Xmilden

Milan Dohnal

okres Přerov
Bad Mother Fucker

• 28.6.2007  10:21

Můj názor je ten, že co se týče soupeření s Forrestem Gumpem, tak tenhle film o něco vyhrává. Přece jen nikdy nikdo už asi nenatočí podobný kousek. Vyjímečný film je zkátka pouze jeden. Navíc má nejlepší výpravu jaká může být, tím vypravěčem je Morgan Freeman. Ten překonat opravdu nejde. 100%

• 27.6.2007  19:39

Kdyby se film ubíral podobně jako tomu bylo první polovinu tak by se jednalo o skutečný majstrštyk, bohužel se pak následně trošku začne vytrácet napětí. Přesto se jedná o poměrně zdařilý a hlavně nevšední kousek, který stojí za zkouknutí. 60%

• 27.6.2007  19:39

Přestože ** nevypadají nic moc, tak to zase tak hrozné není. Jako oddechovka JC2 mi bohatě stačí. Přece jen se jedná o dost originální horor. Čili žádní duchové a já nevím co ještě je dneska pomalu denní chleba scénáristů. Design Creepera je skvělý. Navíc zde má opravdu vynikajícího protivníka. Nasraný farmář s harpunou, málem mi to připomínalo Čelisti:) Jen mě trošku zaráželo, že cesty v Americe buď nikdo nepoužívá anebo ti basketbalisti projížděli místem kde nikdo nežije. 40%

• 27.6.2007  16:43

Polívka, Dušek to je zkrátka duo, které táhne tento film. Místy mi dost vadily rozostřené záběry kamery. Nebýt jich asi bych dal plné hodnocení, protože co se týče scénáře není co vytknout.

• 27.6.2007  16:33

80. léta podobně cáklým projektům přála. Vznikly často filmy, nad kterými zůstává rozum stát, hlavně tedy pokud jde o dobrodružno- fantastický žánr (Conan, Krull, Zlaté dítě, Kačer Howard, Návrat do Budoucnosti - tedy myšleno s ohledem na určitou evoluci). Kačer Howard ve své době byl tedy jasný reprezentatem. Poskytl svou jistou verzi univerza a celé to zakončil záchranou Země. Lea Thompson velmi sexy, Tim Robbins tak akorát na ránu mezi oči, Jeffreyho Jonese si nejde nezapamatovat. Triky otřesné. 55%

• 26.6.2007  14:05

Jason Statham nemůže zachránit vše. Zase taková akční jízda se mi Crank nezdál. Pokud totiž bude Jason hrát stále tyhle stejné role, nemůže prostě čekat že z toho budou lidi ondlívat jako by šlo o historický mezník. Jen pro připomenutí Kurýr má už díly 3, Crank 2 a Rallye smrti. A to ještě dělal řidicě v Italian Jobu, proto je na místě už tyhle filmy tolik nebaštit. Vždy nostalgicky vzpomínám na začátek jeho kariéry a pecky Podfu(c)k a Sbal prachy a vypadni, kdy hrál hlavní roli jeho výborný anglický přízvuk. PS: Ke konci je už příběh často notně přibržděný a několikrát i zastavený, takže sázka na název filmu moc nevyšla. 55%

• 26.6.2007  12:04
    Proč? (1987)

Velmi kvalitně a umně natočené dílko Karla Smyczeka. Právě asi na tomhle filmu lze nejlépe demonstrovat jeho mravenčí práci ať už se jedná o postavy, interiéry a nebo samotnou autenticitu. Pro mě zůstává film Proč? jeho nejzdařilejším.

• 26.6.2007  12:01
    Světáci (1969)

Asi nejznámější lešení filmového plátna:)

• 26.6.2007  08:12
    Cesta draka (1972)

Takže shrnutí : skoro celý film se toho nějak moc neděje a na závěr vše řeší nezapomenutelná bitka s Chuckem Norrisem. Když jsem byl malý tak filmy Bruce Leeho pro nás byly něco jako kult. Teď je ale vidět na nich, že zub času nemilosrdně pracuje.

• 25.6.2007  21:07
    Sunshine (2007)

Ted sem dorazil z kina, udýchaně sedám k počítači a nezbývá mi než se tady rozplynout nad podívanou, jenž se mi naskytla v kině. Film s podobnou atmosférou se opravdu bude jen těžko hledat, konečně inteligentní sci-fi. Pastva pro oči a uši. Častokrát sem se přistihl, že už několik minut zírám na plátno s otevřenou pusou. Výborné herecké obsazení. Každý herec si hraje řádně svou roli, ne každý si hraje na hrdinu. Danny Boyle poslal Horizont události do druhé ligy. Krásně nečitelný konec. Anglická odpověď na Armagedoony a jím podobné ptákovinky. Vynikající, vynikající, vynikající. PS: Ani už třetí shlédnutí filmu mě nikterak nezviklalo v tom, že se jedná o vynikající sci-fi, které je docela dost možná označit za geniální.

• 25.6.2007  21:00

Proč je ten Robert Carlyle tak po čertech dobrej herec? Celkově se úžasně kouká na příběh o 5 skotských kamarádech, kteří prožívají všelijaká dobrodružství. Film je vlastně takových skotských Bylo nás 5. Dva z hrdinů berou poctivě heroin, jeden chlastá do němoty, další je totální psychouš. Pravděpodobně nejlepší skotský film po Statečném srdci. 90%

• 25.6.2007  20:59

Jack Black ve své zatím životní roli a také v neskutečné formě. Tenhle film udělal a jeho nasazení od začátku do konce je přímo pekelné. Let's get rocking! Film je krásnou procházkou historií nejúžasnější úpřímné hudby na světě.

• 25.6.2007  09:51

Gregory Hoblit by mohl tenhle žánr klidně prodávat a měl by veliký úspěch. Tohle on prostě umí. Soudní drama od Hoblita, půjdu do toho s váma pokaždé, pane. Bruce Willis v roce 2002 ještě hrát uměl, stejně jako Farrell. Kdo ovšem dokonale rozzáří každou scénu tak to je Marcel Iures. Pro mě neznámý, nicméně výrazný pan herec. 70%

• 21.6.2007  20:59

Skvělá bitka na nože mezi Calambredénem a Rodogonem. Oblíbená postava Francois Desgrez a jeho pes Sorbon. Angelika již v druhém díle více intrikuje a chytračí. Zkrátka už to není zcela ono.

• 21.6.2007  20:59

Znovu se setkáváme s Angelikou a tentokráte se dozvídáme jak to vlastně bylo se smrtí jejího prvního muže. Velký prostor dostává Desgrez, který se vskutku vyřádil. Jinak dvě figurky z Četníka a to Galabru a Lefebvre.

• 21.6.2007  20:58

Čtvrté pokračování a s Angelikou se tentokráte podíváme na moře, kam se uchýlila po svém odjezdu z Paříže, kde jí usilovala o život králova milenka.

• 21.6.2007  20:58

Velmi akční závěrečný díl ságy o nezkrotné Angelice. Tentokráte je krocena samotným sultánem, ovšem s jakým výsledkem si asi dokážete představit sámi.

• 21.6.2007  20:58

Vedle Vinnetoua další nesmrtelná série mého dětství. První díl je zkrátka první a tudíž nej.

• 21.6.2007  19:31
    Angel Heart (1987)

Totálně temná atmosféra a špinavost amerického jihu ve své nejlepší podobě. A ten konec. Paráda!

• 21.6.2007  18:15

Ne tak docela druhý díl, protože na první film nenavazuje dějově vůbec ničím. Herecká sestava posílena o výrazného Lee Van Cleefa. Pro mě ale zůstávají nezapomenutelné dvě scény s Klausem Kinskim, který hraje Divokého.

• 21.6.2007  18:14

Premiéra jako hrom. Na plátna kin tímto westernem vtrhli Segrio Leone, Clint Eastwood a Ennio Morricone. Tento díl přestože byl následně překonán rozhodně nemůže zůstat stranou. Právě tady se totiž zrodil nekompromisní pohled Clinta.

• 21.6.2007  17:53

Tenhle film snad dnes už blednoucího režiséra ani nepřipomíná. Tady je Petersen opravdu ve špičkové formě (úpadek začal nesmyslným Air force one, Dokonalá bouře bylo poslední nadechnutí a pak už jen sešup do suterénu hollywoodské "produkce", Troja ještě snese měřítko, ale Poseidon je už opravdu velmi slabý). Tenhle film je, ale opravdu povedený. John Malkovich je tak přesvědčivý a vyšinutý, že bych se od něj snad i zastřelit nechal. Studie atentátníka je odkrytá vskutku naplno.

• 19.6.2007  18:37

Při druhém shlédnutí jsem musel pozměnit své hodnocení na plný počet ze tří. Nevím co sem tehdy dělal, že sem tenhle film tehdy nedocenil. Je to velmi krásný film o velikém hrdinovi, krásně natočené a i hlavní japonský protivník je vskutku moc fér.

• 19.6.2007  15:36

Velice osobitý humor Jasona Reitmana mě chytil hned napoprvé. Svou dávkou ujetosti mi mírně připomíná mé oblíbené bratry Coenovy. Samozřejmě se Reitman obejde bez té dávky mrtvol, které u Coenů prostě chybět nemohou. Ale zpátky k filmu Thank You for Smoking. Skvěle svou úlohu zvládnul Aaron Eckhart a trošku jej začínám podezírat jestli tento film není trošku nepatrně zasponzorován tabákovými společnostmi. PS: Ve filmu vystupuje parta lobistů z řad tabáku, zbraní a alkoholu, kteří se rádi chlubí svými statistikami o počtu obětí co mají na svědomí produkty, které zastupují.

• 19.6.2007  15:31

Začátek a konec filmu skvělej. Prostřední pasáž, kde hrdinové pořád dokola vysvětlují co že se to stalo Cvrčkovi mě už opravdu neskonale štvala, stejně jako, že naši hrdinové zachránili někomu štěně. Také se neustále odhodlávají na závěrečnou bitku. Ta je ovšem úžasná! Přesně takovou bych si přát v každém westernu.

• 19.6.2007  08:51

"Poslušne hlásím, že jsem opět zde." Druhý díl Švejka se mi zdál být podobně jako v případě knížky o dost slabší než první díl. Ale s přibývajícím počtem repríz musím konstatovat že se mi Poslušně hlásím líbí více než Dobrý voják Švejk. Těch záseků je tady veliké množství. Pepek Vyskoč = Josef Vyskočil. Nejvíce mi ale utkvěl v paměti lajtnant Dub v podání Františka Filipovského. -"Švejku vy mě ještě neznáte, ale až vy mě poznáte, tak já vás donutím až k pláči. Tak znáte mě nebo ne?" - "Znám". - "Vy mě možná znáte z té lepší stránky, ..." No úžasné. Jediné mínus vidím v tom že film není ještě delší anebo že nevznikly 4 díly. Tak jako u knihy. V Poslušně hlásím jsou tím pádem nacpány 3 díly a na spoustu děje se nedostalo. Stejně jako na lepší vykreslení spousty postav.

• 19.6.2007  08:50

Geniální Rudolf Hrušínský. První díl série má nejslabší místo v příběhu kolem felkuráta Katze, jinak je to smršť gagů a hloupostí co vše dokáže Švějk natropit. Vrchol všeho je kradený pes.

• 19.6.2007  08:45

Výborný citlivý český film. Martin Dejdar exceluje ve své asi nejlepší filmové roli, možná trošku na zvážení jestli by tento herec neměl dostávát více příležitostí v podobných projektech. Při sledování filmu mi vytanuly na povrch myšlenky na Přelet nad kukaččím hnízdem (sbor pacientů ústavu) a také na film Pozor, Vizita. PS: Jana Hlaváčová jako česká odpověď na slečnu Ratchedovou není špatná.

• 19.6.2007  08:38
    Kdo s koho (2001)

Vyvedená zlodějíčkovská kriminálka, které vládne duo De Niro a Norton (přece jen Marlon Brando tady vůbec nemusel být a pohled na něj není kdoví jak příjemný). Určitě mi z filmu vždy vytane postava dementního pomocníčka, kterého si jako za své alter ego vybral Edward Norton. PS: Určitě nemusím zmiňovat kdo ze zmiňovaných zlodějíčku koho převeze. 60%

• 18.6.2007  09:40
    Doom (2005)

Takový klasický mix Aliena a všemožných akčních vyvražďovaček typu, zachráníme přeživší a zlikvidujeme monstra. Takže mantinely jsou jasně dané. V nich se pohybuje 8 solidně vyzbrojených vojáků, kterým šéfuje charismatický The Rock. Osobně s těmito filmy nemám vůbec žádný problém. A i Doom mě dokázal bezproblémově bavit po celou svou minutáž, přesto nad jednáním některých postav (Dwayne Johnson) zůstává rozum stát. 50%