Manželé a manželky (1992)

Když se téma vyčerpá aneb když mudrování vítězí nad obsahem.

Bojové nasazení (1986)

Chtěl jsem dát za tři a připsat přesto dobré. Pak přilšla závěrečná "bojová" scéna a bylo vymalováno... Ještě, že nezraje only víno, ale i Clintové. V současné době se těším na každý nový film pod jeho režijním vedením a prémiéry Amerického snipera už nemůžu dospat :-)

Goldfinger (1964)

Třetí v řadě! Neskutečná blbost! Něco na pomezí Vinetua, Fantomase a Špióna, co mně vojel. Taky jsem si tak připadal. Naštěstí jsem nudou cca na čtrt hodiny usnul a tím ten film dostal aspoň částečně smysl. Asi jsem přecenil své síly, budu muset tu křížovou cestu vzdát... já vlastně nikdy nebyl ryzí bondovec, za to může Craig a toho mám na Dvd. I když ten Mendes, kompromisy to sů krysy, nejde se zavděčit všem. Tak a od teď mám zase neděle večer volné, jupííí :-)

Colette (2013)

Bych nejlépe popsal, jakou hlavní asociaci ve mně film vyvolal, musím vám povědět jeden velmi smutný příběh. Kdysi jsme dětem pořídili malé koťátko. Darovala nám ho jedna hodná paní z podhoří s tím, že jsme hodní lidé a koťátko se u nás bude mít dobře. Nešťastnou shodou náhod bylo do týdne po něm. Skonalo v noci, po pozření vánoční růže. Děti spaly a tak jsme je oblafli příběhem, ze kocourek dostal žlučníkový záchvat z bramborového salátu, je v nemocnici a brzy se vrátí. A já se vydal rychle shánět new kocourka. Povedlo se a za 14 dní se kocourek "vrátil" z nemocnice. Nejmladší děcko jej shlédlo a prohlásilo:"Hm, ten kocourek nám v té nemocnici ale vyrostl..." Přesně tohle se mi vybavilo, když jsem porovnával Mádlovo malé pivo a téhož jedince o pár desítek let později v podání pana Browna. To je asi tak k filmu vše. Jo a ještě, že to bylo smutné. Ale to víme přece všichni už dávno a taky, že to muselo být 100x horší... Nějak to vše sklouzlo po povrchu, škoda, tři hvězdy za téma. Závěrečnou svatební scénu komentovat nebudu, až takový cynik nejsem.

Nelítostný souboj (1995)

V lednu nepiju alkohol. Krom toho, že se mi méně mastí pleť, to má za následek i to, že filmy koukané i pozdě v noci vidím až do konce. A to byla právě ta chyba. Kdybych tu pateticky přitroublou scénu neviděl a usnul včas, dal bych možná i čtyři a v klidu se zařadil do zdejšího mainstreamového proudu. Teď abych se bál zaparkovat auto před barákem, že mne místní pochůzkář s podobným psychologickým profilem, kterým disponoval Al Pacinův hrdina, zavře na 100 let do ťurmy nebo rovnou odpráskne. A stejně jsem fandil Nirovi, třebaže si plete pravou a levou ruku.

Katyň (2007)

Film, po kterém jsem nemohl půl hodiny mluvit, bo bych se rozbrečel nebo někomu rozbil hubu. Doporučuji všem rusofilům a rudokabátníkům. Jo a v Polsku se točí světové filmy, ostatně naše nejlepší filmy jsou taky v podstatě polské...

Poslední Mohykán (1992)

Všichni nadšení už napsali všechno a já to podepisuju. Jen bych dodal, že takto udýchaný jsem ještě nebyl po žádném filmu. Sakra, jak to neustálé běhání mohli celý film vydržet ??? Před filmem a jejich kondicí klobouček dolů :-)

Avatar (2009)

Meziplanetární středoškolské drama o dospívání, nalézání těch pravých životních hodnot a o tom, že kdo má větší motorku, je KING. Ale koukalo se na to moc hezky.

Lítám v tom (2009)

Velmi podařená "TV" inscenace zpoza velké louže. Nikde to nedrhne, všechno to příjemne klouže, na tak docela sociálně drsné téma velmi příjemný zážitek. A ten zadek Very veru very nice je :-)

Smrt si říká Engelchen (1963)

Film silný především svou předlohou. Jinak filmařsky i herecky odpovídající době svého vzniku. Já bohužel film hodnotím až v roce 2015 a proto jenom za tři.