Xmilden

Milan Dohnal

okres Přerov
Bad Mother Fucker

• 2.5.2007  11:16

Spolu s Videem nejpovedenější díl o Nosáčích. Vždy se dobře pobavím a některé dialogy znám nazpaměť. Dabing přímo luxus. Petr Oliva a Karel Heřmánek. Co více si přát.

• 2.5.2007  11:12
    Nesvatbovi (2005)

Jedna z nejlepších romantických komedií co jsem viděl. Ústřední duo naprosto bezchybné a všechny ostatní postavičky náležitě ujeté (vrchol Will Ferrell). Nápad obrážet svatby není na škodu a dlouho našim hrdinům vycházel dokud nepotkali své životní lásky.

• 30.4.2007  18:15

Steven jak si ho rádi připomínáme, drsný, nesmlouvavý a krutě spravedlivý. Ostatní (ne)hereci jsou zde pouze do počtu. V tomto filmu se Steven zaměřil na Jamajčany a pár z nich na setkání s ním vzpomínat moc dobře nebude.

• 30.4.2007  18:15

Pro mě druhý nejlepší Seagal hned po nedostižném Přepadení v Pacifiku. V Nemilosrdné spravedlnosti to Steven mlátí hlava nehlava. Už nikdy mi v hlavě nepřestane znít věta: "Ví někdo proč Richi zabil Bobbyho?"

• 30.4.2007  18:12

Výborná zábavná Seagalovka, kterou ničí některé nelogičnosti. Herecký tým je opravdu vytříbený a mě osobně udělal obrovskou radost Michael Jai White. Trošku jsem nepochopil co tady dělala Eva Mendes, takže šok. Steven se předvádí už od začátku kdy zápasí se židlí. Nakonec prohlásí že má štastnej ksicht a tím pro něj terapie prakticky končí.

• 30.4.2007  18:11

Casey "kurva" Ryback!

• 30.4.2007  18:06
    Ong-Bak 2 (2005)

Faster, Stronger and Anger. Tony Jaa je peklo. Ten člověk asi přijel vylidnit Austrálii. Je to neuvěřitelné co vše Tony dokáže, hlavně ty jeho skoky do lidí koleny napřed v plné rychlosti jsou zkrátka maso. Ano děj a dialogy jsou prakticky úsměvné, ale bože ty bojové scény. Ty neskutečně dlouhé sekvence bez střihu, hlavně na točivých schodech. Fantazie! Tony jen zařve "Kde mám slona?!" ... A začnou se dít věci!

• 30.4.2007  14:27

Hodnocení mi vychází sice na 4 hvězdičky, ale opravdu je to nejvíce povedený díl dnes už série, která čítá zatím 3 díly. Určitě se bude časem dále pokračovat, protože tenhle typ filmu si prostě diváky vždy najde. Johnny Depp náležitě kouzelný a tento film by bez něj za moc nestál.

• 30.4.2007  14:25

Ne zase tak špatné pokračování jak jsem mnohdy z různých stran zaslechl. Piráti z Karibiku měli vždy hlavně za úkol bavit a myslím že tento film tuto myšlenku podporuje více než solidně. Pořád se něco děje, jednotlivé postavy dostávají čím dál větší prostor a režisér se nebojí posunout jejich charaktery zase o kousek dál. Překvapuje výborně hrající Keira a hlavně opravdu velice směšný a chvílemi bláznivý Johnny. Orlando zůstává trošku nenápadně v pozadí. Celkově vzato impozantní dobrodružství se spoustou soubojů a honiček.

• 30.4.2007  11:47
    Oheň (1991)

Když nevezmu dva výtvory s Russelem Crowem tak se jedná o nejlepší Howardův film. Plejáda herců je přímo exkluzivní. Spousta mých oblíbených herců jakými jsou nejtvrdší hasič historie Kurt Russell a vynikající pan De Niro. Hasičské filmy jsou pro mě vždy poutavé, protože jak se později člověk dovídá, vždy jde o život a je velice pravděpodobné, že některý z hlavních hrdinů to "schytá". Backdraft naštěstí byl natočen ještě v roce 1991, takže zde nevidíme miliony vlajek v každém záběru a hasiči se starají hlavně o to aby něco uhasili a nebo někoho zachránili. Romance zde nemá moc místo. Hudba Hanse Zimmera a úchvatné záběry kamery nám vykreslují řádící oheň jako živou bestii, která přemýšlí a dokáže vycítit lidský strach.

• 30.4.2007  11:43

-"Tak se mi zdá jako by nám jeden scházel." - "Jsou tady dva navíc." Začátek filmu a já nemám slov a tuhle laťku si film udrží další 3 hodiny. Westernové veledílo.

• 30.4.2007  10:10
    Planeta opic (2001)

Přece jen trošku chatrnější Burton. Když už tedy do filmu zakomponovali akční scénu, tak bohužel prakticky nefunguje. Trošku člověk neví co si o tomhle remaku má myslet. Hrdinové opičím věznitelům uprchnou prakticky již na začátku. Jediné co bych rozhodně pochválil tak je výběr masek a kulisy, které snad jediné dávají odkaz na Burtona.

• 30.4.2007  10:10

Režiséra Burtona jsem si poprvé všimnul u Batmana a od té doby si pravidelně doplňuju sbírku jeho filmů. I Karlíkovi dokázal Tim vykouzlit svou pohádkově jedinečnou atmosféru, upřímně jsem s tímto režisérem měl problém pouze jednou a to bylo v hrubě nepovedeném Mars útočí! To byl vskutku úlet i na něj. Karlík se mi řadí do takové prostřední kategorie jeho filmů. Na skvosty jakými jsou Ospalá díra nebo Velká ryba sice nemá, ale podívaná je to stále notně excelentní. Nemám problém přisoudit filmu 90%. Rodina je prostě základ a tečka.

• 27.4.2007  09:06

Scénarista Brian Helgeland znovu nezklamal. Pro někoho se příběh může zdát jednoduchý a on i docela prostý je. Ale přesto se jedná o nadstandardní krimi s velmi dobrým obsazením jednotlivých postav. Udělené oscary jsou toho důkazem. "Takže Jimmy kdy si naposledy viděl Dave Boyla?" A závěrečné gesto mezi dvěma hlavními hrdiny již mluví zcela za vše.

• 25.4.2007  10:10
    Muž v ohni (2004)

Rozhodně vynikající film. Jen mě již místy dost štve u Tonyho Scotta jeho kamera, barva a celkově klipovité snímání. Jeho filmy již pomalu připomínají klipy na MTV. Jinak příběh je silný, Denzel jako vždy vynikající a přesvědčivý. Dakota mi překvapivě neleze na nervy žádným pištěním:)

• 25.4.2007  09:58

Ve filmu se mi nejvíce líbilo dostatečně výživné množství dlouhých scén bez jediného střihu. Musím uznat že hlavně ta první v autě byla opravdu vynikající. PS: Těžko soudit co by s civilizací udělala 18tiletá neplodnost. Ale asi by to moc růžová událost nebyla. Takže souhlas a spokojenost s touto temnou vizí.

• 25.4.2007  09:55
    Čelisti II (1978)

Chvílemi dost napínavé, ale už tomu chybí ta dřívější Spielbergova mistrnost. První díl byl přece jen napínavější, lépe natočený a navíc byl první. Druhá část je taková ta klasická dvojka se vším všudy, bohužel ubylo takové té brutality a žralok se zase až tak často neobjevuje. 60%

• 25.4.2007  09:46

Vynikající originální akčňák. Antonio Banderas ve svém nejlepším období. Ani se nedivím, v Desperádu se vyřádil ještě více. Tady hraje opravdu pekelného a vyšinutého týpka, který je opravdu šílený. I pro Sylvestra se našla ovšem zajímavá role a dá se říci, že když nepočítáme nové díly Ramba a Rockyho tak se zde jednalo o velmi důstojné rozloučení. Samozřejmě elita lidí, kteří se na snímku podíleli ať už se jedná o bratry Wachowski, Briana Helgelanda a Richarda Donnera prostě zklamat ani nemohla.

• 25.4.2007  09:45
    Maverick (1994)

Velice vkusně povedená westernová komedie s přímo hvězdným obsazením a se spoustou precizního humoru. Mel Gibson ve své době dostatečná záruka kvality.

• 25.4.2007  09:44

Precizní kriminálka s dobrou promakanou pointou, kdy během 100 minut není ve filmu jediná scéna navíc a vše do sebe krásně zapadne. Herecká sestava je přímo hvězdná a film velice příjemně pobaví. Bruce Willis ve své další charismatické roli zabijáka.

• 25.4.2007  09:41

Russell Crowe jako dvorní herec Ridleyho Scotta opět plní svou roli na jedničku. Pro někoho možná trošku netypická role tohoto drsného Novozélanďana. Pro mě o to milejší. Russell je vskutku dobrý herec, jak sme se měli možnost přesvědčit třeba v Čisté duši. Dobrý ročník = pohodově strávené dvě hodinky v jížní Francii, kde se to jen hemží vinicemi a krásnými ženami.

• 25.4.2007  09:41

Řekl bych, že je to asi nejlepší válečný film všech dob co se týče boje, taktiky boje a samotné akce.

• 25.4.2007  09:40
    Mnichov (2005)

Jednoznačně nej film od Spielberga za posledních minimálně 5 let a jeden z jeho nej filmů vůbec. Eric Bana tady hodně vyskočil. Daniel Craig byl správně v pozadí. Takhle nějak sem si to představoval a Steven mi mou touhu splnil. děkuju. PS: Po asi třetím shlédnutí musím konstatovat že se jedná společně s Ryanem a Indiana Jonesy o nejlepší Spielbergův počin. Mnichov pro mě znamená naprostou extratřídu a stal se opravdu mým hodně oblíbeným filmem. Skvěle tepající hudba Johna Williamse přesně zapadá do vypjatých scén. Mathieu Amalric by mohl být jednou vynikajícím hercem.

• 25.4.2007  09:33
    Ghost Rider (2007)

Mé shrunutí: Slabej režisér, děravý scénář (pochybuju že by s touhle látkou někdo něco vykouzlil), Cage už jde plně do sraček. Dialogy jedním slovem "hrůza". Uplná zbytečnost tenhle komiks točit. Může se to líbit snad jen v Americe. Tohle bych nepustil ani mrtvému koni bez mozku. Teď musíme jen doufat že Marka Stevena Johnsona už nenapadne nic natočit. Nebo ať si pro něj příjde Ghost Rider!

• 19.4.2007  11:50

S odstupem času zjišťuju že Dalton opravdu nebyl moc šťastná volba pro agenta 007. O něco horší než Dech Života, ale rozhodně žádná tragédie. Nejvíce se mi líbil mladý Benicio Del Toro. Možná největší roli v bondovkách zažívá Q, kterého nevím proč oslovují Kjú. Abych se vrátil k Daltonovi, nevěřím zkrátka že by tady vůbec nějakou z těch ženských sbalil.

• 19.4.2007  11:49

Druhá nejlepší Bondovka s Brosnanem. Tentokráte zavítáme do Azerbajdžánu a na skok do tureckého Istanbulu. Bondovy kousky v tomto filmu působí celkem uvěřitelně, takže spokojenost.

• 19.4.2007  11:49

Pamatuju si když se v době vzniku dostavilo zklamání, není se co divit. Zítřek nikdy neumírá přišel na scénu až po Zlatém oku. Takže úloha přetěžká. Po zhruba 10 letech musím konstatovat že asijské dobrodružství Jamese Bonda si užívám plnými doušky.

• 19.4.2007  11:48
    Zlaté oko (1995)

Výborná bondovka, jednoznačně nej s Piercem. Bohužel se tuhle nastavenou laťku nepodařilo udržet. Také záporák v podobě Beana stojí rozhodně za zmínku.

• 14.4.2007  12:10
    Drsný časy (2005)

Kvalit Training Day to sice nedosahuje, ale jedná se o nadprůměrnou podívanou. Christian Bale je neskutečnej herec!!! a každým filmem jen potvrzuje svou extratřídu. Kam to až může tenhle chlapík dotáhnout? Hlavní hrdinové jsou opravdu skvěle sehraná dvojka. Děkuju za tenhle film. Postrádá to množství vyhrocených scén (Training Day) a není to tolik akční (Street Kings), ale rozhodně jsou Drsné časy výbornou záležitostí.

• 6.4.2007  09:10

James Cameron prakticky vylepšil vše co se jen dalo vylepšit. Navíc přesunul v té době již celosvětově populárního Arnolda do role klaďase. Připojil zde také mnohem nebezpečnější model terminátora T-1000, pro kterého si triky připravil ve svém předchozím filmu Propast. Film je luxusní dechberoucí podívanou. Samozřejmě v dnešní době by již zdaleka tolik neudivil. Ale v době vzniku to byl co se týče triků naprostý vrchol. A to určitě i na několik let dopředu. 100%