Astronautova žena (1999)

Slušný mysteriózní snímek alá Krajní meze, které jsem jako náctiletý neskutečně hltal. Je těžké si představit že Depp kdysi hrál i něco jiného než tajtrlíka na moři. 60%

Černobyl (2019) (seriál)

Naprosto stěžejní událost pro vývoj konce 20. století. Když odhlédnu od toho jaký dopad měla havárie v jaderné elektrárně pro východní a střední Evropu, zbývá mě konstatovat, že Britové to vzali tak nějak pěkně od podlahy a seriál vstkutku vymazlili. Jako divák se opravdu ocitám přímo uprostřed Černobylu, v městečku Pripjať nebo v moskevské nemocnici. Zkrátka je to působité, je to opravdové. Záběry, na kterých sledujeme postupnou devastaci Toptunova, Akimova a hasiče z hlavy už pravděpodobně nikdy nedostanu. Při sledování prvního dílu mě vrtala hlavou myšlenka zda se vůbec dozvíme jak se to tenkrát všechno seběhlo. Za nejslabší díl považuji 4. První a druhý díl bych s klidem označil za to nejvíce fascinující co kdy bylo natočeno. 100%

Řbitov zviřátek (2019)

Jakoby někdo zakopal film z roku 89 a vrátilo se tohle. Původní Pet Sematary není žádný hororový milník, spíše mírně lepší průměr. Jednoho hollywoodského rána si na něj ovšem nějaký producent vzpomněl. To co nám naservírovali připomíná jakousi rádoby imitaci bez duše, ve které jsou sice pěknější triky, možná zde hrají i lepší herci. Hlavně Lithgow je výborný. Výsledek mě ovšem moc nebavil. Ten příběh o trvdohlavém doktorovi, který by zahrabal cokoliv s čím se nedokáže rozloučit je slabý. Měli si na pozemku udělat plot a nemuseli řešit ty náklaďáky. 50%

Shaft (2019)

Jako komedie by tohle bylo super. SLJ je nahláškovaný až na půdu a často vtipně komentují společenské dění dnešní super korektní doby. Musím říct, že mě tahle nenáročná blackpower záležitost hodně sedla. Shaft v téhle formě by se mohl vracet častěji. 60%

Dumbo (2019)

Nejslabší Burton. Tenhle příběh o létajícím slonisku mě fakt nebavil. Pominu-li svůj odpor k cirkusu, tak zde nacházím bez zájmu, chuti a zápachu hrajícího Farrella, který si připsal další komerční propadák. Keaton ztvárnil v nedávné době mnohem zajímavější záporné kreatury. Eva Green s Alanem Arkinem jsou zde prakticky do počtu. Jediné plus vidím v DeVitově comebacku. Jít v dnešní době do kina s podobně řídkým příběhem nemohlo ani dopadnout dobře. 35%

Vzteklej pes a Glorie (1993)

Zvláštní nevtipná komedie, ve které Bill Murray ukazuje trošku jinou hereckou tvář než v jaké jsme zvyklí jej běžně vídat. De Niro si hlídá svůj poloautistický výraz a do toho všeho mu zamotá hlavu Uma Thurman. Poprávu trošku zapomenutý film. 55%

Ghoul (2015)

Čekal jsem jak se naše země popere s trošku netypickou tématikou a bohužel docela zklamání. Přitom téma a příběh dávaly poměrně dlouhou dobu důvod k optimismu, bohužel je to ovšem s blížícím se koncem neskutečně chaotické a ve finále i trapné. Při pohledu na posedlou Innu jsem měl tendenci se smát. Při spoustě napínavějších scén, kdy něco odněkud vyskočí, někdo filmaře honí, oni se někam dívají není dohromady nic vidět. Jákl měl ambice, ale ty nenaplnil. 40% za občasnou napínavost.

Plán útěku 3 (2019)

Po minulé hrůze přichází o něco menší hrůza. Stallone už se zřejmě otrkal a bojím se že mu pobyt v těchto céčkových vodách zalíbí. Příběhově je to opět docela bída, opět je jasné že chlebodárci jsou z Číny, ale právě ti mají na svědomí občas solidní rvačku. Zvláštní je že se zcela upouští od nějakého promakaného útěku z vězení. 30%

Dálniční hlídka (2019)

Sehnat Costnera s Harrelsonem a učinit z nich bývalé kovboje, kteří mají za úkol dopadnout Bonnie a Clydea a natočit o tomhle vlastně průměrnej film je svým způsobem umění. Mám pocit že tohle měla být adrenalínová, hláškama nacucaná pecka, ve které budou naši dva stárnoucí hrdinové cedit jedno moudro za druhým. 60%

My (2019)

Přesah jsem nehledal a Us jsem si užil. Minulé Uteč nebyla náhoda. Jordan Peele rozhodně točit umí. Tentokrát je příběh o dvojnících mnohem hororovější. Nejvíce mě bavila postava pana Wilsona. Jeho hlášky a občasné shrnutí událostí jsou přímo smrtící. 70%