JannieMc

JannieMc

Jana Milušková

okres Brno
Ať vítr fouká! =´)


3 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 6
  • 5.12.2020  20:46
  Mělas to vědět (TV seriál) (2020)
  ****

  Hola Guys! =´) Netušila jsem, že je tohoto Hugh Grant schopen. Měla jsem ho jako herce ráda i předtím, ale tento jeho výkon...byl exkluzivní potvrzení pravdy, že muži (v tomto kontextu herci) stárnou do "krásy".

  • 1.9.2019  23:06

  ...za ty malinký filmový jedinečný vzpomínkový sekundy s Díky =') o hvězdu navíc!

  • 14.11.2017  23:13
  Jigsaw (2017)
  *

  Hola Guys! =´) Ctíce myšlenky série a její "promyšlené" složky shlédla jsem po Jigsaw všechny díly znovu (a tak spontanně)...Jigsaw je, jak to vnímám, jen náhražka (a ne hra! "škoda" ;). Scénáristé si řekli - čekali jste! HaHaHa...vykonstruované, pro fanoušky, zamotané a za nos vodící...a my jsme se na to vše KONEČNÉ těšili....a nebyl to konec...ach jo!

  • 29.6.2017  11:01
  Mumie (2017)
  ****

  Hola Guys!=') Teda - já se bavila!!! Tak i tak :D. Cha!

  • 15.5.2018  13:25

  Hola Guys!=') ...když mně to dneska sedlo! Taková milá blbůstka! Dokoukáno a mám fajn pocit - ne vše je třeba komplikovat. :) Prostě BayWatch! Já nečekala víc. :)

  • 1.11.2017  13:59
  The Circle (2017)
  ****

  Hola Guys!=') ...takhle rozpolcenou a plnou myšlenek mě film již dlouho nezanechal...ano, instinkt samozřejmě velí držet si od světa, kde je vše a všichni nonstop transparentní, odstup, ALE...no právě!!! - mocná myšlenka, duální pointa. Výborně!

  • 5.12.2016  19:28

  Hola Guys! =´) Jsem vděčná za úspěšnou filmovou adaptaci. Miluji knihy s jejich vlastní autentickou atmosférou. Knihu jsem četla. Nepustila jsem ji z ruky jednu dlouhou a skvělou noc. - A Dívka ve vlaku je úspěšnou a osobitou filmovou adaptací. A za to fakt dík! =´)

  • 4.7.2017  22:31

  Hola Guys!=') Zbožňuji filmy natočené s takto prostě větrnou jednoduchostí! Some boys will be great men some day! ;)

  • 20.11.2016  16:23

  Hola Guys! =´) Nemůžu uvěřit tomu, že i paní Rowlingová napsala scénář, který je věrný duchu týhle prdlý doby a místo zajímavého příběhu na mě během těch dvou hodin furt lítaly nějaký efekty! Naprosto neustále! Ach jo... - na druhou stranu, jako skalní fanoušek kouzelnického světa, bylo doopravdy krásné a nádherné, když všechno dolupalo a dopraskalo a dořvalo, tempo se zpomalilo a pod tím vším bylo/je pořád cítit to velký barevný kouzelný srdce, který bojuje za dobro a za lásku, věří, že lidi jsou dobří a přátelství je věrné a nesmrtelné a zlo společně porazíme - a přitom všem mává hůlkou! - Na další díl samozřejmě půjdu (a i tenhle si ještě několikrát pustím), to je jasný, nenechám si totiž ujít Tu Zajímavou linii tohoto filmu - to, jak vše dopadne s Gellertem Grindelwaldem, tedy jak to vše, co skončilo, začalo - i když ty řachy všech možných tvarů a rozměrů a barev by si tedy rozhodně pro příště mohli odpustit!

  • 5.9.2016  02:11
  Hra peněz (2016)
  **

  Hola Guys! =´) PaneBože! Tento svět doopravdy produkuje filmy jen pro to, aby ukázal, jak je tento svět v h....u?! No, varují nás myšlenkou...a ta je zásadní.

  • 1.4.2017  15:23
  Jackie (2016)
  ***

  Hola Guys!=') Film postavený na hereckém výkonu a s myšlenkou sprostředkovat pocity ženy, která zcela bez přípravy přišla o smysl svého života, o svůj daný úděl. Tedy, já myslím, že je zřetelné, že tvůrcům šlo právě o toto. V tom smyslu se jim vystihnout právě tyto pocity za podpory fantastické Natalie bez pochyb podařilo!

  • 7.10.2016  23:00

  Hola Guys! =´) Sic na životní chvíle "Guys" na západě mají své záhadné matematické výpočty, zabydlené byty a velké párty a New York, líbezné vánoční písně a byty na celém podlaží a bláznivě ujeté kamarádky, vysněné muže a taxíky a bílé plastové stromy a spoustu světel, nerozhodné bývalé lásky a pijí svíčky a hledají dvěstě dicků a furt jsou v jednom dni a zastírají, co je skutečné...ale! No, ženy jsou ženy, muži jsou muži, my jsme my a ty jsi ty a "my" jsme na tom, jednoduše, všichni stejně! We know. Hledáme...sami sebe. Kdykoli, jakkoli, v komkoli. A hlavně: osobitě. A za to dík! =´)

  • 17.12.2017  01:49
  Lucifer (TV seriál) (2016)
  *

  Hola Guys!=') Tohle peklo, s nápaditými rozhovory ale s ubíjejíce nudnou a stereotypní dramatikou, přes víc než osm dílů nevydržím. Snažila jsem se...ale! Stereotyp je peklo...

  • 24.2.2016  20:53

  Hola Guys! =´) Jsem u vytržení z fantastických hereckých výkonů! - za ty hvězdy, dávám hvězdy. A za hudbu též! A za pár dechberoucích scén taky! - Lída Baarová byla svou vlastní ženou a její příběh je obyčejný, ano, obyčejný v neobyčejně krutém čase...ten kontrast je, jak to jenom napsat, zvláštní...ano, nutí mě to přemýšlet. - jsem fakt ráda, že jsem šla do kina! I když v průběhu filmu a v režii je několik momentů, záběrů a slov, které tam nesedí a jsou tak zvláštní a jiné než atmosféra a dopad. - Je to jako film, který neví, čím má být a přitom ví, o čem je. Působí to na mě, jako kdyby měl film odstup sám od sebe a rozdvojoval se a zase se spojoval. Jak říkám, prostě zvláštní. - ale co! Bylo to dobré! A herci občas dokáží stvořit dobrý film i bez podnětné spolupráce režiséra. Za to dík!

  • 3.7.2017  19:21

  Hola Guys!=') ...za neodolatelný charakter!...a za to hodně z tak mála!=')

  • 23.3.2016  23:45
  Polednice (2016)
  *****

  Hola Guys! =´) Z básně, nad kterou nepřemýšlíme, sic ji známe povětšinou do posledního slova, vzniklo dílo, které je v české filmografii pro mě nové a vzácné. Nestojí, jako jiné, na hereckých výkonech, i když ani ty nelze zhola nevyzdvihnout!, ale na příběhu/scénáři, který z notoricky známé básně stvořil hluboce intenzivní drama o mamince, která chtěla být matkou, jak si o ní sníme, myslíme si, ale vystavena tlaku (momentálnímu i psychickému) svoji umíněnost dovedla k tragé....skoro...dii. - netušila jsem sama, jaké ta báseň má možnosti. A ukázalo se, že pravěce doopravdové. A za to dík! - Myšlenku! Tu oceňuji, tu oceňuji velice!

  • 5.11.2017  16:07
  Spojenci (2016)
  *

  Hola Guys! =') Nepřišlo mi vůbec vhod sledovat válku v tomto pojetí. Zamilují se. Ale k tomu žádné city stříkající z plátna, nic než scénář. Ona umře, zachrání...proč to stále opakovat? Válka...je sh.t! A lásku to větší neudělá...

  • 24.9.2016  15:08
  Stranger Things (TV seriál) (2016)
  ****

  Hola Guys! =´) Za tu neodolatelnou osmdesátko-devadesátkovou atmosféru přidávám hvězdičku! =´) A taky mi to připomnělo dětství, jak by ne! ...ležíme s bráchou na koberci, s vykulenýma očima sledujeme Akta X a víme, že si večer budeme pouštět E.T.ho a že taťka za chvíli donese i kazetu s Věcí...paráda.

  • 2.2.2018  12:44
  Westworld (TV seriál) (2016)
  *****

  Hola Guys!=') ...za MYŠLENKU/postřeh/připomínku, která mě ohromuje, zajímá, fascinuje, děsí i dojímá...za pomalu vyprávěnou odyseu, až na kost obnažující, za temnou, agresivní, stereotypní, vzteklou stránkou našeho lidství...za scenérie, herce, herectví...za nebojácný fakt si to zlé jen představit...za tu těch pět.

  • 10.10.2017  01:23
  Bojovník (2015)
  ****

  Hola Guys!=') ...brilantně napsané (na tak prozkoumaném prostoru jako je ring)!...souznící režie...zážitek&porozumění. "I'm mess..." - still fighting though! Almost amazing... - v tomto žánru film, na který by měl být čas.=')

  • 25.2.2016  00:07

  Hola Guys! =´) ...krásně nakreslený scénář podpořený hereckými výkony...je mi hezky, jak cítím, že tvůrcům záleželo na tom, aby vyzněl jen sám o sobě...a při pohledu z dálky je vše ještě o jednu barvu krásnější.

  • 28.9.2017  21:37
  Jak vyrobit vraha (TV seriál) (2015)
  ****

  Hola Guys!=')...ajaj...ach jo...

  • 24.6.2015  00:23

  Hola Guys! =´) Tři hvězdy za esenci "jursky" známého a za posledních 30 minut, kdy jsem se od plátna nedokázala odtrhnout! (...jak za starých časů, kdy mezi "dino" vládl "Rex"!) ...protože těch posledních minut jsem tomu filmu prostě nahlas fandila! V kině...:D

  • 7.5.2016  18:02
  Mallory (2015)
  *****

  Hola Guys! =´) Pro mě je nemožné hodnotit dokumenty...nelze hodnotit lidské osudy! - Lze se dojmout, zažít neprožité, pochopit, fandit, žít, stýskat si, klýt a uvažovat... - Mallory, občas si na Tě vzpomenu a budu Ti přát (a přeji!) mnoho sil a prostost žití, alespoň takovou jakou ji znám já...

  • 21.1.2016  18:30

  Hola Guys! =´) Je to nechutná kruťárna, ale to je Tarantino... :) - násilí mě v jeho filmech začíná malinko děsit a rozhodně přestává bavit, ale pořád na něj chodíme do kina, pořád o něm diskutujeme, takže hádám, že Tarantino se dobře baví, protože i když jsou jeho poslední příběhy až téměř hrůzné svou bestiální i bravurní (v každém Tarantinově filmu jsou momenty, kdy bych tleskala klíďo i ve stoje! :)) hravostí, je to, ve smyslu "jít či nejít odpoledne do kina", vždycky moc fajn den. :)

  • 9.9.2016  23:13
  Sangaïlé (2015)
  ****

  Hola Guys! =´) ..."Kdo jsem, čeho se bojím, kam se ubírám, jak překonám svůj strach - jenom já si pomohu, jen já a nikdo jiný. To já jsem tou, která si nakonec jedině musí pomoci, překonat svůj strach. A to, že po něčem toužím, znamená to, že si to mohu jen tak jednoduše vzít? Chci být šťastná! Ale kdo mi ukáže směr, jakým se mám vydat?" - mnoho filmů se mi zdá skvělých, protože mají dokonalé herecké výkony, parádní kameru a dokáží mé city napnout na maximum, natolik, že polykám slzy, třeba; přemýšlím, hodně; zírám, mnohokrát! Ale některé vidím jasněji! Vystihnout ve filmu pocit, myšlenku, v tom je pro mě to pravé životní filmové umění! Poznámka: Sangailé je prvním filmem, kdy mi lesbická rovina přišla nevhod. Jako kdyby byla navíc, tím myslím. Napadá mě, že kdyby Sangailé svoje sebepoznání prožila s klukem, vyznělo by vše silněji. - ale neberme to na těžkou váhu, já jen chtěla, aby Austé byla šťastná! :D Ach, Austé, dík za to, jak stylová a životní jsi byla!!! =´) "Noone will understand you better than Me..." "I know."

  • 22.8.2015  08:51
  Temné kouty (2015)
  ***

  Hola Guys! =´) Knihu jsem si užila - její napětí a její vyvrcholení, které jsem nečekala do nejtemnějšího posledního koutu. Film je sic scénáristicky i režisérně slabší, ale alespoň z větší části se podařilo převést napětí i atmosféru. Jasně, že to mohlo být lepší, ale co, mohlo to být i daleko horší! Škoda jedné, ne jediné věci, že kvůli lepšímu pochopení ucouvl scénárista o pár kroků do světla, jako kdyby to vzal zkratkou, a tak hrůznost a dopad činu nebyl tak zásadní, jak na mě z knihy ze stínů vyskočil. Univerzální pravidlo pro adaptace: Prvně kniha, potom film! Opakujte se mnou: Prvně kniha, potom film! ;)

  • 12.12.2016  23:28

  Hola Guys! =´) ...samotný fakt, že experiment přestal být během jednoho dne experimentem a začal být ukázkou snadné ovlivnitelnosti hotových osobností, je děsivý, až nesnesitelně bolestivý při hlubším hloubání... - doporučuji se o samotném experimentu a o doktoru Zimbardovi informovat před shlédnutím právě tohoto snímku. Je nejblíže skutečným událostím. - filozofovat tu nebudu, jen doporučuji...

  • 2.1.2016  16:01
  The Visit (2015)
  **

  Hola Guys! =´) ...tolik jsem se těšila! Nový Shyamalan! Nová temná romantika ala The Village? Promenádující se odvaha a nápad ala The Sixth Sence? Světlá apokalyptická spojitost ala The Sign? V očekávání můj drahý bratr zhasnul světla, zesílil zvuk, já udělala popcorn a jeli jsme na The Visit. - v atmosféře jsme za vlasy vytahovali napjaté dýchání nás obou, škubali nohami v intenzivních momentech, rozpřádali potenciální scénáře postavené na znalosti režisérovi biografie ve filmu a žhavě, a později téměř nedýchající, očekávali vyústění v tolik minulostí ověřených návštěv...a ve vší té hořící a plápolající zběsilé nedočkavosti jsme po špičkách vlezli do pokoje toho, u něhož jsme byli na návštěvě. A našli jsme muže se zaschlou slinou u spodního rtu, němě na nás zíral, právě se stal vrahem, tak jako ti, které nám tolik vychválil... a my se na něj vrhli a ptali se ho: proč?...jen škoda, že jeho odpověď se mi zdála nechutná a byla mi ukradená ve chvíli, kdy byla nedostatečně zodpovězena. - samozřejmě se na dalšího Shyamalana poženu třeba i do kina jako zběsilá. Budu se těšit. Škoda jen, že se nebudu těšit na celý příběh. Protože fakt nestálo za to ztratit dvacet minut života za finální akt ala The Visit. ..

  • 18.9.2015  15:19
  V hlavě (2015)
  *****

  Hola Guys! =´) With Joy and Sadness hrdě nastupuji do vlaku dojatých až k slzách, a to hned milionkrát. Whatever! ;D

<< předchozí 1 2 3 4 5 6