• Krátkometrážní

Já, padouch 2 (2013)

Som prekvapený! Milo prekvapený! A čo sa mi páčilo na mojom druhom najobľúbenejšom animáku? Všetko! Dokonalý humor, skvelá atmosféra, párodia na komixy a mimoni. Teším sa na český dabing (Jiří Lábus) pretože som to videl iba s titulkami. Skvelý zážitok na Ako yvcvičiť draka to nemá ale super!!! Viac nemám čo povedať jedine sa mi trochu nepáčil El Macho ale iba trochu. Za neho to vyťahovala slepička! :) Zhrnutie: Réžia 5/5, Kamera 5/5, Animácia 5/5, Humor 6/5, Strih 5/5, Scenár 5/5, Celkový dojem 5/5 (veľmi dobrý anglický dabing uvidíme český a slovenský) Videl v kine 1X - 110% - Tomuto sa povie komédia na každú chvíľu!!!

Amazing Spider-Man (2012)

No Amazing Spider-man je veľmi rozporuplný film. Na jednej strane tu máme výbornú Emmu Stone so slušnými efektami a film s celkom dobrým humorom a na druhej strane tu máme rozbitie základného Spideyho charkateru a hrzne graficky urobeného Lizarda (podľa komixu bol niečo ako krokodíl). Navyše Andrew sa mi zdá miestami veľmi amatérsky a Spideyho sa nehodiaci. Upravenie smrti strýka Bena radšej ani nehodnotím. Zápletka s Petrovým otcom je jedna z najlepších pasáží filmu. Oproti pôvodnej trilógii je to slabota ale v konečnom dôsledku Amazing Spider-man predčil moje nízke očakávania a je dobrou interpretáciou komixu (až na rebelské zobrazenie Petra)... Zhrnutie: Réžia 4/5, Scenár 4/5, Efekty 5/5, Herecké obsadenie 4/5 (Emma Stone najlepšia) , Kamera 5/5, Strih 5/5. Humor 5/5, Celkový dojem 4/5 Videl 1X - 50% - Dobré akčné osvieženie až na niektoré kiksy + super scéna zo Stanom Leeom

Hloupá žába (1971)

Jeto taká zlátanina že som sa pri tom doslova dusil smiechom! Tráva sa sama vytrhá, stodoly sa vybúrali zo základov a všetci jeeedli sušenky a pili limonádu která byla zadarmo!!! Kto neuvidel nepochopí...

X-Men (2000)

Koľká škoda! Tak dobré ale krátke! Prečo tak krátke? Dalo sa to krásne rozviesť a ja som sa ani nespamätal a bol koniec! Pritom skvelé herecké obsadenie. Hugh Jackman bol proste skvelý Wolverine. Patrick Stewart geniálny. Ian McKellen bol dokonalý Magnet. Ray Park ako vždy skvelý akrobat a herec. A tak ďalej. Príbeh výborný akurát mi tam chýbala Shadowcat (blysla sa asi iba 10 sekúnd). Je to výbroný film no za to že je taký krátky dávam o 5% menej. Efekty sú výborné na rok 2000... Zhrnutie: Réžia 5/5, Kamera 5/5, Príbeh 5/5, Herecké výkony 5/5, Strih 5/5, Efekty 5/5, Humor 5/5 (Prekvapivo dobrý), Celkový dojem 4/5 Videl 1X - 90% - JEDNA Z NAJLEPŠÍCH MARVELOVIEK (AKURÁT KRÁTKA)!!!

X-Men: První třída (2011)

,, Keď sa objaví jeden zmutovaný druh zanikne druhý menej vyvinutý..." Film, ktorý nápadovo, efektovo a dojmovo siaha až na vrchol. Je to výborné a chvíľami mi to malo tendenciu dostať sa medzi moju TOP 10 filmov no vždy to brzdili niekedy nezaujímavé chvíľky. Čos a komixových narážiek týka pobavil ma Lockhead a Helifaire Club (teroristická organizácia). Fassbender bol neskutočný a celkovo to ej výborné vysvetlenie série X-Men. Potešila aj scéna s Hugh Jackmanom. Čo je zvláštne tak aj humor je na dosť vysokej úrovni škoda, že niekedy humorne vyznievali aj Magnetove schopnosti (vojaci zrolovaný do ostnatého drôtu boli vtipní až až). Zápletka s históriou bola ffilmu veľmi prospešná. Jedinú vec ktorú by som vytkol je smrť Sebastiana Shawa, ktorá je trošku nelogická (pochybujem, že by minca prešla skrz lebku). Iank výborný film, ktorý si 85% zaslúži 100%-tne... Videl som 1X ----------------------------------- 100%

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Nechutné plácanie béčkového humoru. Za pár svetlých momentov dávam hviezdičku. S Alfom a Krok za krokom s ato nedá porovnať! Americký seriál re tých čo majú radi tento druh humoru. Ja ho nemám rád a tak vyzerá aj moje hodnotenie....

Oskar (1967)

,,Vy poznáte Jacquilinu?" ,,Samozrejme, veď to je moja ,,dcéra" !" ,,Takže vy to viete?" ,,Čo mám vedieť?" ,,Že Jacquilina je vaša dcéra." Briliantne napísaná, dialógovo vymakaná a krásne zapletená. Nezabudnuteľná komédia, ktorá ma svojou absurdnosťou, popletenosťou a výbornými hereckými výkonmi pobaví, vždy a zaručene. Louis de Funes opäť v roli sebeckého cholerika, ale tento krát je to podstatne miernejšia úloha a priam vynikajúco sekunduje Claude Rich , ktorý tu dokazuje svoj herecký talent. Réžia Edoarda Molinara je čistá a prakticky bez žiadneho zakopnutia. Dej sa točí okolo jedného domu a môžem povedať, že to filmu svedčí presne na mieru. Charakterovo vypiplané postavy dialógy nabité vtipom do prasknutia a všetko podčiarknuté dychberúcim tempom. BRAVO! Jedna z najlepších komédii, bezkonkurenčne... Videl 3x v českom dabingu ------------- 100%

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Pri tomto dieli Doby Ľadovej nehľadajte dejový význam alebo kúzelnosť rozprávania. Doba Ľadová: Zem v pohybe je proste film, ktorý poriadne osvieži, a pri ktorom sa zaručene nebudete nudiť. Proste musíte do filmu preniknúť. Odhodiť pochybnosti a proste sa baviť. Ja som sa bavil kráľovsky. Sidova babička bola skvelá a Sid takisto nezaostával. Jediné čo by som vytkol sú scény s mladou Kiwi, ktoré mi prišli zbytočne vychovávajúce. Čo sa týka pirátov osvedčili sa Shira a Flynn. Kapitán bol odkukaný od Disneyho a celkovo do deja síce zapadal ale nijako v ňom nevinikal. Škoda, že Scrat nedostala veľa priestoru. Diego si konečne našiel lásku a myslím, že toto bol veľmi zásadný zlom, ktorý diváka zaujal. Pre mňa asi pre mnohých nepochopiteľne najlepší diel až na drobné chyby... Zhrnutie: Príbeh 3/5, Celkový dojem 5/5, Slovenský dabing 5/5, Animácia 5/5 (DOKONALÁ), Réžia 5/5. Humor 5/5 (Chýbala jedine Scrat) a Strih 5/5 Videl v kine 2x- 80%- Slabší príbeh ale film mám radšej ako niektoré ktorým som dal 100%!! HUMOROVO GRANDIÓZNE!!! ,,A že staré baby nevedia šoférovať!"