• Rodinný

Fontána (2006)

Při sledování filmu se mi vybavil jiný umělecký snímek, nevím, jak se to jmenovalo, ale hrál v tom Willem Dafoe, který to taky režíroval, promítali to v Cannes a promítání fatálním způsobem narušil mistr Bean, který tady byl na svých prázninách... Dovolím si nabídnout alternativní obsah: (možný spoiler) Fontána je příběh ze současnosti, příběh milujícího muže umírající ženy, která nestihla dokončit historicko - mysteriózní román, jehož děj se prolíná, díky představivosti hlavního hrdiny, se skutečností. Tommy se uzavírá do svého světa, který je symbolizovaný skleněnou koulí letící vesmírem, prochází vnitřní katarzí, kdy se mu podaří dokončit manželčin román a smířen s její smrtí sází na její hrob plod, který jí zajistí nesmrtelnost dle mayské moudrosti.

Televizní noviny (1994) (pořad)

Televizní noviny - dlouhodobě nejsledovanější zpravodajská relace, Babovřesky - v poslední době nejnavštěvovanější film, Miloš Zeman - první prezident ČR zvolený všelidovým hlasováním. Kontrolní otázka: Co to má společné?

Julek (1979)

Také se mi plete Julek a Jakub, to víte, stejný režisér, stejný hlavní představitel, stejná doba, podobný název. Abych náhodou nehodnotil jiný film (obsah se může mýlit), zeptal jsem se strýčka Googla a zde je odpověď: http://www.fdb.cz/film/julek/fotogalerie/9788 Zvláště poslední fotka (výstřižek z novin s rozhovorem) dokazuje, že se opravdu jedná o mladého Fučíka. Taky jsem si mohl ten film někde sehnat a znovu zkouknout, ale obávám se, že v tom případě by přišel o poslední *

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Šíleně infantilní...

Gottwald (1986) (seriál) odpad!

Byla to divná doba - chartista ve Vídni psal o spolužákovi Gorbačovovi, syn politické vězeňkyně hrál jejího věznitele a na nové stokoruně, tehdy nejpoužívanější bankovce, se místo dělníka a rolnice skvěl - hádejte kdo.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Moje hodnocení je strašně neobjektivní, protože jsem se nikdy nepřinutil shlédnout film až do konce, takže nevím, jestli, řečeno spolu s Cimrmanem, je druhá půlka stejně slabá jako první... ale rozhodně nechci nikomu sahat na kult. (Jak se u nás říká: Někdo má rád vdolky jiný holky.) Abych ale dostál změněným pravidlům - hodnocení ruším.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Bez mučení se přiznám, že jsem celý film neviděl a v zájmu svého duševního zdraví ani vidět nechci, velice realisticky natočené sekvence (jídlo napěchované špendlíky) v ukázce, mi stačily k udělení u mě vyjímečného ohodnocení - odpad. Abych ale dostál změněným pravidlům - hodnocení ruším.