Smrtonosná past (1988)

Narozdíl od ostatních dílů, já se i na několikátý pokus u jedničky vždycky jen a jen brutálně nudil :( Snad je to těmi nevybuchujícími interiéry místo vybuchujících exteriérů, nevím.

Už je tady zas (2015)

Chtělo to důvěryhodnější ústřední postavu. To, že všichni zúčastnění pořád opakují jak moc "mu" byl podobný, mě fakt nepřesvědčí. Pochybuji, že opravdový vůdce by se polovinu filmu přiblble usmíval. I takovej Trojan ho zahrál stonásobně lépe. Na to, o jakém to bylo tématu to bylo, to bylo zoufale nevtipné. Jestli to ono nebude tím, že jak už víme se South-Parku, němci jsou nejméně vtipným národem na světě .) Filmem jsem se pronudil a hvězdu navíc dávám jen za znepokojivou představu, že kdyby se něco takového skutečně stalo, nejspíš by to dopadlo stejně jako ve filmu. Lidi zoufale hledají někoho, kdo aspoň trochu vybočuje. Proto máme Zemana, proto Amerika možná bude mít Trumpa a proto by Německo klidně mohlo mít opět Hitlera. Tři za tuhle ohavnou pravdu. Mrtvého pejska jsem taky vidět nepotřeboval.

Bezstarostná jízda (1969)

Jeden z nejpřeceňovanějších filmů všech dob. Za zmínku stojí akorát zdařilé ztvárnění LSD badtripu, jinak to je těžký průser, který nikdy nepochopím. Když chci bezstarostnost a uvolněnou atmosféru (která tu beztak ani není) dám si radši o dva roky mladší (a nedoceněnější) The Trip. Nejvíc mě u tohoto filmu šokoval až otřesně natočený, nedotažený a z kontextu vytržený konec.

Team America: Světovej policajt (2004)

"BAKALA LAKA" - "Bože, je to fakt skvělý herec!" "FUCKING ASS HOLY TITTIES!" "Potřebuju tě tak, jako by Ben Affleck potřeboval hereckou školu ♫" Někdo tu zmiňoval a dokonce vychvaloval českou verzi. Zajímalo by mně jak si s tímhle dílem poradila :D Rozhodně nic pro intelektuály a abstinenty. Kupodivu až s přibývajícím věkem jsem plně docenil genialitu tohoto díla .) Beze srandy, ale některé efekty musely být skutečně náročné na přípravu :)

Anomalisa (2015)

-ASI TROCHU SPOILER - Charlie Kaufman nás opět seznamuje se svým extrémně osobitým, nešťastným a surrealisticky depresivním světem. Docela slušně jsem už z jeho obsáhlé tvorby odhadl, co je ten pán vlastně zač. Nechybí prášky, které se už vyskytly (v poněkud větší míře) v Synecdoche New York, nechybí podivné, obří či stísněné místnosti, které se už vyskytly v Kůži Johna Malkoviche a nechybí jeho neskutečně smutný náhled na svět, který provází snad celou jeho tvorbu. Nejdřív budete asi zmateni z hlasové stránky filmu. Možná se vám bude chtít i z filmu odejít či ho vypnout..... a pak vám to dojde .) Animace je neskutečně zvláštní a můžu s klidem prohlásit, že jsem se s takovou ještě v žádném filmu nesetkal. Figurky někdy působí jako skuteční lidé, někdy hrozně neuměle, stejně tak prostředí okolo nich. A takový je vlastně celý film. A určitě není pro každého. Pokud bych ho měl shrnout, nazval bych ho animovaným, konverzačně minimalistickým (trochu porno) dramatem. Hrozně se mi líbilo jak byla vystihnuta prvotní rozpačitost, zmatenost ale i krása pohlavního styku. A to v animované podobě .) P.S: Film obsahuje tu nejkrásnější verzi známého hitu od Cyndi Lauper - Girls Just Wanna Have fun, co jsem kdy slyšel. Nevěřil bych, že se na ten song dá podívat AŽ TAK z jiného úhlu. 9,5/10.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Natočené hůř než školní cvičení žáka pátý třídy a to ani trochu nepřehánim. Je to takový ten film "Beze střihu ani ránu" - Michalina Olszańska zamračeně jí - STŘIH - Olszańska zamračeně jede - STŘIH - Olszańska mlčky stojí. Z jednoho jediného záběru se pak dozvíme, proč tak strašně nenávidí lidi - protože jí jednou skopaly holky ve sprše! Taky je to ten sexuální mrzák, ale to jí vůbec nebrání rejdit jazykem (v jak jinak než vyholené) ženské vulvě, a vůbec si užívat sexuálních radovánek až dosyta. Kde je její jediný přítel Miroslav David? Nikde. Kde je její jediné potěšení při řízení škodovky? nikde. Kde je její plánování jak nejlépe se pomstít? Bude to bomba, puška nebo zvítězí náklaďák? Nikde. a dřina vedoucí k oprávnění řidičského průkazu dodávky? Nikde. A KDE JE SAKRA HUDBA??? NIKDE. Některým filmům absence hudby ani náhodou nechybí, tohle však rozhodně nebyl ten příklad. V tom filmu je prostě od začátku všechno špatně a já budu čekat do dalšího tisíciletí než natočíme něco, za co se nebudu muset stydět až to nějaký vykuk vyveze zas do zahraničí. Já teda film opravdu silně nedoporučuji a zkusím si spravit chuť Oprátkou za osm mrtvých od Romana Cílka, která aspoň bude mít nějakou informační, či snad dokonce příběhovou hodnotu. 3/10 (Perla na závěr, která byla mnohem zajímavější než celý film: Kámoška zhruba veprostřed filmu začala komentovat jak moc špatně natočené to je. Nějaký vedle sedící pán jí okřikl: "Slečno, v kině se nemluví." ona na to: "To já vim, ale při těch blbejch filmech mluvit můžem, ne?" Pán se rozesmál, dal jí za pravdu a zanedlouho začal debatovat s vedle sedící manželkou .)

Kobry a užovky (2015)

Rád bych poděkoval české televizi za online stream, a o kterém jsem neměl tušení a nevím jaká strategie českou televizi k němu vede, já se ale tak mohl skoro zadarmo kouknout na český film i když jsem jinak jejich zapřisáhlý odpůrce. Proč? Protože ony z 90% reflektují velice drsným, bolestivým a depresivním způsobem československou realitu a já tedy toto téma viděl už asi potisící, ale ani na chviličku jsem se nenudil. O Kobrách a užovkách jsem už leccos slyšel a komentáře to byly více než pochvalné. Pokud se tedy sledující divák dokáže odprostit od toho, že ve filmu opět bolestivě identifikuje svůj způsob života, svou rodinu, či zemi ve které žije. Řemeslo je to nicméně výborné, ze soundtracku mne potěšil zejména Kato a PSH a Kryštof Hádek poprvé v životě imho opravdu hrál. Každý z nás určitě potkal nějakou tu (vesnickou) čórkařskou fetku a on se této role zhostil dokonale a je její dokonalý archetyp. Jeho bratr mu zdatně sekunduje a filmu celkově není příliš co vytknout. Zůstává snad jen povzdych nad tím, proč musíme pořád dokola točit filmy o naší bídné ať už minulostní či přítomné realitě a ještě je neustále ultragigantickým způsobem zveličovat. P.S: Slangově - "Dát si kobru" - dát si lajnu pervitinu.

Room (2015)

achjo. já sem hrozně čekal že ten chlapeček/holčička bude mít nějakou zdegenerovanou sexualitu a že mu maminka jako malýmu třeba odřezala pindíka a ono se tam nic takovýho nestalo :( Přitom všichni včetně kohosi (mrk) chlapečka náhodně nazývali "young lady," a podle fotek devítiletého herce je vidět že si prošel k tomu dívčímu vzhledu fakt slušnou proměnou, tak fakt nevím kde byl problém. Podle mě to tvůrci museli zvažovat, ale nakonec se zdegenerované dětské sexuality zalekli. Na tématu jinak nebylo nic originálního a snímek a jeho vývoj mě nijak nepřekvapil a na trailery a obsah jsem samozřejmě nekoukal. Čekal jsem že se tam stane něco...prostě NĚCO co by snímek vyzdvihlo ze scénáristického průměru, ale nedošlo k ničemu. Herecké výkony perfekt, ale to je tak všechno. Spoustu nedořečeností. (Postava Will H. Macyho dost nedotažená, o únosci nemluvě.) Kdo si dá Bad Boy Bubbyho a ještě k tomu nemá třeba rád kočky, udělá určitě líp :) já si jej sjedu asi po pěti letech znovu, abych si spravil po tomto průměrku chuť.

Hot Girls Wanted (2015)

nemůžu si pomoct ale přišlo mi to dost "nahrané." viz Pajky3 a Fifer. Aswell rád bych aspoň jednou viděl do kamery mluvit pornoherečky CHYTRÉ. věřte nebo ne, ony takové existují.

Big Lebowski (1998)

Nemám rád Coenovce. Nemám rád tento film. Bridges dostane přes hubu a ocitne se na tripu. Bridges dostane něco do pití a místo toho aby normálně vytuhl, ocitne se na tripu ještě větším. Po celou dobu se sjíždí, je to pobuda, ale jakýmsi záhadným vnuknutím nakonec vyřeší případ, na který by nepřišla ani polovina policejního sboru. Co tu máme dál? Další nesmyslně tripové scény, jedno zcela zbytečné úmrtí, naprosto bizardní chování všech postav a ani jeden moment, který by vás donutil k zasmání. Proč to všichni tak adorují? Protože je to divný. A divnost se u Coenovců nosí. Hvězda za netypickou roli Julianne Moore a psychopatického Johna Goodmana. (Viděno podruhé v průběhu deseti let.)