• Krátkometrážní

Jack a Jill (2011) odpad!

No tak oľutoval som, že som to videl. Humoru Sandlera nikdy nemôžem prísť na chuť a tak to nie je ani v tomto filme. Nechápem akurát Al Pacina, že sa nechal zosmiešniť (hral seba samého) v takejto stupídnosti. Jediné pozitívum je, že kamera bola celkom dobrá aj keď strih na začiatku otrasný. Za 5 minút filmu sme tu mali hlavnú zápletku. A druhé pozitívum je, že som sa zasmial asi na dvoch vtipoch. Ostatné scénky s vydávaním rôznych zvukov radšej nekomentujem. Uvažoval som nad 1 až 2 hviezdičkami, ale rozhodol som sa pre jednu . A ešte som zabudol, že scéna na mexickej oslave, kde väčšina humoru je orientovaná na tom, že niekto udrie babičku po hlave je vrcholne trápna. Takže tento film nie je síce sklamaním (lebo som ho presne takýto očakával). Zvyšok nekomentujem.. Videl v kine 1x originálnu verziu so slovenskými titulkami - 20% - Neoplatí sa míňať čas pozeraním

Sanitka 2 (2013) (seriál) odpad!

Celé zle! Zlá kamera, strih, napätia, infantilný humor a otrasný príbeh. Čudujem sa Lábusovi a Bohdalovej, že do toho išli. Celé je to neprehľadné a o ničom. Nechápem Búrlivé Víno s lepším spracovaním a podľa mňa aj príbehom má ledva 18% a táto spodina českej produkcie... Videl som iba jeden diel no zdá sa mi akoby režisér nevedel poriadne udávať temp seriálu. Ide z toho strašná amatérčina... 5% za chvíľku napätia a Lábusa

Rowan Atkinson živě (1992) (TV film)

Toto je doslova geniálny zostrih scénok Rowana Atkinsna. Najlepšeí asi Škola, Sheakspeare, Prvé rande a ešte Neviditeľný muž. 5 * a niet čo dodávať

Ocelový muž (2008)

Trápna napodobnenina Iron-mana. Hviezdička za snahu. 15% Neoplatí sa pozerať, iba pre zabavenie!

Maska (1994)

Skvelé v humorných pasížiach, na tú dobu nadčasové v trikoch a všetko zabalené vo vkusnej atmosfére. Ja si tento film proste vždy užívam Videl som 3x v českom dabingu ---------- 90%

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Toto filmové dielo je tak emočne silné, že stále vo mne pretrvávajú skľúčené pocity. Odkrývanie utrpenia v 2. svetovej vojne očami malého chlapca klamaného nemeckou spoločnosťou. Jemné náznaky na začiatku sa zmenili na silný vojenský príbeh. Je to veľmi smutné a myšlienky, ktoré film opisuje sú prekrásne. A toto je jeden z mála filmov, ktorý som si aj patrične hlasno okomentoval: ,,Ty nacistická sviňa!" ,,To dievča by som niečim praštil po hlave!" ,,Vy magori!" No proste som to dokonale prežíval aj vďaka tomu, že viem, že toto sa v tej dobe skutočne dialo. Ďalej musím vyzdvihnúť herecké výkony. Všetky boli neskutočné no spomeniem aspoň TOP 5: Vera Farmiga (neskutočný plač na konci), Asa Butterfield, Jack Scanlon, David Thewlis a Richard Johnson. Páči sa mi, že divák celý čas vedel o čom je reč ale pozoroval chlapca, ktorý o metódach nacistov nemal ani potuchy. A tento film nám dokazuje, že Nacisti boli ozajstné svine... Zhrnutie: Réžia 5/5, Scenár 5/5, Kamera 5/5, Strih 5/5, Herecké výkony 6/5, Humor N/A, Efekty N/A, Kostýmy 5/5.. Videl 1X - 110% - Krásny tragický film z prostredia druhej svetovej vojny odporúčam zanecháva dlhý a hlboký zážitok!!!

Král bojovníků (2010)

Hviezdička za skvelého Raya Parka a druhá za odvážnosť pri natáčaní....

X-Men 2 (2003)

X-Men 2 má presne to čo nemala jednotka ale na druhej starne postráda presne to čo ma v prvom dieli bavilo. Takže najskôr zlepšenia: Film je podstatne dlhší čo dokáže diváka viac zaujať. Dostala tu viac priestoru Mystique alebo Jean Gray. No sú tu veľké chyby. A to zatienenie Scotta a ostatných postáva. V popredí naďalej ostáva Hugh Jackman a dej sa prakticky odohráva okolo neho. A máme tu problém číslo jedna: Minimum akcie a málo nepriateľov. Kelly Hu je jediný skutočný nepriateľ, ktorý ale nepredstavuje žiadnu potenciálnemu hrozbu. A vojenský generál naozaj strach nevyžaruje. Ale msuím vyzdvihnúť herecké výkony najmä v podaní Iana McKellena, Patricka Stewarta, Hugh Jackmana, Anny Paquin, Famke Janssen a Kelly Hu. Ináč ponurná atmosféra veľmi prospieva... Videl 1X ---------- ---75% -

Slunce, seno, slanina (2013) (pořad) odpad!

Normálny človek nemôže dať čo i len hviezdičku.....

Spider-Man 2 (2004)

Druhý Spidey ma nikdy nezaujal tak ako prvý a tretí. Ťažko sa v tom hľadá nejaká filozofia aj keď dej okolo Octaviusa je zaujímavý. Navyše ho výborne zahral Alfred Molina, ktorý bol vo filme jednoznačne najlepší. Ďalšie plus sú výborné efekty (na rok 2004) a v pohode dej. Kamera je tiež výborná no obrovské ínus pre film je, že v ňom nebola nijaká epická a prekvapujúca bitka alebo výborný záver, ktorým sa odchod MJ z vlastnej svadby naozaj nedá nazvať. Niečo ako smrť Normana a Harryho v ostatných častiach. A ani nespomínam dosť zlú Kristen Dunst. Maguire to vyzdvyhuje ale celý filma akosi nezaujme tak ako by mal... proste dvojka... Zhrnutie: Réžia 5/5, Strih 5/5, Efekty 5/5, Kamera 5/5, Herecké obsadenie 4/5, Príbeh 4/5, Celkový dojem 4/5 Videl 2X - 80% - Akosi tomu neviem prísť na chuť ale aj tak výborný komixový film ktorý nadmieru uspokojí