Potomci lidí (2006)

Cuarón je obzvlášť v akčních scénách mistr. Ten pocit co zažívám u akčních scén v tomdle filmu, znám snad už jenom ze zachraňte vojína ryana a možná tak dvou dalších. Takovej ten pocit kdy skoro ani nedejcháte a všechno před váma je v tý chvíli naprosto intenzivní. Theo nepoužívá palné zbraně, chová se jak by se dle mě chovala asi většina z nás, je tu tuna odkazů na růzké popkulturní vlivy a TOTÁLNÍ NÁŘEZ je jinak taky hudba. Když budete dávat pozor, uslyšíte jedny z nejzvučnějších elektronických jmen tehdejší dekády. Sice z reproduktorů a postapo ulic, ale uslyšíte. Zas holt jeden anglickej film co je hudebně extrémně napřed. Afex twinův remix tracku Omgyjya Switch přímo pro tento snímek je geniální (zenová hudba) .)) Celkově se jedná o film se skvělou atmosférou a vlastně téměř bezchyby. Jestli nevíte na co šáhnout, po takových kidulthood nebo ňákým hutným sci-fi, jděte do tohodle. P.S: V současnosti aktuálních světových událostí film až děsivě předpovídající budoucnost. Minimálně imigrantská problematika je zde VELICE znepokojivá. A to je to deset let staré. Celkové vyznění snímku extrémně depresivní. Prakticky jediná postava nezůstane ušetřena. Díky tomu napotřetí pět a film zařazen do topky.

Ztracený víkend (1945)

nedokoukal sem. strašně mi nesedlo "herectví" raye millanda. Přišlo mi že přehrával a byl mi nesympatický. Snaha ale byla a narozdíl od jiných stařičkých filmů mne to hned od prvního záběru aspoň na tu chvíli zaujalo.

Bubák Bubby (1993)

strašná úchylárna. a zbytečně dlouhá. některé scény jsem přeskakoval, ovšem to nic nemění na faktu, že je to jeden z nejdivnějších filmů co jsem kdy viděl. Vraždění lidí je zde povýšeno na chvályhodný a hrdinský čin.

Elling (2001)

do 3/4 je to skvělej film, kterému sem byl odhodlán dát čtyři, ale pak tempo docela klesne, a všechno začne být přecijen trochu moc veselé a optimistické. Nicméně norský počin je to fajnový, přátelství mezi ellingem a Kjellem bylo zpočátku nepravděpodobné, ale "klapalo" jim to .) Kdo si to sežene, nic určitě nezkazí.

Mazaní hoši (1998) odpad!

ten jeden herec je tak nechutnej hnusnej dement, že sem to kvůli němu vydržel sledovat jen 20 minut.

Gympl (2007)

z ňákýho důvodu mám ten film docela rád, jako všechny vorlovy filmy, i když je všechno proto abych ho spíš nenáviděl. Někteří herci jsou opravdu špatní, a to zejména Martina Procházková (ta sebepoškozující se), tak příšerný výkon není snad nikde jinde k videní než zde. Ani neumí artikulovat, hrůza. Plusem je ústřední graffitti téma, hudba. Mimochodem všimli jste si, že se scénou na střeše film napodobuje Matrix? .)

Piráti na vlnách (2009)

Pohodovej film, kterej sem dokázal plně docenit až na několikáté podívání. Talulah Riley je tu strašně krásná, a potěšil mne obal desky Dizzee Rascala uplně na konci .)

Simpsonovi ve filmu (2007)

Pamatuju si, jak jsem byl na to natěšenej, a posléze celkem zklamanej. Největší chybou bylo očekávat že najdu skryté narážky a vtípky na druhé shlédnutí, prostě NĚCO co by ten film povýšilo, udělalo ho koukatelným i na víc zátahů. Pamatujete na starší díly simpsnů, kdy všechno bylo doslova nacpáno gagy a vy ste si na další a další shlédnutí všímali stále nových a nových skrytých vtípků a záběrů? Nic takového v Simpsnech ve filmu není. Je to prostě jen prostá ždímačka peněz, která neurazí ani nenadchne. Taky přesně po nich byl ten přelom, kdy celý seriál začal být víc a víc špatný. Průměrný film.

Nauka o snech (2006)

Nádherný film, nádherná hudba, skvělá podmaňující si melancholie všechno a všechny. S příběhem Stephana se naplno ztotožňuji, žít normální život je tak těžké, když přeci stačí jen spát a člověk prožívá naplno snový & jiný & vždy dokonalý život...Jediný kdo mi film kazí je Charlotte Gainsbourg. Co na té "herečce" režiséři vidí, absolutně nepochopím.

Liga výjimečných (2003)

tož nevadilo mi to. celkem mi to připomnělo atmosféru komiksu, postavy si byly taky podobný tak co. Konec byl DOST podivnej. Ale viděl sem už horší a daleko nudnější věci, takže tři.