Crash (2004)

Film ktory ukazuje kupu problemov ale ziadne riesenie ani len naznak okrem toho cele to rozkuskovnie na viac pribehov tomu dost poskodilo. Na druhej strane to malo svoju silu aj posolstvo, ale neda sa to porovnavat s filmami ako hotel rwanda a uz vobec nie schindlerov zoznam.

Batman (1989)

Nebola to uplne klasicka burtonovka jedine co bolo presne ako z brutonovych filmov bola elfmanova hudba, ale nemyslim ze to filmu poskodilo mozno prave naopak. Co sa tyka hercov tak Jack Nicholson zahral mozno aj svoju zivotnu rolu na druhej strane Keaton mi az tak na Bruca Wayna nesedel viac sa mi ako Bruce pacil Christian Bale a vobec celkovo sa mi batman begins pacil o nieco viac, ale pre mna bol batman begins dokonaly a toto bolo len velmi velmi velmi dobre.

Třináct dní (2000)

No na mna to bolo trosku moc dlhe, aj ked ma tieto politicke thrilleri bavia 100 min by bolo tak akurat. O krem toho dej sa vyvijal len velmi pomaly dlho sa vkuse krutil okolo toho isteho potom sa o nejaky maly kusok pohol a znovu zastal jak pokazene auto. Ale inac to bolo celkom obstojne aj co sa tyka hercov ale najme cele zobrazenie studenej vojny a ako zssr a usa pouzivali silu a to aj vojensku na dialog.

Firma (1993)

Klasicka drama, ktora tazila hlavne zo skveleho Cruisa bohuzial vsak bola dost bez napadu pripominalo to pripad pelikan skrizeny so Par spravnymi chlapmi (tiez s cruisom). Filmarsky velmi dobre spravene avsak poentou nic nove pod slnkom.

Mechanický pomeranč (1971)

Mne osobne sa to pacilo najma po umeleckej ale aj hudobnej stranke. Bolo to plne krasnych zaberov a skvelej hudby ale to uz je asi od kubrica zvyk. A co sa tyka pribehu tak ten bol tiez skvely.

Královna Alžběta (1998)

Bolo to velmi dobre, ale bohuzial miestami trosku zmetocne a tak som sa trochu stracal kto koho zradil kto je kto a pod. Ale inac bolo pekne ukazane ako sa menil kralovnej charakter a ako na nu posobila moc.

Proti zdi (2004)

No musim povedat ze to bolo prekvapujuco dobre, ale to sa mi mozno zda, len preto ze som cakal priemer ale nastastie toto bol nadpriemerny film. Na druhej strane nemam velmi rad tieto depresivne filmy, ale cely ten vyvoj vztahu a manzelstva bol velmi dobre spraveny a tak som to prezil, aj ked to bolo depresivne.

Bourneovo ultimátum (2007)

Super, super az na tu herecku Julia Stiles. Tu fakt nemusim. Ale Matt Damon bol dokonaly.

Přežili jsme Ardeny (2003)

No mne osobne sa to dost pacilo malo to vsetko co slusni vojnovy film ma mat. Nic naviac co je skoda ale ani nic menej.

Ďábel nosí Pradu (2006)

No az na tie pekne baby v drahych satach to bolo uplne obycajne bez jedineho napadu. Proste o nicom.