• Krátkometrážní

Známí neznámí (2021)

Před pár dny jsme viděli německou verzi a tady se nám jaksi vytratil smysl ze závěru a jsme na vážkách.

Imawa no kuni no Alice - Episode 8 (2022) (epizoda)

Čekala jsem podobný konec jako v Prokletém ostrově a vůbec by mi takový nevadil. Ale i tohle byla pořádná jízda a zajímavé ukončení.

Avatar: The Way of Water (2022)

Moc násilí a moc střílení:(. Ale ten podmořskej svět byl dokonalej. Fajn tři hodinky v 3d kině, které ovšem utekly hodně rychle. Jen je pravda, že příběh byl o ničem a víme, co se bude dít v dalších filmech.

Tři přání pro Popelku (2021)

Multikulti pohádka ze severu, která mě zaujala/zaskočila/nepotěšila v mnoha věcech. Celkem pitomé a rychlé dialogy, bohužel korespondují s podivným dabingem, hlavní postava celkem pěkná a sympatická (hlavně jako princezna s rozpuštěným copem byla překrásná, a to i přes podivně nesmyslný zcela průhledný závoj..), v roli prince nějaký Arab či co, královna moc hezká, ale až příšerně mladá (??? spíše tak princova sestra, nebo mohla sama hrát Popelku), král mohl být o něco povýšenější, je to přece král. Ne zrzavý přítel. Preceptor podivínský, nebyl vtipný, dokonce ani při lekci tance.. Bohužel, panu Libíčkovi nesahal ani po kotník:(. Macecha svým zjevem opravdu trochu připomínala Draculu a Dora mě moc potěšila – přirozená, pěkná, sympatická a usměvavá. A byla na Popelku hodná. Jen jsem čekala, že jim ke konci na mostě aspoň pomůže, a nebude stát a čučet jak pako. Všimli jste si někdo, jak se Popelka dostala z podpoklopu v podlaze, běžela k ořechům v noční košilce a v následujícím střihu už byla oblečena, když házela? Ne? Já jo. Proč? Za zmínku stojí i ty tanečky na oslavu dvou zasnoubených v závěru filmu. Dva princovi pobočníci, celou dobu nic, žádné techtle mechtle, ani házení očkem, a pak se to tahle vyostří? Jejda. Příroda mě zas tak neočarovala. Prostě všude bílo, sem tam zámek s polární září nebo jeden opuštěný statek, ale abych se vyžívala v tom, že jedu na koni mezi ničím, jen po bílé pustině, to ne. Naštěstí bylo docela pěkné oživení, že oříšek se otevřel jakoby kouzlem, ikdyž ty levitující kusy oblečení a spodního prádla už byly moc. Toť ta modernizace starších kousků. No, zkrátka takový průměr, který neurazí, ale ani moc nezaujme.

Víkendová Snídaně (2022) (pořad) odpad!

Zbytečnost, která bohatě stačí přes všední dny. Tohle už je koc.

Bílý lotos - Ciao (2022) (epizoda)

Slabší pilot, než u první série, ale zůstanu v naději, že se to třeba zase parádně rozjede. Stejně jako minule.

Bílý lotos - Nový den (2021) (epizoda)

Začátek této minisérie je tak prapodivný, až se mi to líbí! Teda až na ty dvě fifleny, zbytek postav se zajímavě vyvíjí a odhaluje.