Přátelé (1994) (seriál)

Bol som vzdy zaritym nepriatelom tohoto serialu, ale minule sme na anglictine pozerali par dielov a s nepriatela sa postupne stava nadsenec. Ostry humor, neskutocne smiesne trapasy proste vsetko co ma komedia mat. Myslim ze este par dielov a priatelia sa dostanu do topky na mojom profile.

Osm a půl (1963)

Musim sa priznat, ze ma s tejto klasiky skoro trafil slak. A aby bolo jasne nemam nic ani proti starym ani proti pomalym filmom ale co je moc to je moc. Dlhe nudne pointa taka o nicom alebo mna teda netrapila ani trosku mozno som ju nepochopil alebo co, ale fakt to bolo dost zle.

Narušení (1999)

Celkom sa mi to pacilo bolo to spravene podla mna velmi realisticky a miestami to bolo aj celkom hlboke, ale zase na druhej strane to malo aj slabsie miestecka pri ktorych som sa trosku nudil, ale celkovy dojem je dobry.

Stezky slávy (1957)

Vojnova klasika od kubricka sa mi fakt pacila. Cely ten sud, v ktorom odsudili vojakov za to ze sa nedali bezhlavo zabit bol krasne natoceny a uplne to zobrazilo nechutnost a zvrhlost tychto politicky vykonstruovanych procesov. Vojnu som uz videl aj akcnejsiu ale tie dialogy stali za to.

OMO - Cesta do praveku (2002)

Som uplne uchvateny barabasovimi dokumnetmi. Vzdy par dni po vzhliadnuti mam uplnu chut si ist to dobrodruzstvo prezit sam, no ktovie mozno sa mi to raz podari, ale asi skor nie.

Inland Empire (2006)

Klasicky Lynch, film som si pozrel cely, ale aj tak vam neviem povedat o com vlastne bol. Ale malo to tu neopakovatelne ujetu atmosferu. Hlasky a postavy co nemali z nicim nic a aj tak sa mi pacili, proste Lynch.

80 metrov pod vrcholom (1997)

Zase skvely dokument od Barabasa. Nie som moc outdoorovi typ, ale tieto expedicie ma uplne fascinuju. Trosku mi na tom to filme vadilo, ze kamera nemohla byt vsade vzhladom na podmienky, ale tak to sa urcite neda vycitat tvorcom, ale mozno prave preto sa mi pururambo a 118 dni zajati ladu pacili o nieco viac, ale len o nieco.

Good bye, Lenin! (2003)

Celkom ma to dostalo. Skvela zapletka celkom vtipne miestami. Svojim sposobom krasne hlupucke. Velmi dobry koniec, ktory to mu dal myslienku, proste to bolo dobre.

Svěrací kazajka (2005)

Celkom dobry pribeh, ale proste ma to nejak neoslovilo. Ta pointa s cestovanim do buducnosti mala dost dier a ziadalo by sa aby bola trosku viac premyslene, ale nebudeme sem tahat fyziku. Takze konecny vysledok je ze to bolo dobre ale len trosku.

Hooligans (2004)

Ked si mam vybrat medzi Football Factory a Hooligans tak by som si urcite vybral Hooligans, ale toto bolo tiez celkom dobre. Celkom slusne bitky a pekne to zobrazilo cele to prostredie, ale trosku mi chybal pribeh, ktory v hooligansoch urcite bol. Tak tiez by som bral aj nejaky ucelenejsi konec, alebo aspon kusok ponaucenia, ale nejako to prezijem. Ale inac to bolo velmi dobre.