Sloní muž (1980)

Cim viac od lyncha som toho videl tym viav ho musim uznavat. Toto bolo proste uzasne. Hlboke maximalne, atmosfera skvela, hudba lynchovsky dokonala. Dokonca to ani nepatrilo k tym lynchom, s ktorych ani sajnu nemate, ze co ste prave videli (nie ze by mi to nejako vadilo). Bolo to jasne chapatelne ale nestratilo to atmosferu. K myslienke sa ani nechcem velmi rozpisovat casom sem mozno nieco prihodim, ale myslim, ze kazdy si s toho mohol zobrat to svoje a moze to byt naozaj cokolvek. Proste podla mna by ste si to mali pozriet stoji to za to.

Tráva (2005) (seriál)

Viem komercia jak svina, ale toto je ten typ komercie co mi nevadi prave naopak. Dost ujety serial celkom vtipny, celkom suvisly na moj vkus trosku moc liberalny ale po six feet under som sa s tym uz nejako vyrovnal.

Adamova jablka (2005)

Jedna z najlepsich veci, ktoru som v poslednej dobe videl.

Beowulf (2007)

Beowulf mi velmi pripomenul podobny film 300. Ale treba povedat ze podla mna bolo 300 daleko lepsie. Toto miestami nemalo ten naboj. Celkom dobre sa to pozeralo, dokonca je to jeden z mala filmov kde mi nevadi ze sa nedrzali kniznej predlohy, ale tie akcne sceny na ktorych taketo filmy do velkej miery stoja neboly z daleka take super ako pri 300.

Země nikoho (2001)

Zase raz film ktory bol skvely, ale ma aj poriadne nasral. Tak ako pri hotely rwanda som sa pri nom hambil za to ze som castou vyspelej europy. V tom to bolo ukazane vsetko tam ani nejde o tych ludi tam ide o to aby sa vyspele staty nestrapnili pred novinarmi a novinari ich zase strapnit chcu a obete pouzivaju ako prostriedok na to. Proste ujetost tohoto systemu mi je stale jasnejsia.

Mickovy modré oči (1999)

Osobne si myslim ze toto je naozaj skvela komedia a zasluzila by si nad 70 percent ale co uz. Inac to bolo uplne super skvele trapasy, zopar dobrych forov proste som sa smial cely cas. Traba vsak na druhu stranu povedat, ze to bolo miestami trosku otrepane, ale tomu sa hadam pri mafianskej komedii ani neda vyhnut. Co sa tyka hercov tak musim povedat, ze to nebolo nist extra, ale Grant to vytiahol aj za ostatnych je proste super. Ked vam mozem odporucit tak si to pozrite v povodnom jazyku. Ja som to pozeral so slovenskym dabingom a okrem toho ze bol miestami hrozny a nehodil nie je nic trapnejsie ako predabovane fory zalozene na britskom akcente a tych tam bolo dost, ale pri troska fantazie si to mozete domysliet. Vrele doporucujem na lahsii vecer, ale pokial chcete inteligentny humor tak toto nieje ono.

Mulholland Drive (2001)

Wau od lycha sa mi pacilo zatial vsetko az na Grandmother s ktorej som mal taky zvlastny pocit, ale toto sa radi medzi uplny top. Napinave, skvela hudba, nebolo to pochopitelne ako vzdy ale to mne nevadi ale zase malo to aspon bribliznu pointu. Proste to bolo super. Vsetkym odporucam, ked sa vam toto nebude pacit tak sa do lynchovych veci nepustajte. Ale podla mna sa to musi pacit kazdemu.

Ima, soko ni iru boku (1999) (seriál)

Musim povedat ze som v anime iba zaciatocnik ale toto sa mi naozaj paci. Je to kreslene ale zaroven aj vaznejsie ako ktory kolvek film. Je to krasne nakreslene skvele dialogy aj akcia a ja osobne som to vsetko pozrel za dva vecere takze pre mna je to aj maximalne chitlave.

Psycho (1960)

Ked mam povedat pravdu horory velmi nemusim ani neviem preco bud mi pridu stupidne a potom ma nudia alebo som ich videl primalo, ale toto sa mi fakt pacilo. Bolo to plynule, strasidelne miestami som sa dost zlakol, tak isto to malo necakany koniec, proste to malo vsetko co od hororu ocakavam.