Láska mezi regály (2018)

Ťažké rozhodovanie, vidím to tak na hranici 3-4 hviezd. Na jednej strane tu máme peknú myšlienku, jednoduchý príbeh ako zo života a príjemné nezávislejšie vyznenie a na strane druhej sa mi zdalo, že sa tu venovalo málo priestoru samotným postavám. Dokonca aj hlavná sa mi zdala dlhý čas ako jedna veľká záhada. V tomto smere to liezlo ako z chlpatej deky. Prikláňam sa však k lepšiemu hodnoteniu, pretože keď už nič iné, tak to aspoň vo mne zanechalo príjemný pocit. 70/100

187 - Kód pro vraždu (1997)

Keď je na človeka toho moc a nepomôže mu ani spravodlivosť, ktorú by mal garantovať štát, tak niet divu, že to láka, aby si to človek vyriešil sám a že mu nakoniec z toho rupne v bedni... Dejová linka sa mi síce zdala celkom ošumelá a pocitovo sterilná, ako by úplne zbavená emócií, no na druhú stranu formálna stránka nebola vôbec zlá a páčila sa mi aj myšlienka v závere. Aj keď to s tým "Lovením jeleňov" sa mi zdalo trápne. Priemer. 60/100

Slender Man (2018)

Chválim snahu o budovanie atmosféry, ktorá sa na pár miestach aj celkom vydarila, no celkovo som od toho čakal viac, najmä čo sa týka hororovej stránky. Motív bubáka mohol byť ďaleko lepšie využitý, priestor tu na to bol. Tiež je škoda, že celý príbeh stál na tak chatrných mysterióznych základoch, pričom nedokázal so sebou priniesť nič také, čo by dráždilo či znepokojovalo myseľ diváka. Proste ide z časti o klasický teenegerský horor, podľa jasnej schémy. Veľmi slabý priemer. 50/100

Navždy pannou (2015)

Niečo medzi tromi a štyrmi hviezdičkami, no prikláňam sa k tej horšej variante. Forma bola dobrá, aj keď možno na niekoho tu je príliš veľa tichých miest a v ktorých sa navyše dej vlečie ako slimák na suchej asfaltke. Mne to nevadilo, proste nezávislý snímok ako sa patrí a najmä hlavnou predstaviteľkou vynikajúco zahraný. V mojom prípade je to skôr o námete - nič, čo by ma nejak extra zaujímalo, trans gender záležitosti idú mimo mňa. Na druhú stranu treba uznať, že niektoré reálie zo života domorodých obyvateľov "tam niekde vysoko v horách" boli mimoriadne zaujímavé. Tiež nebola zlá koncepcia príbehu - dve časové roviny, ktoré spolu postupne dotvárali celý príbeh. Aj napriek výhradám spokojnosť. 69/100

Krutý sever (2006)

Herecký výkon Petra Mullana ani tak neriešim, je to vynikajúci herec, no podľa môjho názoru môže mať človek aj desať oscarov, ale pokiaľ je scenár nanič, tak to celý film moc nespasí. Celý snímok je v podstate iba jedna dlhá a nudná plavba s neúspešným lovením rýb a migrantmi v podpalubí. Chlapov zlákal ľahký zárobok a potom sa z toho pokakali. Ten koniec bol dobrý, to áno, aj keď ma v podstate nešokoval, pretože bol jasný už hneď od začiatku, a to aj s tými tragickými následkami, o ktorých sa zmieňuje obsah filmu. Nanešťastie tie minúty predtým ma dostatočne otrávili na to, aby som si neužil ani ten. Veľmi slabý priemer. 50/100

Predátor: Evoluce (2018)

Film plný veľkohubých zvratkov, drsnej reči, akože brutálnych chlapov/vojakov, milých mimozemských psíkov a samozrejme boli tu aj dvaja Predátori. Na moje počudovanie spolu dohromady to vydalo aspoň na niečo, čo nudilo iba málo, väčšinou vďaka častej akcii, takže som sa ani moc nestihol čudovať nad samotným filmom. Čisto na zabitie času, vypnutie mozgu a precvičenie očných buliev. Veľmi slabý priemer. 50/100

Ženy 20. století (2016)

A to čo bolo? O ženách 20. storočia a pre ženy 20. storočia tak nanajvýš. Len veľa nudných rečí o tom, ako to má chlap so ženami ťažké a ako žena to má ťažké s chlapom. Tiež o dospievaní nezáživne a veľmi hlúpo. Navyše postava matky toho chlapca mi prišla riadne pritiahnutá za vlasy - kvázi moderná matka, no jej výchovné metódy zaváňali sociálkou teda. Jediné, čo ma ako tak oslovilo bolo štrukturovanie príbehu a jeho rozdelenie na jednotlivé časti v súvislosti s postavami. Podpriemer. 40/100

Venom (2018)

V poslednom čase ma akosi marvelovky nebavia, no táto sa určite radí k tým lepším. Síce ide o jednoduchší príbeh podľa presne stanovenej šablóny filmov o hrdinoch spidermanovského typu (lúzer dobráčisko, nehoda, "mutácia", extra schopnosti, láska...) no dokázal držať pozornosť po celý čas. Príjemne ma prekvapilo to temnejšie vyznenie atmosféry, ktorá celý dej obalila a na škodu nebolo ani tých pár hlášok, ktoré tu pustil do sveta Tom Hardy a ktorému často úspešne sekundoval samotný Venom. Dvojka Hardy-Venom si skrátka zapasovali ako riť na šerbeľ. Nadpriemer. 75/100

Realita (2014)

Quentin Dupieux je pre mňa jednou veľkou záhadou. Ten chlapík snáď prišiel z mesiaca alebo neviem odkiaľ. Nech je ako chce, isté je, že jeho filmy vždy sršia originalitou, premysleným nápadom a svojráznym humorom na báze absurdity jednotlivých situácií, ktorý dokáže prísť aj tam, kde ho vôbec nečakáte. Opäť raz ako je u tohto režiséra zvykom je ťažko písať o obsahu, je to skrátka geniálne vymyslené a prepracované dielo, mnohovrstevné, kde jedna realita je pohltená druhou a to všetko je obalené ešte do ďalšej reality. Dokonalý, nelineárny, nerozlúštiteľný, avšak inteligentný mišung, ktorý dokáže zamotať hlavu, a to teda poriadne. Navyše som sa aj z chuti zasmial. Jasný plný zásah, pre mňa zatiaľ to najlepšie od Dupieuxa.

Tráva je zelenější (1960)

Opäť sa mi raz potvrdilo, že sa mi tento miláčik Hollywoodu do komédií moc nehodí. Omnoho radšej ho mám v pozícii romantickej drámy. Po hereckej stránke Cary Grant robil čo mohol, no bolo tu cítiť veľké obmedzenie v podobe priemerného scenára, ktorý so sebou nepriniesol ani romantiku čo by chytila za srdce a ani komédiu, na ktorej by som sa z chuti zasmial. Potešilo ma len finálne rozuzlenie toho milostného trojuholníka a Grantovo riešenie situácie. A to aj napriek tomu, že keď sa nad tým človek zamyslí, tak mu to príde dosť naivné a detinské. Priemer. 60/100