Pán prstenů: Návrat krále (2003)

"První dva díly Pána prstenů vznikly, aby mohl existovat ten třetí." Toto je hloupost. Společenstvo prstenu je mnohem lepším filmem než je Návrat krále, ale tento díl dalekosáhle převyšuje všechny do té doby natočené filmy svou grafikou. Ohromné bitvy jsou naprostoo neskutečné, ale opět bohužel toho mnoho vynechali. Jenže to vůbec nevadí, protože trilogii jsem vždy miloval a vím že je těžké zfilmovat tak dlouhou a slavnou knihu

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

"Sestav mi armádu o velikosti Mordoru!" Ano. Další skvělý film, který je sice nejhorší z trilogie, ale komu to vadí? Petera Jacksona by měli odvést do nebe a uctívat ho. Vždyť zfilmovat takovou knihu je strašně těžké, ale on obstál na 1ku

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Nyní po přečtení knihy, můžu hodnotit naprosto aktuálně a říkám- Je těžké překonat knihu málokterý film to dokáže. Já osobně si myslím že v celé historii zvládl jen klenot Vykoupení z věznice Shawshank, ale Společenstvo prstenu k tomu rozhodně nemá daleko. Nádherný příběh a skvělé postavy, které nemohli být zahrány lépe. Jako fanoušek filmů i knih dávám s čistým srdcem 5 hvězdiček. Nádhera. iI přes pomalejší tempo nejlepší díl triliogie

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Jednoznačně nejslabší díl série. Některé části jsou přímo nudné a člověk má chuť spát. Tak pomalé a nezajímavé, ale pořád to má silné kouzlo

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Toto byl první opravdu dobrý díl. Obdivuji, že se režisérovi povedlo film udělat tak, aby chytnul za srdce a zároveň máte neustále vztek když se něco nepovede. Skvělé

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

První dva díly Harryho jsem bral jako průměrné filmíky, na které se rád podívám ale to je vše. Přišli 3 a 4 a ti mě překvapili, svou kvalitou a celkově byli mnohem lepší. Pátý díl mě vážně oslovil, ale čekal jsem že další díl to zase zkazí. Pletl jsem se. Hlavně díky šestému filmu jsem Harryho povýšil na pro mě kultovní záležitost. Geniální příběh. Smutné, krásné a ty efekty jsou prostě nádhera