Láska a jiné závislosti (2010)

Téma, ktorá mala byť pojatá ako čistá dráma Zwick pojal viac komediálne a možno trochu romanticky. Humor príliš nefungoval, dialógy príliš ukecané a niektoré vtipy či situácie až trápne. Gyllenhaal a Hathaway sú fajn, ale do pamäti sa nevryjú. Nie je to vyslovená nuda, ale rozhodne film nedokázal upútať v celej svojej dĺžke. Edward Zwick je výborný režisér, ale tento film mu mierne kazí renomé. Ako by to vôbec nebol jeho film. 58%

Alois Nebel (2011)

Tak už aj do Česka prenikla diagnóza z Hollywoodu, keď forma predčí obsah. Po výtvarnej stránke je to výborný a inovatívny počin českých tvorcov, no dejovo je film fádnejší ako sa zdá. Mierne nezrozumiteľný dej a nakoniec sa ani žiadnej výraznej pointy nedočkáme. Zvuk je výborný, ale nie je dobre rozumieť hovorenému slovu. Myslel som, že prižmúrim oko hlavne kvôli výtvarnému spracovaniu, ale nie. 2* budú stačiť. 45%

Obhájce (2011)

Kvalitne natočená dráma zo súdneho prostredia. Pomerne nenápadný film, ktorého dej ťažil s minima maximum. McConaughey zahral kvalitne a objavili sa aj ďalšie výrazné herecké mená. Tie dve hodinky ušli vcelku rýchlo a celkový dojem z filmu bol dobrý. 75%

Kocour v botách (2011)

Kocúr v čižmách ako samostatný film dopadol lepšie, ako som predpokladal. Dôvera nebola príliš veľká, no o to lepší som mal celkový dojem a pocit z filmu. Je to pomerne akčné, príjemne vtipné aj milé. Animácia sa mi páčila, postavy tiež, až na to podivné vajce. Bolo mierne cítiť, že scenár zlepili zrejme trocha narýchlo, ale nakoniec som sa výborne bavil a nebolo nudnejších pasáží. Navyše slovenský dabing tradične kvalitný čo sa týka animákov. 75%

Čistá práce (2008)

Pomerne slušná žánrovka s priemernejšou réžiou a fajn hercami. Stathamovi by som doporučil radšej niečo akčnejšie, no zapadol aj ako bankový lupič. Záver potešil a z filmu som mal nakoniec dobrý pocit. Rozjazd nebol príliš pútavý, ale netreba sa nechať odradiť. 72%

Good bye, Lenin! (2003)

Komediálny ani romantický film to určite nie je, aj keď úsmevné situácie sa vyskytnú. Good Bye Lenin je ľahká dráma s pomalším dejom, ale určite originálnym. Podobných filmov je minimum a pre pamätníkov je tento film určite skvost. Poohliadnutie za dobou, ktorá je našťastie dávno za nami. Režijne príliš nevyniká a herecky taktiež skôr priemer. Film má určite niečo do seba a pre tých, ktorí sa aspoň trocha vyznajú v histórii nie až tak vzdialenej je Good Bye Lenin povinnosťou. Na mňa celkový dojem z filmu nebol až taký vzácny, ale kvality uznávam. Ostávam ale pri priemernejšom hodnotení. 70%

Odnikud někam (2010)

Ďakujem Sofia. Film by sa mohol volať skôr Smrtonosná nuda. Dejovo film nemá čo ponúknuť, jediné klady sú zvučnejšie mená ako Dorff či mladšia Fanningová. Bohužiaľ, keď bol na scéne Benicio Del Toro som zrovna žmurkol, tak som ho zmeškal. Ďalší klad je možno pointa, zamyslenie sa nad prázdnym životom osamelej hlavnej postavy. Ostatné klady nie sú príliš podstatné, čo sa týka tohoto filmu. Dlhé kamerové zábery na až príliš obyčajné všedné veci. Vizuálne neatraktívne. Žiadne kamerové či režijné vychytávky ani nič pamätihodné film neponúkol. Veľmi nevýrazné a pre bežného konzumného diváka dovolím si povedať až neznesiteľné. Film má viacero nevýhod, no kupodivu som to aj tak hravo dopozeral bez prerušovania. Keby bol film dlhší, bol by už naozaj vážny problém. 45%

Hněv Titánů (2012)

Veľmi dobré pokračovanie Súboja Titanov, kupodivu až lepšie, čo ma prekvapuje, pretože Hnev Titanov bol spravený príliš na rýchlo. Zlepený scenár, ktorý síce veľa neponúka, ale rozhodne nenudí aj vďaka tomu, že je film akčnejší. Mínusy filmu sú hlavne v slabšom deji či nevýraznej hudbe či soundtracku alebo aj úplne zbytočnému humoru. Herci opäť priemerní, no viac som ani neočakával. Áres nemastný neslaný. Hádes už nebol taký démonický a slizký. Zeus opäť na úrovni. Perseus nesklamal a zase všetko hravo zvládol. Súboje mohli byť o niečo lepšie. Scéna s kiklopmi veľmi pôsobivá. Chiméra rýchlo prekonaná a Kronos v závere neskutočne monštrózny a slovami neopísateľný. CGI v celom filme veľmi dobré a bolo vidno o niečo väčší rozpočet. Film som si výborne užil a ja som spokojný. Slabší dej mi príliš neprekážal. Nenudil som sa ani na chvíľu a dostal som čo som očakával. 75%

Souboj Titánů (2010)

Po druhom pozretí som si Súboj Titanov užil podstatne viac, ako prvý krát. Je to v podstate veľmi svižný film, tá niečo vyše hoďka a pol ubehla rýchlo ani som sa nenazdal. Ako remake nie je film príliš hodnotný a negatívnejšie kritiky chápem. Skúsil som si iba užiť veľkolepú fantasy akciu a fungovalo to. Dokázal som sa odpútať od originálu. Herecky nevynikal nikto, no rozhodne je tu slušné herecké obsadenie ako Neeson, Worthington, Mikkelsen či Fiennes ako hlavný záporák. Hudba je monumentálna a motív je vcelku fajn. Škorpióni aj Medusa ma potešili, no Kraken v samom závere úplne ohúril svojou monštrozitou a CGI premakanosťou. Perseus na Pegasovi pôsobil veľmi prirodzene. Akcie je celkom požehnane a myslím, že sa celkom vydarila. Tým pádom sa divák určite aspoň nebude nudiť a akcia mu trocha vynahradí obsah. Je pravda, že aj v tomto prípade vyhráva forma nad obsahom. Po druhom zhliadnutí pridávam hviezdičku. 75%

Vyhazovači (2008)

Veľmi nenápadný a malý film. Zaváňa gangsterkou, atmosféru na to má. Nečakal som od filmu takmer nič, ale nakoniec som sa slušne pobavil, takže mám radosť. Herci neznámi, ale hrali slušne. Príbeh neponúka priveľa, ani nič nové, ale rozhodne nie je na zahodenie. Miestami kruté, až surové. Bohužiaľ je to predsa len film na jedno pozretie. 68%