Xmilden

Xmilden

Milan Dohnal

okres Přerov
Bad Mother Fucker


106 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 18.5.2007  08:37

  " To je sekáč. Letí na draku a loď si řídí rádiem."

  • 18.5.2007  08:36

  Nejslabší Četníci, které nelze brát jinak než Funesovu rozlučku. A tak nezbývá než dodat, že Funes nás dokázal veselit téměř 20 let ve svých filmech. A za to mu patří mé uznání a věčná úcta.

  • 18.5.2007  08:36

  V době když to kdysi vysílala Česká televize, to samozřejmě byla bomba. Oni stejně nejčastěji vysílali tenhle díl spolu s prvním. V pokročilejším čase musím bohužel tomuto dílu kvality snížit. První 4 díly mají lepší zápletky a taky herecké obsazení. Fugas v mimozemšťanech notně chybí a Michel Galabru zůstává také dosti v ústraní.

  • 18.5.2007  08:35

  Můj velice oblíbený Četník. Úvodní pasáže s farářem nemají chybu, stejně jako lovení pytláka, kdy se Cruchot zakamufluje kapradím. Celé to pokračuje únosem Fugase, kdy jim nudisti unesou auto a naši Četníci se dostávají do drogového doupěte. Se jmény John, Paul, George a Ringo bezvadně zapadnou:) Konec se nese ve zneškodňování rakety. "No ne, to je ale BOMBA!"

  • 18.5.2007  08:35

  Jednoznačně druhý nej díl Četníků. Spousta výborné zábavy začíná pěkně hned od začátku. PS: Testy na Štábního rotmistra jednoznačná perlička a z ní plynoucí patálie s výměnou nadřízených.

  • 18.5.2007  08:35

  První 4 díly Četníků jsou prostě svou úrovní trošku na výši. Četník v New Yorku má největší nevýhodu v tom, že prostě byl až druhým řadě a tudíž Saint Tropez nemohl nikdy překonat. Slabší 4 hvězdičky, si ale určitě tento díl zaslouží.

  • 18.5.2007  08:35

  Filmová legenda nejen francouzské komedie. Několikrát uváděný film na televizních obrazovkách. Takže předpokládám že zná Četníka každý. První díl je samozřejmě nejlepší. Přibývajícími reprízami si dokážu vychutnávat i malé postavičky, např. toho troubu co spí na vinici a jeho větu "Tak koukám že teďka fasujete parádní služební vozy". V Saint Tropez je opravdu moc hezky. Sám jsem tam byl a viděl proslulou četnickou stanici.

  • 14.5.2007  07:36

  Jack Nicholson to zase celé uhrál očima a Diane Keaton vytváří dokonalou hereckou partnerku. Bez nich by se na film koukat nedalo. 60%

  • 14.5.2007  07:31

  Zatím naposledy ve filmu se sešla nerozlučná komediální dvojka z Francie Christian Clavier a Jean Reno. Výsledek je sice co do množství humorných situací trošku slabší, ale zato komedie dokáže navodit velice příjemnou atmosféru a zároveň slouží trošku jako taková propagace tohoto svérázného ostrova. "Po rundě od hospodského, se neodchází." 50%

  • 14.5.2007  07:28

  Billy Bob Thornton již může směle soutěžit s největším ožralou a povalečem všech dob Henry Chinaskim. Neuvěřitelně vypil a místy kvalitně pobavil, sem tam ojel nějakou nadměrnou velikost a nakonec rozdal i jeden dárek. Příjemná vánoční rozhodně ne rodinná podívaná. 60%

  • 14.5.2007  07:27
  Dogma (1999)
  ***

  Jelikož jsem v poslední době dal šanci snímku Hledám Amy aby mě přesvědčil o svých kvalitách. Udělal jsem to samé s filmem Dogma. Zatímco Amy v mých očích povyrostla, tak Dogma možná ještě více spadla. A musím tudíž prohlásit že se jedná o režisérův nejslabší kousek. Dobře chápu že Kevin Smith si s tímto filmem musel dát dost záležet. Ale tohle téma mi prostě nesedí a pravděpodobně asi sedět ani nezačne. Nezajímají mě moc řeči o Kristovi, Bohu, Apoštolích atd. Kevin Smith tohle všechno pojal po svém a vloudil do dialogů hodně těch svých pitomin. Přesto chvílemi dost nuda, přestože se jedná o herecky nejlépe obsazený Smithiho filmík.

  • 14.5.2007  07:21

  Nyní již nemám co tajit a musím to tedy říst, po poctivém shlédnutí všech Smithových 7 filmíků je pro mě nejlepším filmem Clerks 2. Myslím, že jsem tento film viděl až jako v pořadí druhý (po Dogma), ale až tento film mě přesvědčil, že stojí za to shlédnout i jiné snímky daného režiséra. Tento u mě ale přesto vyhrál. Jen pro pořádek uvedu pořadí v jakém se mi líbily další snímky: 2. Flákači, 3.Táta na plný úvazek, 4. Hledám Amy, 5. Clerks, 6. Jay a mlčenlivý Bob vrací úder, 7. Dogma

  • 13.5.2007  10:33

  Námořnická bible. Ze snímku čouhá autentičnost každým coulem. Pod kapitánem Crowem bych se plavil třeba až do samotného pekla. Film mi naprosto učaroval a dokonale poutal mou pozornost po celou stopáž, která mi přišla tak akorát. Mimo jiné musím podotknout že duo Crowe a Bettany = vynikající casting.

  • 10.5.2007  17:37
  Rychlá rota (TV seriál) (1989)
  *****

  Totální základ pro vzdělání každého filmového diváka. No uznejte sami v parťe se nám objevuje : vtipálek se skvělými hláškami (Bruce Willis), silák (Arny Schwarzenegger), elegán (James Bond), tichý a spolehlivý pomocník (postava v každém filmu) a jako poslední vynálezce (v tomto případě myška) (dejme tomu MacGyver). No a máme rotu. Mezi disneyovkami byla tohle má nej.

  • 10.5.2007  17:31
  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)
  *****

  Pro mě největší citová záležitost mezi seriály. "Je to prastarý příběh. Android potká androida z něhož se stane chameleon. Android ztratí chameleona, jenž se změní na slizku. Android získá slizku, slizka potká slizku s níž odejde a android ztratí slizku, chameleona i androida. Kolikrát jsme už viděli tenhle příběh?"

  • 10.5.2007  17:20
  Jackie Brown (1997)
  ****

  Quentin trošku slevil od svého minulého snímku Pulp Fiction, ale co si budeme vykládat Pulp Fiction už nikdy znovu nenatočí. A je jen dobře, že si tento fakt uvědomil. Jackie Brown je hodně nadprůměrný film opět z prostředí organizovaného zločinu. Celému filmu vládne Samuel L. Jackson, který sem tam utrousí nějakou tu hlášku. De Niro téměř nemluví. V nej scéně odstřelí na parkovišti otravnou Bridget Fondovou. Celým filmem se line vynikající hudba neboli spíše písničky. Tarantino potvrdil svůj výborný výběr.

  • 10.5.2007  17:14

  Christopher Nolan může začít točit film i o hovně a výsledek bude vždy nadprůměrný. Tam kde ostatní režiséři jen sní tam Nolan jedná. Připočteme-li čuch na herce typu Caine a Bale. Mě výjde poctivých 5 hvězdiček.

  • 8.5.2007  08:16
  Pád do tmy (2005)
  *****

  Nesouhlasím jednoznačně s názory že se jedná o slabý horor nebo kravinu. Je to stále ještě nedoceněný survivol gore podívaná, kdy hlavně v první polovině režisér ukázkově buduje napětí. Přece jen těžko si představit že člověk někde lozí dírama dost hluboko pod zemí, téměř bez světla a šance dostat se na povrch začíná být povážlivě mizivá. Dost se mi líbil i přerod hlavní hrdinky v nekompromisní a odhodlanou bojovnici. Konec nechť si každý pobere sám. PS: Ještě při druhém sledování jsem se několikrát dost lekl. Tímto pozdravuju uživatele Rentona, který má narozdíl ode mě nervy jako špagáty:)

  • 7.5.2007  21:02

  Zack Snyder prostě umí! Butler v poloze, ve které mu to sedne. Prostě jako totální bijec, který by ty Peršany snad i rozkousal a sežral kdyby musel. S odstupem času divák zjišťuje že zde hraje kupa zajímavých herců. O výtvarném ladění snímku se nemá cenu ani bavit. Dechberoucí podívaná. This is Sparta!!!!

  • 4.5.2007  09:07
  Slzy slunce (2003)
  ***

  Elitní jednotka 8 mužů se rozhodne konečně ve svém životě udělat správné rozhodnutí a zachránit několik Nigérijců před genocidou. Kolikrát sme již tento příběh sledovali. Finální scéna udělá radost každému znalci poctivých střílaček. Bruce Willis byl sázka na jistotu ale kdo by nechtěl zachraňovat ze spárů džungle Monicu Bellucci, že? I když tedy zpočátku se chová téměř nesnesitelně. 60%

  • 4.5.2007  09:06
  Hudson Hawk (1991)
  ****

  Bruce Willis dnes již musím říct že ve velice povedeném snímku. V době vzniku byl Hudson Hawk dost ignorován a podceňován, přece jen tehdy měl Bruce na kontě vynikající Smrtnosné pasti a Posledního Skauta, takže to vypadalo na mírný ústup. Dnes ale musím říct že tomto ztřeštěném kousku nevidím jediný zádrhel. Bruce má svůj typický účes, gesta a ksicht tak jak sme to u něj měli vždy rádi. Spousta scén potěší a rozchechtá. Např. umrtvovací šipky jsou vynikající. PS: Co postava to originál. Zabijácký Angličan, James Coburn jako CIA karatista ... atd.

  • 4.5.2007  09:02

  Ron Kovic ač se narodil 4. července je rozeným smolařem. Osud si s ním nepěkně zahrává a tak místo aby prožil lásku jde sloužit do Vietnamu. Z nadšeného bojovníka, který obhajuje vlastenectví a nutnost válčit za lidská práva kdekoli na světě se stává po těžkém zranění až fanatický odpůrce války. Ron Kovic neměl v životě potřebné štěstí. Oliver Stone se umí krásně šťourat v nepříjemných amerických tématech a tímto snímkem svou pověst jen potvrdil.

  • 4.5.2007  09:01

  Neuvěřitelně trefné drama. Film má náboj a myšlenku. Téma, které bude stejně živé v kterékoliv době je zde zachyceno pomocí vynikajících dialogů. Nemusím zdurazňovat, že v tomto filmu opravdu zazářil Edward Norton a vlastně to byla i stěžejní role pro toho druhého Edwarda. Konec filmu je takový jaký je, člověk zkrátka naseká v životě spoustu chyb a někdy za ně musí draze zaplatit.

  • 4.5.2007  09:00

  Červený drak je co se týče obsazení nejhvězdnější ze všech 3 dílů o kanibalovi Lecterovi. Anthony Hopkins již tady přece jen tolik nefunguje, ale to nevadí, protože roli zde dostal Ralph Fiennes, jenž si svého Červeného draka zahrál opravdu s gustem. Je to prakticky postava, která zachraňuje tento film. Detektivka slušná. Na konci příjemné zakončení s odkazem na Mlčení Jehňátek. Bylo by asi pro někoho zajímavé si pustit nejprve tento film, poté Mlčení Jehňátek a nakonec Hannibala. Já bohužel viděl filmy v pořádí v jakém byly točeny.

  • 4.5.2007  08:54

  Škoda že mi není o několik let méně a nepíše se rok dejme tomu 1990. To bych u takového hororu asi strachy ani nedýchal. Bohužel čas nikdo nezastaví:( Ale rozhodně to kultem zavání. PS: Ta ruka je vážně cool, a vyzbrojení Ashe za pomocí motoračky a upilované brokovnice ... Co více si přát.

  • 4.5.2007  08:53

  Skvělá zábavovka a pro mě nejlepší film Bruce Campbella. Opravdu tady neskutečně válí a neúnavně mě rozesmívá celých 90 minut. Měl jsem možnost vidět obě verze Armády temnot a nelze objektivně říct, která se mi líbila více. Režisérská verze nabízí 2 prodloužené pasáže a alternativní konec. Prodloužená pasaž číslo 1 se nachází ve mlýně poté co se vyklubou malí darebové. Jedná se o 2 a půl minutové prodloužení. Bitva s kostlivci je přibližně o 4 minuty delší. A nejdůležitější je pozměněný konec filmu, kdy si Ash jde zdřímnout do jeskyně a ještě předtím musí spolknout přesně 6 kapek lektvaru, samozřejmě se splete a dá si kapek 7. Takže si asi dokážete představit co se stane, když každá kapka znamenala prospání 100 let.

  • 2.5.2007  11:28

  Přímo smrtící hlášky od Stallona. Těch narážek co vede sám na sebe nebo třeba na Arnolda je zde opravdu požehnaně. Jeden z nejvýraznějších Stallonových snímků. Nejlepší dialog ve filmu : - Be well. -Be fucked.

  • 2.5.2007  11:25

  Česká odpověď na americké velkofilmy.

  • 2.5.2007  11:20
  Jízda (1994)
  ****

  První česká road movie a dle mého velmi povedená. Hudba Buty nemá chybičku. Aňa zde hraje takovou tu malou mršku, která je rozmazlená až hanba. Konec mě trošku dostal.

  • 2.5.2007  11:19

  4 hvězdičky jsou pro mě nutnost, protože filmy Jaroslava Soukupa z 80. let věrně ukazují tehdejší dobu, narozdíl od dnešních čím dál nesmyslnějších snímků. Navíc tento film i Vítr v kapse jsou velmi drsné a s hlavními hrdiny se nikterak nemazlí.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace