Pani Dokonalá (2018) (TV film)

Tri hviezdy dávam iba protekčne a z osobných dôvodov, pretože presne v tom kraji kde sa to točilo, som strávil časť svojho detstva. Čuduj sa svete, tiež u babičky, ako aj hlavná hrdinka tejto kakačky. Asi 2-3 km od toho domu, ktorý zdedila. 50/100

Prvních 100 (2014) (seriál)

Ale prosím vás, fantasy? A to kto kde nabral? Zato, že tam bol dvojhlavý jeleň, alebo jaskyňa čo žrala všetko živé?  Vo vesmire je všetko možné. Čistokrvné scifíčko. Začalo to ako také celkom príjemné postapo s bojom o prežitie a nakoniec sa to zvrhlo na monštruózne medzihviezdne scifi s chaoticky prepleteným, no uceleným dejom. Miestami pritiahnuté za vlasy, miestami pár opakujúcich sa prvkov nudilo, ale celkovo príjemné prekvapenie. Sranda, dráma, tragika, zrady, zvraty, akčné scény... Všetko v jednom. Len dlhé ako fras. Prvé série bavili najviac, potom sa to trošku zamotalo, ale ešte v norme. Aj chaos môže byť zaujímavý. A zaujímavých bolo aj pár pekných myšlienok o povahe ľudstva. A Clarke? Liezla na nervy, ale z časti sa aj dá chápať. Pri mnohých scénach by som ju však najradšej kopol do riti. Nadpriemer. 75/100

Takový normální kluk (2021)

Taká obyčajná romantická komédia podľa typickej šablóny o chalanovi, ktorý najskôr fuj fuj na sociálne siete a potom veľká hviezda. Niečo ako z Nuly hrdinom. Neurazí ani nepoteší. Priemer. 60/100

Modřiny (2020)

Dejová linka síce taká ošumelá a predvídateľná (klasická športová šablóna o páde na dno a návrate späť), ale športové scény boli celkom fajn. Na priemer to stačí. 60/100

Zničující střet (2012)

Katastrofa sa konala najmä v mojej obývačke. Ale zase nebolo to tak zlé, ako napríklad Marabunda či Sharkanádo. 10/100

Flanderský lev (1985)

Tak to bolo dosť iritujúce. Toľko historických blábolov a tak zlá do oči bijúca výprava sa len tak nevidí. No to najhoršie na filme bol kasting. Aby Filip IV. vyzeral ako syn svojho brata Charlesa? V skutočnosti bol starší. A herec hral ako z pomocnej. Príbeh sám o sebe nebol zlý, len škoda toho spracovania, miestami až na smiech. Veľmi slabý priemer. 50/100

Chlapec, kterému říkají Vánoce (2021)

Príjemné vianočné prekvapenie. Čakal som bežný vianočný film podľa bežnej schémy na tému vzniku Vianoc, no dostal som celkom fajn príbeh, ktorý ani chvílu nenudil. Je tu zábava, dobrodružstvo i vážnejšie scény. A záver ponúkol zaujímavé rozuzlenie a poučenie. Pre deti ako stvorené. Čerešničkou na torte bola profesorka čarovania a milá myška. Nadpriemer. 75/100

Strašidelné příběhy na dobrou noc (2021)

Také príjemné detské hororové harašenie. Ale čarodejnica bola na moje prekvapenie celkom slušne namaskovaná. Strata času to rozhodne nie je. Priemer. 60/100

Jako kůl v plotě (2021)

Hľadal som pohodový vianočný film a dostal som reklamu na LGBT. To by nevadilo, ale bolo to otravné, nudné a hrozne predvídateľné. Takže miesto pohody, len nasranie, čo za vtakovinu to zas pustil do sveta Netflix. Inak v poslednom čase je tento trend jasný - vštepiť do podvedomia divákov určité veci... Nie je to ale problém iba Netflixu. Na hranici odpadu. 30/100

Umbrella Academy (2019) (seriál)

Jedine čo má tento seriál naučil je, že stačia dve série a dosť. Zo začiatku ešte celkom fajn, ale postupom času sa nuda nabaľovala exponenciálnym tempom. Stále o tom istom. Keby nebolo pár zaujímavejších scén a pomerne slušne zvládnuté akčné scény tak mi viečka zlomia lícnu kosť. Veľmi slabý priemer. 50/100