V rytmu srdce (2018)

O čom to vlastne bolo? Príbeh toho veru veľa neponúkne. Také šedivé ako myš. Ani atmosféra nebola bohviečo, ale pesničky a celkovo muzika k filmu boli parádne, to treba uznať. Veľmi slabý priemer. 50/100

Matka (1968) (TV film)

Jedno sa režisérovi musí uznať, a síce zmysel pre dokonalé vyobrazenie dobových reálií, ktoré tu bolo jednoducho úchvatné. Myslelo sa aj na detaily, napríklad onikanie, kostýmy bez chybičiek a pod. Tiež sa tomu ľúbostnému trojuholníku podarilo dať rozmer tragiky priam až s baladickým nádychom. Oceňujem aj atmosféru, najmä čo sa týka dialógov v dome oboch bratov. Jediné čo by som vytkol je do očí bijúci vekový nesúlad medzi matkou a jej synmi. Strnisková by sa totiž skôr hodila za ich sestru. Miesto nej by som si radšej predstavil nejakú staršiu ženu, niečo ako herečku v Babičke. Jendoducho mi tam nezapasovala. A Kvietik nemusel byť až tak pasívny. Osobne by som veľa vecí riešil inak. Silný nadpriemer. 85/100

Synchronic (2019)

Zaujímavý počin, ktorý ma dostal svojou atmosférou a vizuálom, ktorý mi zaliazol až pod kožu. Príbeh sa síce rozbiehal pomalšie a hlavne zo začiatku je tu pár hluchých a nudnejších miest, no keď sa dostane k slovu tá tabletka, tak to naberie tie správne grády. A mám veľmi rád filmy s tématikou cestovania časom. Záver tiež príjemne prekvapil. Do toho super hudba.... veľká spokojnosť. Slušný nadpriemer. 80/100

Ali ví, po čem muži touží (2019)

Taký výplach, keď sa potrebujete za niečo potrestať, kajať a nechcete sa pritom rezať žiletkou do ruky. Tento film je v tom prípade ideálna náhrada. 20/100

Maják (2019)

Nuda ako prasa. Nejaké to ukájanie nad rybou, nosenie oleja do schodov a dole schodmi, kecy pri večeri, ktoré iritovali svojou tuposťou.... no jednoducho presne podľa gusta pána Dafoa. Jeho filmy stoja v poslednom čase za prd, to som si už zvykol. A na to, že si to zakladá na obrazovom výklade príbehu tak ani obraz nebol bohviečo. Myšlienky a zmysel filmu tiež odleteli niekam do vetra a už sa nevrátili. A tak to je lepšie. Strata času. Na hranici odpadu. 30/100

Red Notice (2021)

Oddychové, zábavné, srandovné a tak správne dobrodružné. Stále sa niečo dialo a dvojka The Rock a Ryan Reynolds celkom k sebe pasovala. Nenadchlo ale rozhodne to ani nie je strata času. Pokiaľ potrebujete vypnúť, tak toto je pre vás ako stvorené. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100

Emily in Paris (2020) (seriál)

Veľa ľudí frfle, ale mne sa to aj tak páčilo. Samozrejme, dejová linka je veľmi jednoduchá a priamočiara, všetko sa točí len okolo módy, reklamy a oblečenia. Čiže pre chlapa trochu mimo záujmu. Na druhú stranu ale bolo zaujímavé sledovať ako sa robí dobrá reklama a tiež bolo srandovné, ako každý deň mala Emily oblečené niečo nové a štýlové. Pritom ten jej šatník bol celkom malý. Alebo odnosila a vyhodila? Aj po herecekej stránke to bolo celkom fajn, potešila ma najmä postava toho francúza Luca. A tiež potešilo, že si Lily Colins trochu pristrihla obočie (alebo s ami to len zdalo?). Celkov príjemný dojem bol umocnený nádhernou atmosférou Paríža. Možno pôjdem aj do ďalšej série ak nejaká bude. Lepší priemer. 65/100

Trojí život (2018) (TV film)

Scenár hodný slovenskej Evity a s formou spracovania kdesi na úrovni raňajších brakových telenoviel na WAU. Fakt len ako kulisa k domácim prácam. 30/100

K zemi hleď! (2021)

Skvelí herci, výborne zahrané a hlavne skvelá myšlienka. A podľa môjho názoru aj reálna. Vôbec by som sa nečudoval, keby v prípade hrozby zrážky s vesmírnym telesom nastali tieto udalosti. Chamtivosť, zisk, peniaze.... len to vládne ľudstvu už od jeho počiatkov. Raz sa to môže stať našou skazou. Respektíve, raz určite. Silný nadpriemer. 85/100

Malá Dorritka (2008) (seriál)

Čakal som viac, už som videl aj lepšieho Dickensa. Aj napriek tomu, že sa v príbehu Dickens držal svojich štandardov (sociálna situácia, bieda, nespravodlivosť, vierolomnosť ľudí......), tak príbeh ako celok na mňa zapôsobil trochu slabšie ako v prípade jeho iných diel. Výprava však bola ok. Lepší priemer. 65/100