Mrtvý muž (1995)

Skvely pribeh dost tazky na pochopenie, niektore myslienky su dost skryte. Ma take miesta o ktorych si poviete tak to si mohli odpustit, ale ten koniec a to vpointovanie to vynahradi.

Dům bláznů (2002)

Velmi dobry pribeh. Celkom som prekvapeny, ze dokonca aj Bryan Adams nebol uplne od veci, aj ked v tom to filme by ho asi nikdo necakal. Cele to malo pointu, bolo to aj celkom silne, proste to bolo dobre.

Chicago (2002)

Chicago je proste super. Ma uplne vsetky predpoklady aby sa mi pacilo. Hudba, ktoru mam rad, doba ktora ma uplne fascinuje a to vsetko v meste, ktore by som chcel navstivit najviac so vsetkych. Pri tom vsetkom to vobec nieje plytke, ale prave naopak krasne to ukazuje co vsetko mozne robia celebrity aby sa udrzali slavne a to plati aj pre dnesnu dobu.

Vlasy (1979)

Dobry pribeh pekne sfilmovany, kopa super hudby, ale ako aj pri prelete od formana mam vyhradi co sa tyka posolstva. Kladne charaktery krasne prepracovana, ale tie negativne v tom to pripade americky vojaci alebo politici tak tych po konci mozte porovnavat azda, len s hitlerom a to nemam rad. Na hippies nebol ukazny jeden negativ.A v tom to filme mi LSD pride ako nevinny cukrik. Ale ako film je to super, ale realita v nom je viac nez skreslena.

Babí léto (2001)

Super, super a este raz super. Dojimave, vtipne aj velmi hlboka pointa. Ono vyrovnavnie so smrtou je vzdy tazka tema, ale bolo to skvelo spracovane a ten vztah bol uplne realisticky proste super.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Band of Brothers ma uplne maximalne dostalo. Skvela akcie skvele sceny silne, emotivne tie dokumentaristicke zaciatky tomu len pridavaju. A scena s 9 dielu ako oslobodily koncentrak bola jedna z najsilnejsich ake som videl proste super.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Neviem, ale nejak extremne ma to nebavilo tie fory my az na vinimky prisli celkom trapne a take tie vypadky ako keby do nakrucania sa mi moc nepacia. Ale zase par forov sa podarilo takze tak.

Osudové selhání (2007)

Celkom prijemne, pekne plynuce takze v poho. Zapletka nic prevratne ale to mne osobne az tak nevadi.

Médea (1988) (TV film)

Od Triera som uz videl Dogville aj Manderlay a bol som nadseny, takze do tohoto som sa pustal s velkim entuziazmom, ktory vsak rychlo vyprchal. Film je aj napriek kratkej minutazi strasne dlhi a tie sceny kde nic nehovorili mali aspon byt pekne ale mne sa moc nepacili. Celkovo ta legenda sa mi zdala trochu malo na celovecerny film. Na druhej strane malo to istu atmosferu aj ta posledna scena ako zabila svoje deti bola silna, ale to je asi trosku malo. Mna osobne tento film asi aj preto velmi neoslovil lebo ani severske legendy ma moc neberu, no co uz.

Žiji ve strachu (1955)

Wau, skvele az neuveritelne, ze 53 rokov stary film sa tak bezprostredne dotyka aj nasej doby. Od Kurosawu je to prvy film co som si pozrel. Vzdy ma pred tim odradila strasne dlha minutaz, ale toto ma len 100 min tak som sa do toho hned dal a ako som to uvidel tak myslim ze prichystam aj na jeho dlhsie kusky alebo toto stalo naozaj za to.