• Rodinný

Rosemary má děťátko (1968)

Polanskému se pravděpodobně podařilo vystihnout ďábelskou podstatu, jinak si neumím vysvětlit to, co se stalo nedlouho po natočení filmu jeho těhotné manželce (Charles Manson). Když člověk vidí takový horor stejně tak i Sedm, říká si uff, ještě že to není pravda, když pak čte, jak její krví popsali dveře, tuhne mu krev v žilách, protože to pravda byla...

A.I. Umělá inteligence (2001)

Je člověk schopný nežárlivé lásky? Všimli jste si rozdílu mezi Davidem a Martinem? Oba mají maminku rádi, ale jeden z nich opravdověji, čistěji. Tragédii lásky je, že milovat druhého, znamená chtít pro něj to nejlepší, bez ohledu na sebe. Matka, která miluje dítě tak, že ho opustí, aby mu zachránila život, ho ve skutečnosti miluje nade vše na světě. A to mi věřte, mluvím z vlastní zkušenosti.

Království nebeské (2005)

Královstí nebeské není nějaké město, nějaká země nebo nějaké místo na zemi, království nebeské máme, jak ukazuje ke konci filmu hlavní hrdina své královně, ve své hlavě a ve svém srdci.

50x a stále poprvé (2004)

Ten film, stejně jako „Hromnice" můžu vidět klidně padesátkrát a - i když to nebude už nikdy poprvé, pokaždé se mi v některých chvílích u obou filmů zalesknou oči. No, já vím, že tenhle komentář víc než o filmu vypovídá o mně, ale má duše romantika, která za nejdokonalejší stvoření považuje ženu si prostě nemůže pomoct.