Hvězdy nám nepřály (2014)

Nevím, jak sepsat něco smysuplného a takového, aby nebylo řečeno to, co již bylo řečeno mnohokrát přede mnou. A proto si nevím rady, jak zformulovat pocity. Vlastně tu nejde o film jako takový, ale o podstatu. A přece tu nemůžu psát o podstatě, která nenáleží režisérovi, ale spisovateli. Takže co? Proč bych tu měla psát, jak je S. Woodley nádherná, úžasná a přesvědčivá herečka, která je jako Večernice mezi ostatními hvězdami? To všichni asi víme. Myslím, že to dotáhne daleko. Můžu psát o filmu jako takovém, o tom, jak báječně je to natočené, jak sourodě je vybrán soundtrack, a především jak si film zachoval po celou stopáž kouzlo prchavosti. V jednu chvíli pláčete štěstím a v druhou chvíli smutkem, a to je úctihodné. Někdy prostě brečíte jen na konci, ale když to někdo natočí tak skvěle, jako tady, tak si to zaslouží 5 hvězd, protože já jim to přeji.

Hypnóza (2023)

Celkem prdel. Místy absurdní, někdy na sílu, ale pobavíte se. Neuvěřitelný, jak nejdřív sympatizujete s jednou postavou a druhou nenávidíte pro to, jaký to je bezohledný nudný pičus, ale pak se to otočí a nedokážete pochopit, jak někdo může být taková nesnesitelná kráva. Bavilo mě to moc! Ale do hypnoterapie rozhodně nejdu, nah.

H2O: Stačí přidat vodu (2006) (seriál)

První série mě šíleně bavila. Jak se společně snažily přijít na to, jak tohle ukončit. Emma, jež miluje plavání, se musela svého koníčku vzdát, Cleo neumí plavat a tohle se jí příčí. Snad jediná Rikki opravdu miluje svou novou podobu. Nakonec všechny tři zjistí, že je to to nejlepší, co je mohlo potkat a užívající si. Herecký výkon Phoebe nebyl nejlepší, zdála se mi oproti Caribě nebo Claire nesvá. 40% Druhá série byla o něco lepší, do problémů se dostala i láska mezi postavami a odhalení mořských pannen. 20% V třetí sérii začíná zvrat s příchodem Sharlot a rozchodem Cleo a Lewise. Kdo by řekl, že bude další mořská panna? Brittany nebyla dobrá volba, do role se mi nehodila, nepřišla mi věrohodná a mrchu hrát taky neumí. Phoebe se na druhou stranu mnohem zlepšila. 30% A poslední série byla asi jedna ze slabším. Příběhově pokulhávala, nasazení nové herečky, aby doplnila trojici pannen, protože Claire musela odejít, nebyl dobrý tah. Indiana je sice pěkná, ale nesedla mi. Taky nová tvář kluka, hádky mezi přáteli. No prostě kaše. 10% Celkově to není špatný seriál, měla jsem ho ráda v původní sestavě, když jsem byla menší. Tajně jsem si přála být mořskou pannou. 25%

Chceš mě, chci tě (2009)

Nenadchne ani neurazí. Takový podprůměr, kdy máte místy pocit, že usnete nudou. Od filmu jsem čekala víc. Už od začátku se dalo čekat, co se bude dít po zbytek filmu.

Chlast (2020)

Madsův závěrečný tanec? Třešnička na dortu.

I Am Not Okay with This (2020) (seriál)

Tak tohle miluju! And I am not okay s tim, ze musim cekat na dalsi serii.

Iluzionista (2006)

Velmi charismatický příběh, kde očekáváte zvrat bez tušení, jak velký bude. Propracované postavy dávají milému scénáři třešničku na dort a účinkující herci předvádějí uspokojující výkony. Nad filmem netřeba přemýšlet, což občas přijde vhod, takže, proč ne?

Inferno (2016)

Jako nebylo to zlý. Ba naopak. Chvilku jsem váhala, zda to dokonce nebylo super. Nakonec to ale ve mně nenechalo bůhví jak úžasné pocity, abych to nazvala super filmem. Ono takhle, po filmové stránce super, pakliže přejdu situaci, kdy jsem ani nevěděla, jak se jmenuju já, natož tady někdo z jakési společnosti. To mi to připomnělo, proč jsem Inferno po 30 stránkách odložila. Chaos. A i když byla první část filmu fakt našlapaná a na Felicity se koukalo jedna báseň, a hlavně efekty Pekla mě naprosto odrovnaly, tak to v 3. čtvrtině ztratilo na akčnosti a přišla hra na pravdu, no a taky změna lokací a favoritů. Nakonec to chytlo poslední dech až v paláci, kde to mělo úžasnou atmošku, to trochu vyrovnalo skóre, a i když se od začátku dalo čekat, jak to dopadne, držela jsem zaťaté pěsti. Co si budeme nalhávat, Brown má skvělé knihy a ani ta filmová zpracování nejsou nikterak špatná, ale na filmová plátna to prostě není, avšak jako film v televizi k vínu a dobrému sýru super. Jak již bylo řečeno, líbila se mi vizualizace.Naopak mě zklamala ta nulová tajuplnost a absence záhad a hádanek. A taky hudba. Jako kdyby spolu s Langdonem docházel i dech Hansovi. Nic nového, nic výrazného a nic, co bychom si mohli s Infernem spojit.

Insidious (2010)

Nenadchlo mě to moc. Je pravda, že začátek mi nechal husí kůži, a to i občas v průběhu filmu, když zazněla úvodní hororová melodie. Klobouk dolů, vážně perfektní. Ale jinak příběh nijak fascinující. S tím stěhováním to byla taková klasika. Rodina se přestěhuje, začne strašit, pak se něco stane a nakonec to dobře dopadne. Tady se příběh odchýlil tím, že šlo o syna. Co mi přišlo naprosto kýčovité, byli "lovci". V tu chvíli jsem si říkala, že je to vážně blbost. Nakonec si film šplhl díky závěru,který byl pro mě naprosto nečekaný.

Insidious 2 (2013)

Asi takhle, nevím, čím to bylo, ale hodnotím film ne podle sebe, ale většinou podle reakci publika na projekci. Snímek jako o sobě byl strhující a bavil mě rozhodně víc, než pochmurná a lehce nudná jednička. Dvojka byla něčím doplňujícím a strhujícím. Dostala mě do děje, parádně na sebe navazovaly scenérie a retrospektivně vše doplňovalo to, o čem jsme smýšleli zcela jinak. Nicméně ty strašidelné pasáže, které by mi strašidelné určitě i připadaly, kdybych se však koukala doma, jsem probděla a z valné většiny prokoulela očima. Protože celý sál se smál těm situacím, které vtipné třeba ani neměly být. A nevím, jestli to bylo vyvolávacím fragmentem, kdy jeden začne a zbytek se veze, nebo to opravdu tak směšně působilo. Ano, některé situace opravdu zábavné byly, ale že i ty, u kterých mi naskakovala husí kůže? Každopádně zpět k mému subjektivnímu hodnocení bez ohledu na publikum. Všímala jsem si detailů a měla bych vyzdvihnout kameru. Úžasně natočené, nepřeefektované a věrohodné. Opět samý soundtrack z jedničky, který nezklame. Jsem ráda, že jsem film viděla a jsem nadšená)).