmy, ale určite boli veľkolepí na nórsku produkciu. Celkový dojem vo mne film zanechal pozitívny, žmúrim očkom a pridávam hviezdičku. 70%

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Podľa upútaviek bol John Carter jeden z najočakávanejších filmov roku. Po zhliadnutí som ostal mierne chladný ba až sklamaný. Po neprehľadnom westernovom úvode (hlavne kvôli kamere) prišiel stred, ktorý bol vcelku príjemný, rozmanitý a zaujímavý, no ako sa schylovalo ku koncu, nabral film na obrátkach a strácal som sa v deji. Fantasy a sci-fi mám rád, ale Carter bol už moc prefantazírovaný. Príbehovo ma film príliš neohrial, ale zachraňovali ho efektné scény z civilizovaného Marsu. Tony efektnej akcie a pekné zábery. Celkovo vizuál bol zvládnutý na jednotku. Škoda, že postavy neboli príliš zaujímavé a herci nezahrali nijak zvlášť pamätihodne. Čo sa týka 3D technológie, ostávam opäť chladný a hlboko sklamaný. Zvuk, hudba a efekty zachraňovali čo sa dalo, ale nestačilo to a 4* dávam len s prižmúreným okom. 70%

Ožralý Štědrý večer (2011)

Hviezdička za herecké obsadenie a to hlavne za Jima Carreyho ako Santa Clausa. Celkovo filmík nemal žiadny zmysel, logiku ani pointu.

Pastýř (2008)

Jedna z tých lepších Van Dammoviek, ale samozrejme sa jedná stále o podpriemernú záležitosť. Nejaký ten súboj na druhej strane celkom potešil. Scott Adkins je silný borac, fajn záporák a vzájomný súboj s JCVD bol super. Príbehovo je dej veľmi slabý a ničím neprekvapivý a film ako taký vyšumí z hlavy lusknutím prsta. 43%

Napiš si svou smrt (1998)

Veľmi priemerne natočený film, po technickej stránke len priemerný a vizuálne neatraktívny. Herecky nepríťažlivý až na známejšieho Cuba Goodinda Jr. Dej je na druhej strane celkom fajn a námet stojí za to. Vedel by som si predstaviť film s touto tématikou, ktorý má masívnejšiu produkciu, reklamu a rozpočet. Je to v podstate dobrý film, len mu chýbalo väčšie nasadenie a reklama, aby upútal viac ľudí. Napíš si svoju smrť má veľký potenciál. 65%

Velký závod (2011)

Nečakal som nič originálne ani inovatívne a ani som nič z toho nedostal. Je to priemerný snímok z oblasti konských závodov. Nič výnimočné, nijak zvlášť oslnivé ani po hereckej stránke ani po režijnej stránke. Film vyšumí veľmi rýchlo a onedlho si na to už ani nespomeniete. 55%

Válka světů (1953)

Zaujímavá vec v tej dobe. Spielbergov vysokorozpočtový remake je samozrejme už iná káva podobne, ako King Kong z tridsiatehotretieho roku a Jacksonov King Kong. Pochopiteľne pôsobí v tejto dobe Vojna svetov dosť smiešne, od hereckých výkonov po filmárske, technologické vymoženosti. Určite som rád, že som mohol vidieť aj takúto vec, z ktorej sa inšpiroval sám Steven spielberg. Tento film je bohužiaľ veľmi dotknutý časom a ťažko hodnotiť, ale dávam priemer. 60%

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Priemerné hodnotenie dávam len z úcty k pôvodnému seriálu a z úcty k postavám, hercom a tvorcom. Som rád, že sa odhodlali urobiť menší dodatok a nenechali driemať tak skvelý seriál, ale myslím že týmto priklincovali seriál do rakvy definitívne. Tieto tri diely radšej ani nemali vzniknúť. 50%

Mafiáni (1990)

Na druhý pokus Mafiáni dopadli lepšie, ako minule. Jedná sa o jednu z troch najlepších mafiániek všetkých čias. Skvelý príbeh, ktorý nenudí ani v dlhšej stopáži. Perfektní herci na čele s Liottom, De Nirom a svinským, nepríjemným Joeom Pescim, ktorému Oscara nemôže nikto uprieť. Nie je tu nejaká príliš výnimočná scéna alebo pamätné situácie, pretože ten film je celý pamätný. Výborne vykreslená doba s jej svinstvom. Scorseseho klenot a klenot celého filmového umenia. Povinnosť pre každého, kto vyznáva kvalitný film a pre milovníkov mafiániek najväčšia srdcovka. 90%

Harry Brown (2009)

Komornejšie pojatý a veľmi nenápadný film s tradične dobrým Caineom. V závere veľké prekvapenie a akčnejšie pojatie moc potešilo. Film je to veľmi drsný a zaslúži pozornosť. 75%